Close

Zobacz wyniki ankiety: Czy Sigma 10-20 ma akceptowalną ostrość na brzegach

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    15 83,33%
  • nie

    3 16,67%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Potrzebna pomoc!!! Sigma 10-20. Ostrość na brzegach.

    Witam,
    zamierzam jutro kupić s10-20, ale nieco przestraszyłem się braku ostrości na brzegach. Czy przewaga Tokiny 11-16 w tym zakresie (ostrość na brzegach) jest na tyle duża, żeby jednak brać Tokinę?

    Wiem, że o oby szkłach było milion wątków, ale mnie interesuje tylko i wyłącznie porównanie pod tym kątem.
    Mamiya + Sony

  2. #2

    Domyślnie

    Ja na brak ostrości na brzegach w swojej 10-20 nie narzekam. Mając dylemat między S i T wybrałem S, ponieważ T była po prostu za krótka (chociaż światełka było żal).

  3. #3

    Domyślnie

    Ale to jest pytanie szalenie subiektywne. Dla jednego bedzie akceptowalna, dla innego nie.

    Jak dla mnie jest w miare ok.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  4. #4

    Domyślnie

    Też nastawiałem się na Tokine ale ostatecznie (z braku 11-16 na polskim rynku) wziąłem Sigmę i jestem happy. Efekty można ogladac tutaj:

    http://nazgul43.digart.pl/
    JASNO, OSTRO, TANIO - wybierz dwa, ale nie możesz mieć trzech. Chyba że w analogu

    Nowy Nikon, nienowy Seagull, stara Mamiya.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Ostatecznie kupiłem Sigmę w MM, bo mieli mega promocję. Jak dla mnie jakość na brzegach jest jak najbardziej ok. Fajniutki jest taki szeroki kąt
    Mamiya + Sony

  6. #6

    Domyślnie

    Przez pewien czas bedziesz chorowal na syndrom szerokiego kata i Sigma przyklei Ci sie do body A tym czasem wrzuc jakis kadr, pochwal sie
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Przez pewien czas bedziesz chorowal na syndrom szerokiego kata i Sigma przyklei Ci sie do body A tym czasem wrzuc jakis kadr, pochwal sie
    Potwierdzam, sam to mam
    JASNO, OSTRO, TANIO - wybierz dwa, ale nie możesz mieć trzech. Chyba że w analogu

    Nowy Nikon, nienowy Seagull, stara Mamiya.

  8. #8

    Domyślnie

    i dobrze ze sigme bo jak ja przymkniesz to na ostrosc nie ma co narzekac, a przeciez tam gdzie sie licza brzegi w 90% przypadkow sie domyka pozdrawiam i gratuluje zakupu

  9. #9

    Domyślnie

    puki co, jestem zachwycony szkiełkiem. jak dla mnie jest wystarczająco ostro, nawet na brzegach.
    Mamiya + Sony

  10. #10
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Jaka w tym media promocje mieli? Ile kosztowala?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •