Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jak sfotografować zdjęcie w albumie?

    Takim pytaniem ktoś mnie ostatnio zaskoczył: jak zrobić zdjęcie obrazu w jakimś albumie, by potem np. w Copy General z jpg-a dostać obraz/zdjęcie np. w wymiarze metr na metr. Jakiego sprzętu do tego potrzebuję (chodzi tu chyba zwłaszcza o piksele), jakie światło najkorzystniejsze? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    sprzet -- byle jaki... Znaczy -- byle ostre zdjecie zrobil.
    Niczym nie przeskoczysz problemu rastra drukarskiego.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig
    sprzet -- byle jaki... Znaczy -- byle ostre zdjecie zrobil.
    Niczym nie przeskoczysz problemu rastra drukarskiego.
    Nie jest np. tak, że aparatem x pikselowym można otrzymać powiększenie dobrej jakości tylko do pewnego rozmiaru. Np. na stronie wilab.pl jest taka tabelka, że przy 4 mln pikseli już od formatu 20x30 mogą być problemy z jakością.
    Nie wiem czy się nie kompromituje , ale nie bardzo wiem co to rastro drukarskie? Pozdrawiam
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Raster to punkty drukarskie, z ktorych zbudowany jest wydrukowany obraz. Tak z grubsza (tylko dla lepszego zrozumienia) przelozmy to na piksel w obrazie zapisanym cyfrowo. Fotografujac czyms co ma wiecej niz np. 6 MP (i odpowiedniej rozdzielczosci szklo oczywiscie) -- powiedzmy reprodukcje A3, uzyskasz juz odzwierciedlenie wlasnie rastra -- tzn. bedzie on bardziej widoczny niz pojedyncze piksele (bo przeciez, zeby byl widoczny -- z nich wlasnie musi byc zbudowany). Efekt bedzie taki, ze szczegoly obrazu bede zbudowane ze sfotografowanego rastra, ktory bedzie wiekszy niz fizycznie najmniejszy szczegol rej reprodukcji. Da to w efekcie taka kupe, ze szkoda gadac.
    Aaaa... To co chcesz zrobic, to przede wszystkim kradziez. Na reprodukcje musisz miec zgode. A skoro pytasz jaki aparat do tego kupic (wynajac), rozumiem, ze chcesz to robic wiecej niz raz -- czyli ma to byc praca zarobkowa. Jesli nie dogadasz sie z wydawca albumu, tudziez wlascicielem praw do reprodukcji -- mozesz niezle beknac. A jesli sprawy formalne masz zalatwione i robisz to calkowicie legalnie -- zglos sie po prostu do wydawcy albumu -- po pliki, z ktorych ten album zostal wydrukowany. Efekt powiekszania z rzeczywistych zdjec, bedzie wielokrotnie lepszy, niz ze zdjec wydruku.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Nieporozumienie. Zostałem poproszony przez koleżankę o taką przysługę, bo chce mieć na ścianie konkretny obraz, a nie może znaleźć jego reprodukcji. Broń Boże wielokrotnie, broń Boże zarobkowo.
    I nie chcę wynajmować aparatu, a zastanawiam się jak zrobić to najlepiej przy pomocy swojej D50 i czy to w ogóle możliwe.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    D50 starczy w zupelnosci. Aparat na statyw, skorzystaj z rozproszonego zrodla swiatla, przykrec jakas stalke (najlepiej chyba 50mm) i do dziela...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •