Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Pocałunek

  1. #1
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie Pocałunek



    Konstruktywne komentarze zawsze mile widziane.

  2. #2

    Domyślnie Re: Pocałunek

    fajne zdjecie jednak razi mnie ten kolo kolo obok drabiny po prawej stronie... i rower po lewej
    www.facebook.com/kpaprocki
    || D3 x2 || 14-24 2.8 || 24-70 2.8 || 70-200 2.8 || 16 2.8 fisheye || 24 1.4 || 50 1.4 || 85 1.4 || Apple system || cała masa dodatków.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak dla mnie to troche kadrowanie nie tego - nieostre i niepotrzebne rowery no i ten pan z drabina... Za duzo rzeczy rozprasza.

    pozdrawiam
    5D, 28 1.8, 17-35 2.8-4, 50 1.4, 85 1.8

  4. #4

    Domyślnie

    till, czy Ty przemyślałeś to, co napisałeś o tej ostrości? Czy tak sobie piszesz, co Ci tylko przyjdzie do głowy.

    W tym wątku Ty, W innym wątku jakiś ołówek - chyba złamany, bo nie bardzo wie, o czym pisze. O tym zdjęciu można powiedzieć wiele. Że się nie podoba, że niezbyt szczęśliwie kadrowane, że główne obiekty (te od pocałunku) są przepalone, że zbędne są rowery, że facet po prawej też tu nie pasuje, że to, że tamto, ale że to zdjęcie nie jest ostre? Otóż wyraźnie widać, że ta forumowa miniaturka jest ostra, tylko główne postaci tego zdjęcia mają niewielkie rozmiary (liczone w pikselach) i tak właśnie być musi. To musi tak wyglądać. Można je tylko jeszcze bardziej wyostrzyć, ale chyba nie chodzi o to, żeby wszystko na tym zdjęciu miało białe obwódki. Może by tak trochę poczytać, później pomyśleć, a dopiero później czepiać się ostrości takich miniaturek.
    Jacek

  5. #5

    Domyślnie

    Moim zdaniem, bardzo dobre zdjęcie. Nic nie rozprasza uwagi, bo to co ma byc widoczne jest wyraźne i od razu rzuca się w oczy. Być może pewne rzeczy "rozpraszają uwagę", ale w moim przypadku uwaga skupiła się od razu na tym pocałunku, najprawdopodniej matki i córki. Są pewne rzeczy w życiu: koleś z drabiną, rowery, ale ten pocałunek może być jedyny.
    The pięćdziesiąt
    Chciałbym mieć kilka szkieł ostrych niczym kieł.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Megazordon
    Moim zdaniem, bardzo dobre zdjęcie. Nic nie rozprasza uwagi, bo to co ma byc widoczne jest wyraźne i od razu rzuca się w oczy. Być może pewne rzeczy "rozpraszają uwagę", ale w moim przypadku uwaga skupiła się od razu na tym pocałunku, najprawdopodniej matki i córki. Są pewne rzeczy w życiu: koleś z drabiną, rowery, ale ten pocałunek może być jedyny.
    widzisz mnie naprzyklad ciekawi w tym zdjeciu: co ten kolo robi tam przy tej drabinie
    bo pocalunek pan jest oczywiscty i to rozprasza uwage
    www.facebook.com/kpaprocki
    || D3 x2 || 14-24 2.8 || 24-70 2.8 || 70-200 2.8 || 16 2.8 fisheye || 24 1.4 || 50 1.4 || 85 1.4 || Apple system || cała masa dodatków.

  7. #7
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    1. Nie da się z tego zdjęcia nic wyciąć ani nic wykadrować. Panie muszą być gdzieś w 1/3 kadru od dołu, a góry nie wolno nawet ruszyć bo góra - czyli majestatyczne kamiennice - robi całe zdjęcie. Bez wznoszących się linii wysokich kamiennic zdjęcie byłoby do kosza.
    2. Pana przy drabinie nie należy wyciąć bo jest on niejako elementem całej sytuacyjki ulicznej. On jest jej żywą częścią. Bez niego zdjęcie byłoby zbyt "studyjne". On nadaje autentyczność całej tej sytuacji. Podobnie można powiedzieć o rowerze.
    Elementy drabina, pan oraz rower są wręcz rekwizytami sfotografowanej sceny. Bez nich zdjęcie byłoby natychmiast emocjonalnie spłaszczone. Z tymi rekwizytami widac ze sytuacja rozgrywa sie na zywej ulicy, bez tych rekwizytow to bylaby jakas malowana studyjna satrapa.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo
    1. Nie da się z tego zdjęcia nic wyciąć ani nic wykadrować. Panie muszą być gdzieś w 1/3 kadru od dołu, a góry nie wolno nawet ruszyć bo góra - czyli majestatyczne kamiennice - robi całe zdjęcie. Bez wznoszących się linii wysokich kamiennic zdjęcie byłoby do kosza.
    2. Pana przy drabinie nie należy wyciąć bo jest on niejako elementem całej sytuacyjki ulicznej. On jest jej żywą częścią. Bez niego zdjęcie byłoby zbyt "studyjne". On nadaje autentyczność całej tej sytuacji. Podobnie można powiedzieć o rowerze.
    Elementy drabina, pan oraz rower są wręcz rekwizytami sfotografowanej sceny. Bez nich zdjęcie byłoby natychmiast emocjonalnie spłaszczone. Z tymi rekwizytami widac ze sytuacja rozgrywa sie na zywej ulicy, bez tych rekwizytow to bylaby jakas malowana studyjna satrapa.
    I ja sie pod tym podpisuje! calkiem ciekawa obrona i mowa koncowa! Co na to oskarzenie???

    Bardzo mi sie podoba to zdjecie!

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli już musi być facet z drabiną, to ja dalbym caly kadr bardziej w prawo, tak, żeby Panie znalazly sie w LD mocnym punkcie. Wtedy byłaby widoczna cała drabina i facet nie uciekalby tak bardzo z kadru. Poza tym nie byłoby drażniących mnie rowerow.

    Takie jest moje zdanie.
    D300, D70, N18-70, N70-300G, N80-400VR, S50/2.8 MACRO, S10-20/4-5.6, SB600
    http://www.fotoprzyroda.pl/
    Michał Vogelgesang

  10. #10
    nin
    Gość

    Domyślnie

    swiatlo fajne miejsce moge wiedziec gdzie to?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •