Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Manfrotto 055XPROB

    od jakiegoś czasu jestem zdecydowany na statyw MF 055XPROB.W numerze z lutego 2009 DFV jest test statywów i
    dobre opinie mają nogi Benro: A-457n6 , A-357n6 , A-297n6
    a MF wg.testu średnio sobie radzi z lekkimi zestawami na pełnej wysokości bez wyciągania kolumny,z cięższymi zestawami jest ok .
    czy dociążenie załatwi sprawę? czy ustabilizuje on klapnięcie lustra?
    mam d50 i kitowe obiektywy.
    z góry dzięki za radę.

  2. #2

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez Pawcio1201 Zobacz posta
    od jakiegoś czasu jestem zdecydowany na statyw MF 055XPROB.W numerze z lutego 2009 DFV jest test statywów i
    dobre opinie mają nogi Benro: A-457n6 , A-357n6 , A-297n6
    a MF wg.testu średnio sobie radzi z lekkimi zestawami na pełnej wysokości bez wyciągania kolumny,z cięższymi zestawami jest ok .
    czy dociążenie załatwi sprawę? czy ustabilizuje on klapnięcie lustra?
    mam d50 i kitowe obiektywy.
    z góry dzięki za radę.
    sorry, ale jakoś sobie nie mogę wyobrazić manfrotki 055 z założonym D50 i dodatkowym obciążeniem, pełna profeska, że tak powiem...
    a jeśli wierzysz testom, to kup sobie polecane Benro i nie będziesz miał problemu
    kwadrat i prostokąt, głównie kwadrat

  3. #3

    Domyślnie

    bowie- ja potrzebuje rady.
    twoim zdaniem będzie ok z tym aparatem ?
    bo troche mnie zbili z tropu

  4. #4

    Domyślnie

    jesli masz ochote na targanie w reku 4kg (statyw+glowica) to kup sobie Benro
    a tak juz na powaznie czym Ty sie przejmujesz? 055 jest uwazany za legende wsrod statywow
    moj sprzet wazy 1.9kg (aparat + szklo) i uzywam go z Manfrotto 190xprob i jakos nie cierpie z powodu lekkosci statywu. ostatnio uzywalem tego zestawu w bardzo wietrzny dzien. takie wiatry w Polsce uznawane sa za bardzo silne, u mnie to norma i co? sprzet sie spisal. chociaz musialem reka przytrzymywac statyw zeby mi go wiatr nie przewrocil (wysokosc statywu byla ok 50cm)
    kup frotke, a nie bedziesz zalowal

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawcio1201 Zobacz posta
    bowie- ja potrzebuje rady.
    twoim zdaniem będzie ok z tym aparatem ?
    bo troche mnie zbili z tropu
    Po przeczytaniu recenzji masz wątpliwości czy duet manfrotto 055 i D50 jest odpowiedni. Odpowiedź jest taka, że nikt z nas nie mierzył drgań 055 po walnięciu lustrem D50. Twoje pytanie zawiśnie zatem w próżnię. Jakby nie patrzeć, to manfrotka jest sprzętem raczej z górnej półki, czego nie można powiedzieć o d50. Jakoś trudno jest sobie wyobrazić, że kłapnięcie lustrem D50 przeniesie się na statyw i to jeszcze bez wyciągniętej kolumny! Ale nawet jeśli spece od testów mają rację, to podejdź do tematu rozwojowo: na pewno nie zatrzymasz się na D50 i po zainwestowaniu w lepszy korpus lub cięższe szkła "problem" zniknie. Będziesz miał zatem rozwojowy statyw...
    kwadrat i prostokąt, głównie kwadrat

  6. #6

    Domyślnie

    Masz rację . kupuję MF 055 i zaczynam się nim bawic
    szkoda czasu na marudzenie. DZIĘKI.

  7. #7

    Domyślnie

    055XPROB to legenda.
    Ten statyw jest znany praktycznie każdemu, kto w jakiś tam sposób interesuje się fotografią.

    Co do wyboru, napewno nie będziesz miał problemu z MF i D50.

    Natomiast, ja wybrałem Benro A-298n6, gdyż jest sporo tańsze o MF, a moim zdaniem niewiele ustępuje jakości.

  8. #8

    Domyślnie

    Śmiało bierz frotkę - mam ten model z głowicą kulową i stawiam na nim D50 choć już sporadycznie a częściej D300 i spisuje się w każdych warunkach. Jedyna wada to cieżar, który w górach się podwaja z kazdą godziną pracy ale...
    prawie wszystko o microstockach
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #9

    Domyślnie

    Ok . Dzięki !!!

  10. #10

    Domyślnie

    Mam ten statyw i używam z d70s. Naprawdę dobra jakość sprzętu. Jedeyny problem to jak już wspomniał Pershing - waga

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •