Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie międzynarodowa gwarancja

    Witam wszystkich i poszukuję odpowiedzi na pytanie na temat międzynarodowej gwarancj. Chcialam kupić Nikona d200 przez ebay, sprowadzając go z USA. Z tego, co mi wiadomo, tamtejsza gwarancja nie obowiązuje w Europie, dlatego też wyszukałam kolejną aukcję o tytule 3 Year Worlwide warranty for nikon d200, sygnowaną przez firmę square trade. Kosztuje ona coś koło 200 pln.
    Czy ktoś z uzytkowników orientuje się czy działa ona w Polsce, a jeśli tak, to na jakiej zasadzie??
    Kupuję aparat od jednego uzytkownika, a gwarancję od drugiego? Jaka jest kolejność tych działań i o co w tym właściwie chodzi, bo jakoś nie ogarniam tego wszytskiego, a byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krystynakk Zobacz posta
    Witam wszystkich i poszukuję odpowiedzi na pytanie na temat międzynarodowej gwarancj. Chcialam kupić Nikona d200 przez ebay, sprowadzając go z USA. Z tego, co mi wiadomo, tamtejsza gwarancja nie obowiązuje w Europie, dlatego też wyszukałam kolejną aukcję o tytule 3 Year Worlwide warranty for nikon d200, sygnowaną przez firmę square trade. Kosztuje ona coś koło 200 pln.
    Czy ktoś z uzytkowników orientuje się czy działa ona w Polsce, a jeśli tak, to na jakiej zasadzie??
    Kupuję aparat od jednego uzytkownika, a gwarancję od drugiego? Jaka jest kolejność tych działań i o co w tym właściwie chodzi, bo jakoś nie ogarniam tego wszytskiego, a byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.
    Obawiam się, że będziesz tylko posiadała papierek, z którym nic nie zrobisz. Jak masz wogóle zamiar wyegzekwować taką gwarancję? Kupujesz od jasia sprzęt, od kazia papierek, że sprzęt będzie działał poprawnie, a kazio wogóle sprzętu nie widział na oczy. Nie jest również jego producentem, bo u niektórych producentów możesz wykupić dodatkową sensownie działającą gwarancję na np. 3, 5 lat (vide Sony).
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    Obawiam się, że będziesz tylko posiadała papierek, z którym nic nie zrobisz. Jak masz wogóle zamiar wyegzekwować taką gwarancję? Kupujesz od jasia sprzęt, od kazia papierek, że sprzęt będzie działał poprawnie, a kazio wogóle sprzętu nie widział na oczy. Nie jest również jego producentem, bo u niektórych producentów możesz wykupić dodatkową sensownie działającą gwarancję na np. 3, 5 lat (vide Sony).
    Wiele sklepów w USA (np BestBuy) oferuje takie dodatkowe gwarancje. Czasami jest to gwarancja sklepowa, czasami jest z innej firmy współpracującej ze sklepem. Wbrew pozorom jest do dobry i dochodowy biznes. Firmy wiedzą ile statystycznie sprzętu się psuje więc jest to tak to skalkulowane, że jest to bardzo opłacalne, a sprzedawcy w sklepie wciskają to na siłę bo dostają z tego prowizję.
    Co do międzynarodowej gwarancji to trudno powiedzieć czy ktoś to w Polsce serwisuje.

    Przykad D200 w BestBuy
    Cena obecna to $639. Co kilka dni pojawia się $600.
    Za $89 dostaniesz 4 lata dodatkowej gwarancji z Geek Squad Black (nie wiem jak ale są oni jakoś powiązani ze sklepem bo mają w każdym sklepie swoje stanowisko)

    http://www.bestbuy.com/site/olspage....=1130987191339
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Wiele sklepów w USA (np BestBuy) oferuje takie dodatkowe gwarancje. Czasami jest to gwarancja sklepowa, czasami jest z innej firmy współpracującej ze sklepem. Wbrew pozorom jest do dobry i dochodowy biznes. Firmy wiedzą ile statystycznie sprzętu się psuje więc jest to tak to skalkulowane, że jest to bardzo opłacalne, a sprzedawcy w sklepie wciskają to na siłę bo dostają z tego prowizję.
    Co do międzynarodowej gwarancji to trudno powiedzieć czy ktoś to w Polsce serwisuje.

    Przykad D200 w BestBuy
    Cena obecna to $639. Co kilka dni pojawia się $600.
    Za $89 dostaniesz 4 lata dodatkowej gwarancji z Geek Squad Black (nie wiem jak ale są oni jakoś powiązani ze sklepem bo mają w każdym sklepie swoje stanowisko)

    http://www.bestbuy.com/site/olspage....=1130987191339
    Władco, ja mówię o polskich realiach. Spróbuj np. kupić w imfoto i dokupić do tego gwarancję z USA. Potem do kogo wyślesz do naprawy? Do Stanów?
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  5. #5

    Domyślnie

    Wydaje mi się że tak naprawdę te "międzynarodowe gwarancje" są ubezpieczeniami sprzętu od usterek i działa to na zasadzie, że oddając sprzęt do naprawy wykonywana jest pełnopłatna usługa za którą płaci "gwarant" dodatkowo mając podpisaną umowę z producentem na korzystnych warunkach. Jeżeli na 100 takich "gwarancji" po 50$ w dwóch lub trzech przypadkach zostanie dokonana naprawa nawet po 200$ to i tak mają niezły zarobek a miejsce wykonania usługi nie ma większego znaczenia zwłaszcza w obecnych czasach.
    Pozdrawiam.
    tkexit

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    Władco, ja mówię o polskich realiach. Spróbuj np. kupić w imfoto i dokupić do tego gwarancję z USA. Potem do kogo wyślesz do naprawy? Do Stanów?
    Ja to właśnie napisałem
    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Co do międzynarodowej gwarancji to trudno powiedzieć czy ktoś to w Polsce serwisuje.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #7

    Domyślnie

    a tutaj co to za gwarancja jest ? europejska, tzn powinien być dowód zakupu z UE ?
    http://allegro.pl/item602236821_niko...ar_2_lata.html
    Ostatnio edytowane przez verus ; 09-04-2009 o 18:14

  8. #8

    Domyślnie

    Jako że też się szykuję do zakupu aparatu z gwarancją międzynarodową, aby sięupewnić co i jak, specjalnie zadzwoniłem do serwisu Nikona w Warszawie gdzie miły Pan z inforlinii powiedział że Nikon ma gwarancję europejską która może być realizowana w dowolnym państwie Unii... Musi być tylko podbita i wszystko..

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam taką gwarancję, ale ogólnie wiem, że jak by mi się popsuł sprzęt to wystarczy tylko rachunek zakupu, to podstawa przyjęcia gwarancji, aczkolwiek w innym państwie UE, jakbym chciała skorzystać z serwisu musiałabym pewnie pokazać i rachunek i podbitą gwarancję.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  10. #10

    Domyślnie

    Hmm... wydaje mi się ze jak masz czystą gwarancję to muszisz mieć rachunek.. a jak masz podbitą gwarancję to rachunku nie musisz mieć...
    Nikon D60 + Nikkor AD-S DX 18-55mm f/4.5-5.6 G VR + Sigma 70-300mm F4-5.6 MACRO DG + DCR-250

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •