Close

Strona 44 z 45 PierwszyPierwszy ... 3442434445 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 442
  1. #431

    Domyślnie

    Hmm jak kupię w bagnecie Nikon F to będę potrzebować FTZ a jak kupię M42 to przejściówkę Nik z - M42.. to nie wiem jaka opcja jest lepsza. Ty kupiłeś z jakimim mocowaniem?
    Ostatnio edytowane przez mikaxx ; 09-02-2020 o 19:14

  2. #432

    Domyślnie

    Kupuj wyłącznie z mocowaniem F. Ja kupiłem oczywiście z F. Jak kupisz z gwintem m42 i dasz przejściówkę, to mogą być kłopoty z ostrzeniem na nieskończoność i potrzebujesz dodatkowy element. No chyba, że planujesz zmianę systemu na jakiś inny, do którego Zenitar nie ma w ogóle mocowania, ale zakładam, że nie.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #433

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Kupuj wyłącznie z mocowaniem F. Ja kupiłem oczywiście z F. Jak kupisz z gwintem m42 i dasz przejściówkę, to mogą być kłopoty z ostrzeniem na nieskończoność i potrzebujesz dodatkowy element. No chyba, że planujesz zmianę systemu na jakiś inny, do którego Zenitar nie ma w ogóle mocowania, ale zakładam, że nie.
    Na Ztce z adapterem Z-m42 mogą być problemy z nieskończonością? Od kiedy?

    A skoro już się odezwałem. Da się dokupić jakieś filtry na ten gwint od zadu strony, czy tylko to co w paczce?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #434

    Domyślnie

    Problemy z nieskończonością były w lustrzankach, a ftz daje taką samą odległość obiektywu od matrycy jaka jest w lustrzance (to jest zasada jego działania), więc problemy mogą się przenieść (ale głowy nie daję-niech się wypowiedzą ci, co mają). Co do filtrów to na pewno musisz mieć zakręcony ten bezbarwny z tyłu, bo jest to de facto część układu optycznego i z tym filtrem już założonym ja dostałem to szkło jak kupiłem. W tej nowej wersji jest tylko ten jeden, innych filtrów w zestawie nie ma (kolorowe były w starszych wersjach , są też w zestawie do Nikkor 16/2.8 fish).
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #435

    Domyślnie

    Jeśli ktoś chce użyć m42-N/F-FTZ, to trochę dziwne by to było i tu może być soczewka potrzebna do nieskończoności.
    Ale... Jest adapter bezpośredni m42-Z, który jest krótszy niż FTZ. Więc soczewka nie potrzebna.

    Co do filtrów, wiem, że bez neutralnego nie wyostrzy. Bardziej mam na myśli, czy da się kupić ND.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Jeśli ktoś chce użyć m42-N/F-FTZ, to trochę dziwne by to było i tu może być soczewka potrzebna do nieskończoności.
    Ale... Jest adapter bezpośredni m42-Z, który jest krótszy niż FTZ. Więc soczewka nie potrzebna.

    Co do filtrów, wiem, że bez neutralnego nie wyostrzy. Bardziej mam na myśli, czy da się kupić ND.
    właśnie dwa dni temu kupiłam Takumara 55 f1.8 i podłączyłam go przejściówką NIKZ - M42 i działa super. To teraz sama już nie wiem czy brać bagnet Nikon F czy M42.

    Czy nam tym i na tym obiektyw będzie zachowywac się tak samo?
    Ostatnio edytowane przez mikaxx ; 09-02-2020 o 19:54

  7. #437

    Domyślnie

    Aha, bezpośrednie przejście m42-z to faktycznie ciekawa opcja, bo tu z ostrzeniem nie powinno być problemów. Nie wiedziałem o niej, bo póki co używam tylko lustrzanek.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  8. #438

    Domyślnie

    Trochę się pogubiłem. To mówicie że lepiej kupić z bagnetem nikon F czy m42? Takumar też nie ma zadnych styków

  9. #439

    Domyślnie

    Ja bym na F kupił. Chyba, że różnica w cenie spoora. Tak z 2/3.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #440

    Domyślnie

    Ceny wszystkich wersji są chyba zbliżone?
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 44 z 45 PierwszyPierwszy ... 3442434445 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •