Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie D80 - wymiana filtra dolnoprzepustowego

    Czy ktoś może wymieniał filtr dolnoprzepustowy na matrycy? Porysowany podczas czyszczenia "papierem ściernym". Jak tak to ile taka przyjemność kosztuje? Ewentualnie gdzie i za ile można kupić taki filterek?
    Kupiłem tanio D80, bo będę robił go pod IR, więc ten filtr będe zdejmował, ale jak kiedyś zapragnę go używać do "normalnych" zdjęć to będę musiał założyć nieporysowany filtr.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  2. #2

    Domyślnie

    To chyba lepiej już potem wymienić całą matrycę, wyjętą z uszkodzonego D80 - tak sobie wyobrażam, że założenie filtra na matrycę wymaga sterylnej wręcz czystości, syfek na filtrze "rozmywa się" na zdjęciu, ale syfek bezpośrednio na matrycy, to będzie pewnie ostry nawet na minimalnej przysłonie, a założenie filtra na matrycę tak, aby nic tam się nie dostało pomiędzy w warunkach domowych czy nawet serwisowych może być baaaardzo problematyczne.

  3. #3

    Domyślnie

    lifepixel to robi. sprzedaja tez nowe filtry AA. troche to kosztuje, ale jak ktos chce robic IR to moze warto. ja bede im chyba podsylal D200 do przerobienia.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    lifepixel to robi. sprzedaja tez nowe filtry AA. troche to kosztuje, ale jak ktos chce robic IR to moze warto. ja bede im chyba podsylal D200 do przerobienia.
    To lepiej D700 przerób

    A co do warunków domowych...
    Powinno się to robić w pomieszczeniu, gdzie panuje niskaq temeperatura (np. -10, -15st.C), bo wtedy kurz i inne "latawce" szybko opadają i jest mniejsze prawdopodobieństwo, że wylądują tam gdzie nie trzeba
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Kęty/Diest
    Posty
    165

    Domyślnie

    A propos wymiany chałupniczej, poszukaj znajomych w szpitalu gdzie jest labolatorium analityczne z komorą podciśnieniową. Panuje tam wyższe ciśnienie niż na zewnątrz, normalnie wszelkie pyłki są wydmuchiwane a nie zasysane do pomieszczenia w przypadku wchodzenia/wychodzenia. Kolega informatyk korzystał z takiej komory przy grzebaniu w dysku twardym z padniętym elementem wewnątrz obudowy. Dysk był przewidziany to ostatniego odczytu bardzo ważnych danych...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez titus1 Zobacz posta
    A propos wymiany chałupniczej, poszukaj znajomych w szpitalu gdzie jest labolatorium analityczne z komorą podciśnieniową. Panuje tam wyższe ciśnienie niż na zewnątrz, normalnie wszelkie pyłki są wydmuchiwane a nie zasysane do pomieszczenia w przypadku wchodzenia/wychodzenia. Kolega informatyk korzystał z takiej komory przy grzebaniu w dysku twardym z padniętym elementem wewnątrz obudowy. Dysk był przewidziany to ostatniego odczytu bardzo ważnych danych...
    Ciekawe, ciekawe... Ale coś czuję, że w Płocku może być problem z dostępem do takiego pomieszczenia
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    Ciekawe, ciekawe... Ale coś czuję, że w Płocku może być problem z dostępem do takiego pomieszczenia


    zrob sobie jakas krzywde to sami Cie w takiej zamkna... w dodatku nie bedziesz musial szukac, znajda za Ciebie

  8. #8

    Domyślnie

    Kolejne pytanie... Czy ktoś wie jakiej grubości jest taki filtr dolnoprzepustowy? Tzn, czy pod oryginalną ramkę wejdzie mi IRenka gubości 1,5mm?
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  9. #9

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw jakiego rozmiaru jest filtr dolnoprzepustowy w DX

  10. #10

    Domyślnie

    Hjehje... stary wąąątek. Ja już wiem, bo zdejmowałem łobuza
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •