Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Kabel HDMI

  1. #1

    Domyślnie Kabel HDMI

    Chciałbym dokupić do swojej D90 kabelek HDMI, ażeby od święta z rodziną przeglądać fotki na TV. Jednak rozrzut cenowy w tym produkcie jest tak ogromny, że bez Waszej porady ciężko będzie coś samemu kupić, aby nie przepłacić... i jednocześnie nie kupić chłamu. Co polecacie, jakie macie doświadczenia z kabelkami HDMI ?
    D90 + N18-105VR + SDV - 10 | Canon 50D + C17-85 + Sherpa 250R
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wygłupiaj się i kup pierwszy lepszy. W fotografii nie ma strasznego przepływu danych w długim okresie czasu. Więcej kasy możesz przeznaczyć w przypadku zakupu dłuższego kabla.
    d200 z bandingiem i jakieś tam różne winietujące szkiełka z aberacjami i dystorsjami...

  3. #3

    Domyślnie

    Kupuje sie prawie najtanszy, jaki jest dostepny. Dlaczego prawie? Bo te calkiem najtansze maja jednak czasami problemy z jakoscia wykonania.

    Normalny kabel HDMI kosztuje 15-25zl za 2 metry, placenie wiecej to juz fanaberia kupujacego.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  4. #4

    Domyślnie

    I o takie sprecyzowanie mi konkretnie chodziło. Dzięki :]
    D90 + N18-105VR + SDV - 10 | Canon 50D + C17-85 + Sherpa 250R
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    To ja jeszcze na koniec uzupelnie wypowiedz Kuby - jesli planujesz zakup czegos dlugiego (5-10 metrow), to warto rozejrzec sie za czyms wyzszej klasy (aczkolwiek wiecej niz 50zl za metr bym nie dal, a i to tylko w przypadku, gdy na pewno kupujemy porzadny kabel, a nie dwa druty w wezu ogrodowym i oplocie ).
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  6. #6

    Domyślnie

    A ja wam powiem jedno - XBOXa miałem podpiętego przez HDMI z LCD 42' dwoma kablami - najpierw 3m dedykowany za 80 zeta a później 10m za 100 zł. Różnic kolosalnych z 4 metrów nie widać ale jednak da się je zauważyć po podejściu bliżej i to bez testów specjalistycznych - zwłaszcza ostrość leci na łeb. O tyle dziwne że to sygnał cyfrowy. Po analizie widać jednak że w miejscach kontrastowych pojawiła się mora. Wszystko więc zależy do czego ten kabel. Do filmów kupił bym najtańszy ale zdjęcia jeśli mają być ostre i soczyste to dobry kabel to podstawa...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  7. #7

    Domyślnie

    Al ma rację, te krótsze kable mogą być w zasadzie jakiekolwiek, przy dłuższych bez regeneracji jest lekka kiszka. Czasem pomaga rozłączenie i ponowne podłączenie w celu synchronizacji, ale reguły nie ma. Bardzo dobrze wykonane są kable Belkina, niezłe też Profigold, ale cenowo niestety nie jest tak sympatycznie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    A ja wam powiem jedno - XBOXa miałem podpiętego przez HDMI z LCD 42' dwoma kablami - najpierw 3m dedykowany za 80 zeta a później 10m za 100 zł. Różnic kolosalnych z 4 metrów nie widać ale jednak da się je zauważyć po podejściu bliżej i to bez testów specjalistycznych - zwłaszcza ostrość leci na łeb. O tyle dziwne że to sygnał cyfrowy. Po analizie widać jednak że w miejscach kontrastowych pojawiła się mora. Wszystko więc zależy do czego ten kabel. Do filmów kupił bym najtańszy ale zdjęcia jeśli mają być ostre i soczyste to dobry kabel to podstawa...
    Bez obrazy, ale to, co opowiadasz, to sa bajki i cuda na kiju.

    HDMI jest polaczeniem cyfrowym, jedynym wplywem kabla (czy dowolnego innego medium transmisyjnego) moze byc rosnaca stopa bledow (bitowa, pakietowa, ramkowa - roznie to mozna definiowac, najczesciej stosuje sie bitowa stope bledow, ang. BER). A bledy w strumieniu cyfrowym maja charakter przypadkowy i opisywane sa statystycznie - wniosek z tego plynie taki, ze praktycznie nie ma opcji, zeby dokladnie te same bity byly przeklamane w dokladnie ten sam sposob w kilku czy kilkunastu kolejnych ramkach obrazu. Prawdopodobienstwo takiego zdarzenia jest tak male, ze mozna je uznac za zerowe.
    W zwiazku z tym, historie o zmianach w ostrosci, nasyceniu barw czy innych tego typu, typowych dla analoga objawach, nalezy wlozyc miedzy bajki. Co najwyzej moze to byc efekt placebo.

    Al ma rację, te krótsze kable mogą być w zasadzie jakiekolwiek, przy dłuższych bez regeneracji jest lekka kiszka.
    Bo HDMI bylo projektowane z mysla o laczeniu urzadzen kina domowego, wiec i dlugosci kabla nie musza byc kosmiczne, z reguly nie przekraczaja dwoch metrow. Stad i ochrona przed bledami nie jest za silna.
    Jak ktos potrzebuje naprawde dlugo, to zostaje mu DVI z przejsciowkami na obu koncach; a jak 100m dopuszczalne w DVI nie starczy, to niestety zostaje SDI albo ASI i wywalenie kupy kasy na transkodery.
    Ostatnio edytowane przez costi ; 21-05-2009 o 00:27
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  9. #9

    Domyślnie

    Nagrywałeś kiedyś na kasetach miniDV? Zapis masz cyfrowy a od jakości kasety jednak zależy bardzo wiele. Nie będę się spierał o bity bo wali mnie to. Liczy się to co widzę...

    Bajki to sam opowiadasz - mieszasz ludziom w głowie tekstami o bitach zamiast podać konkrety, Pierwszy z brzegu test z sieci. Poopowiadaj nam jeszcze:

    http://www.audio.blogbiznes.pl/2008/06/13/kablem-hdmi
    Ostatnio edytowane przez Al Bundy ; 25-05-2009 o 12:54
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  10. #10

    Domyślnie

    Takich testow to ja moge wyciagnac na peczki, fora dla audiodebili sa ich pelne, tylko czego one dowodza? Niczego, co najwyzej niewiedzy testujacych lub zwyklego sponsoringu. Transmisje cyfrowa to sie testuje analizatorem strumienia, od biedy mozna jeszcze mierzyc bledy modulacji, ale w kablu takie rzeczy sie nie zdarzaja (w transmisji napowietrznej to co innego).

    Pracuje z takimi rzeczami na co dzien (Osrodek Emisji TVP) i naprawde wiem o czym pisze
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •