Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Problem z Tokina 11-16 f/2.8 + D80 - PROSZĘ O POMOC :)

    Witam,

    Mam problem z Tokiną 11-16.

    Nie wiem czy problem jest po stronie obiektywu czy puszki bo przy odległościach ok 2-3m tylko ok 10-20% zdjęć trafia w punkt. Przeważnie natomiast przy odległości od obiektu ok 3m, ostrość jest jakieś 2m za obiektem, na który była ustawiana.
    Zauważyłem to dopiero ostatnio choć kupiłem obiektyw jesienią i robiłem trochę fot, ale głównie pejzaży przy wyższych wartościach przysłony. Wtedy nie zauważałem specjalnych problemów. Ostatnio jednak robiłem trochę zdjęć na koncertach i przy niższych wartościach przysłony ostrość przeważnie wypada kilka metrów za pierwszym planem, na który ostrzyłem.
    Zastanawiam się czy mój AF nie daje rady z tym obiektywem czy jest to problem samego obiektywu. Robiłem test przy małych odległościach i też jest przesunięcie w ostrości, ale wtedy jest ono rzędu 3-4cm.

    Co o tym myślicie, czy może być to wina body?

    Miałbym taką serdeczną prośbę czy ktoś w Łodzi mógłby się ze mną spotkać i zrobić kilka zdjęć testowych najlepiej na D300 bo w najbliższym czasie na takie body będę się przesiadał i z tego co wiem, to ma on dużo lepszy AF niż D80, którego używam. Jeśli byłby ktoś skłonny pomóc mi sprawdzić obiektyw z innym body to również chętnie skorzystam z pomocy.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez thr ; 29-01-2009 o 13:27
    Pozdrawiam, thr

    D600 i parę słoików, fuji x100s

  2. #2

    Domyślnie

    Znajdź temat o testowaniu obiektywu na BF/FF, wydrukuj sobie kartkę testową i zrób test, który powinien rozwiać Twoje wątpliwości. Co do D300 - ma on funkcję korekty AF, która jest bardzo przydatna i mogła by sobie poradzić z Twoim problemem.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    Poszlo PW .

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki uprzejmości motorniczego okazało się , że problem leży po stronie obiektywu. Także w poniedziałek pewnie pójdzie obiektyw do serwisu.
    Pozdrawiam, thr

    D600 i parę słoików, fuji x100s

  5. #5

    Domyślnie

    Czesc,

    Ostatnio stalem sie (nie)szczesliwym posiadaczem Tokiny 11-16...i wyglada na to ze mam podobny problem jak Ty.

    Chcialem sie dowiedziec czy udalo sie rozwiazac problem (czy kalibracja pomogla)?
    Gdzie wysylales sprzet do kalibracji? I czy tylko obiektyw czy takze body?

  6. #6

    Domyślnie

    napiszcie jak rozwineła się dalej historia z tym szkiełkiem, bo zastanawiam się nad jego zakupem

  7. #7
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    augustów/żory/stafford
    Posty
    667

    Domyślnie

    dokładnie..dajcie znać jak się skończyło, bo też planuję kupić t116 w niedalekiej przyszłosci
    ...

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem jak thr rozwiązał problem, ale w moim przypadku pomogła kalibracja AF w aparacie (D300, statyw, seria zdjęć dla rożnych ustwień i ostatecznie korekta o -12, ...sporo. Zajęcie na jedno, jasne, kwietniowe popołudnie.)

    Co do jakości zdjęć: porównując do Tamron 28-75 i Sigmy 70-200 - rewelacja.
    Rożnica szczególnie widoczna przy f2.8, gdzie tamron i sigma dajna wyraźnie mydlane zdjęcia.

    Obiektyw godny polecenia, o ile dostępny a cena nie poszybuje w kierunku abstrakcji...tam już króluje Nikon 14-24

  9. #9
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    augustów/żory/stafford
    Posty
    667

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BarnabaZLodz Zobacz posta
    Nie wiem jak thr rozwiązał problem, ale w moim przypadku pomogła kalibracja AF w aparacie (D300, statyw, seria zdjęć dla rożnych ustwień i ostatecznie korekta o -12, ...sporo)
    dobrze wiedzieć nie jest tak źle, ja mam korekte na +15 z s70-200.w końcu po to ona jest.czekam tylko aż pojawi się(i za ile $) w uk s10-20 3.5 i wtedy albo tokina albo sigma wyląduje w torbie.
    ...

  10. #10
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Moze ktos mi napiasac, czy z Tokina 12-24 tez takie problemy bywaja?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •