Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 35mm f/1.8 VS Sigma 30mm f/1.4

    Jak wygląda wasza opinia a temat wyżej wymienionych obiektywów. Osobiście bardzo spodobała mi się ta sigma po paru samplach w sklepie (mogę wstawić jak ktoś jest chętny). Jednak jej cena jest 2 razy wyższa niż Nikkora. Nie mogę się zdecydować czy dopłacić do Sigmy. Powiedzcie jakie są wasze opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Mialem sigme mam nikora. I jak jeszcze raz mialbym kupowac to sigma. jedyny minus sigmy to jej AF (trafianie ) reszta to wielki PLUS ( wykonanie, szybkość AF, obrazek, F1.4 ). Bardzo dobrze wspominam ta Sigme i naprawde ja polecam.

    Tylko jak mowia wszyscy trzeba sobie ja wybrac
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem Nikkora, kumpel Sigmę. Teraz obaj mamy Sigmę
    NYCH - Americana

  4. #4

    Domyślnie

    Sigma bardziej winietuje na FX

    Szkoda, że nie zrobili ją na pełną klatkę bo winieta nie jest jakaś kosmiczna.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  5. #5

    Domyślnie

    Na razie nie myślę o D700 więc ta winietka mi nie przeszkadza. Chyba odłożę na Sigmę.

  6. #6

    Domyślnie

    Sigma ma imho trochę ładniejszą plastykę. Sigma jest lepsza o kawałek EV. Sigma jest ładniej wykonana. Na nic to się jednak nie zdaje, gdy nie potrafi ustawić ostrości tam gdzie trzeba...

    Nikkor bezbłędnie trafia AF'em, a co do plastyki i jakości... tu pokazywałem ostatnie fotki z niego


    Powiem tak - po wielu przejściach z kundlami i kundelkami... ja zostaję z Nikkorami
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  7. #7

    Domyślnie

    Sigma jest mega ostra, płakałem sprzedając te szkło ale za to mało kontrastowa przy nikkorach.

    Pozdrawiam,
    AMI
    D3,D750,D80,N14-14,N24,N24-70,N70-200VRII,N50,Z16,S85,SB-80,800,900
    www.mariuszlinkiewicz.pl (w przebudowie)

  8. #8

    Domyślnie

    Powiem od siebie, że zmęczony wybieraniem idealnej Sigmy wybrałem N35G i uważam to za trafny wybór pod każdym względem.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Swords/Bydgoszcz
    Posty
    6

    Domyślnie

    to ja od siebie dorzuce dzisiejsze wypociny 2x sigma 30mm w SPC i 1x sigma w Fotojoker ktora okazala sie jak dotd najlepsza i tam tez mialem okazje porownac z N35 wrzucam 4 fotki bez żadnej ingerencji puszka d80 napiszcie co sadzicie o tych szklach. http://rapidshare.com/files/24486507...a_vs_nikon.rar

  10. #10

    Domyślnie

    Miałem sigmę i uważam że foty z niej chodzi mi głównie o oddanie koloru jak dla mnie były ładniejsze od 35G - oczywiście subiektywnie. Co do ostrości to 35G wcale jej nie ustępuje. Co do wykonania niby sigma ale farba się ściera więc jest coś nie tak. A zmieniłem z najważniejszego powodu, AF dość mocno wariował z moim D300 więc nie mogłem na nią liczyć. Przy pstrykach domowych ok ale jeżeli ktoś płaci za zlecenie to już się bałem więc sprzedałem. Czy żałuję? jak oglądam te trafione fotki to jednak jakoś mi robiła ta sigma ale jak oglądam zrobione 35G to nie jest znowu tak źle. Ja wybrałem dla 100% AF - to dla mnie jest znacznie ważniejsze.
    Nikon D40 | N18-55 VR | YN460-II | I JESZCZE ROWER |

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •