Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81
  1. #1

    Domyślnie Studio Viewer - zdjęcie z aparatu na monitorze

    Obiecałem i zrobiłem.
    Na początek wersja beta to testów dla ochotników. http://studioviewer.marekmakowski.pl/


    Wymagania:
    - Windows XP (Vista może działać, ale nie musi - nie przetestowane)
    - .NET 3.5 - do pobrania ze strony Microsoftu lub przez Windows Update
    - NEF Codec - do pobrania ze strony Nikona http://www.nikonimglib.com/nefcodec/
    - aparat należy ustawić w tryb USB: MTP/PTP (nie Mass Storage)

    Obsługiwane aparaty (lista teoretyczna):
    D40
    D40X
    D50
    D60
    D70
    D70S
    D80 - przetestowany
    D90
    D100
    D200
    D300
    D700
    D1
    D1X
    D1H
    D2X
    D2H
    D2Hs
    D2Xs
    D3
    D3X

    Okno programu:
    Aparat - Podłączony aparat(y).
    Katalog roboczy - Katalog, do którego zapisywane będą pliki pobrane z aparatu.
    Tylko zapisuj - Wstrzymanie wyświetlania zdjęć. Zdjęcia są tylko pobierane i zapisywane na dysku.
    Dźwięk - Dźwięk sygnalizujący podłączenie/odłączenie aparatu i zapisanie pliku na dysku.
    Wyświetlaj - Preferowany rodzaj wyświetlanego pliku. Wykorzystywane w trybie NEF+JPEG.

    Konfiguracja jest zapamiętywana i jest przywracana przy kolejnych uruchomieniach programu.
    Pliki zapisywane są z oryginalnymi nazwami. W przypadku, gdy istnieje już plik o danej nazwie dodawany jest przyrostek _1, _2 itp np. DSC_2927_2.NEF
    Aplikacja nie ingeruje w dane zapisane na karcie aparatu.

    Okno zdjęcia - klawisze:
    escape - Zamyka okno.
    space - Przełącza pomiędzy trybami: dopasowanie zdjęcia do wymiarów ekranu (domyślnie) / zdjęcie w pełnej rozdzielczości (przesuwane suwakami).
    delete - Umożliwia usunięcie danego zdjęcia (w trybie NEF+JPEG usuwa obydwa). Usuwanie odbywa się lokalnie, wszystkie pliki zostają na karcie pamięci w aparacie.

    Uwagi:
    - brak zarządzania kolorami
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-04-2009 o 11:23

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mcl Zobacz posta
    - NEF Codec - do pobrania ze strony Nikona http://www.nikonimglib.com/nefcodec/
    Jak ktoś chce podgląd zbiorów NEF w Windows Explorer to po zainstalowaniu Codec'a NEF'y będą widoczne.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #3

    Domyślnie

    witam
    wlasnie podlaczylem D 80 pod Viste
    jest tak raz dziala raz nie. nie wiem od czego to zalezy .... pliki tez raz sa w katalogu innym razem nie
    nie wiem jeszcze jak to powinno dzilac program widzi aparat jet aktywny... obraz po zrobieniu zdjecia sie raz pojawia innym razem nie nie, wiem od czego to zalezy
    sprawdze to jeszcze na D200 pod Xp pozdrawiam i czekma na dalsze wiesci o programie....
    Ostatnio edytowane przez Ohmar ; 11-03-2009 o 12:09
    Nikon D700, SB 900, N 28/2,8, N 24-70 2.8 N 50/1,4, N 60 micro AF 2,8, N 85/1,8, N 80-200/2,8 N 24-120 3,5-5,6 N 17-70 3,505,6
    www.ohmar.internetdsl.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Jest już nowa wersja z małą poprawką (błąd przy zamykaniu programu), ale na razie nie mam jej jak udostępnić.

    Ohmar - Jeśli aparat jest "aktywny", to program powinien zgrywać i wyświetlać wszystkie zdjęcia. W przypadku nefów pomiędzy zgraniem i wyświetleniem będzie chwila przerwy (na wywoływanie nefa). O zgrywaniu zdjęcia z aparatu świadczy mignięcie kontrolki karty. Jeśli nie zauważysz przyczyny problemów to przygotuję wersję, która będzie logowała poszczególne operacje.

  5. #5

    Domyślnie

    Głęboki ukłon w stronę autora programu. Działa z D90, chociaż bywa, że nieraz nie zobaczy aparatu. Przy zdjęciach seryjnych, potrafi zdublować pliki dając do nazwy kolejny numer. Mam nadzieję, że program zostanie przez autora udoskonalony. Naprawdę fajna sprawa. Gratuluje.

  6. #6

    Domyślnie

    Mcl rozumiem ze jest to coś w stylu camera control ?? pytanie czy działa to tylko po kablu ?? czy wifi też ??

  7. #7

    Domyślnie

    Widzę, że pojawiają się różne problemy. Przygotuję wersję z dokładnym logowaniem, żeby można było je prześledzić i rozwiązać.

    Cytat Zamieszczone przez Patio Zobacz posta
    Mcl rozumiem ze jest to coś w stylu camera control ?? pytanie czy działa to tylko po kablu ?? czy wifi też ??
    Camera Control tylko bez "control". Samo zgrywanie na komputer i wyświetlanie na pełnym ekranie zdjęcia zrobionego aparatem. Taka potrzeba była zgłaszana.
    Działa po kablu USB. Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działa wifi (rozumiem, że masz na myśli coś w stylu Wireless Transmitter WT-4). Jeśli w systemie aparat jest widoczny tak samo, jak przy połączeniu USB to może działać jeśli inaczej to nie.

  8. #8

    Domyślnie

    Przygotowałem nową wersję:
    http://rapidshare.com/files/20810239....1beta.exe.zip
    (niestety jeszcze nie mam serwera, więc musi być rapidshare)

    Dodałem logowanie wykonywanych operacji. Na dysku c: zapisywane są 3 pliki. Są łatwe do rozpoznania, bo zaczynają się od "studio_viewer_". Jeśli zauważcie problem (a wiem, że się pojawiają) to proszę o informację na e-mail, który znajduje się w okienku informacji "i".
    Proszę podać:
    - jaki aparat
    - jaki tryb zdjęć (jpg, nef, jpg+nef)
    - system operacyjny
    - opis problemu (w jakich okolicznościach, co się stało)
    - konfiguracja programu ("tylko zapisuj", "dźwięk")
    - załączyć 3 pliki log
    - jeśli problem dotyczył nazw zapisywanych plików to np. zrzut ekranu, żebym mógł to zobaczyć
    Ogólnie im więcej informacji i im te informacje będą dokładniejsze tym szybciej będę mógł poprawić co trzeba.

    Dziękuję za odzew.

  9. #9

    Domyślnie

    Fajna sprawa, jutro spróbuję przetestować na D70. Choć bardziej by mnie zadowoliła możliwość bezpośredniego wyświetlenia zdjęcia na monitorze LCD - ale bez wbudowanego tunera TV (albo zewnętrznego?) nie ma chyba o czym marzyć. W każdym razie przetestuję programik i dam znać. Martwi mnie jedynie wątłość portu MiniUSB - nie ulegnie rozklekotaniu przy częstym robieniu zdjęć? Aparatem operuję tylko i wyłącznie przy stole bezcieniowym, ale zdjęć robię sporo.

    PS Czy programik ruszy pod Win 2000?
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 13-03-2009 o 21:02
    Pozdor Myjk | http://emide.pl/galeria - w budowie
    Body Nikon D80, Szkło AF-S N18-200 f3.5-5.6 VR / AF N50 f1.4, SpeedLight SB-600, BatteryPack MB-D80 + 2xEnEl3e.

  10. #10

    Domyślnie

    jutro testuje na 456789 sposoby i napewo dam znać, nazwij go jakos "PRO" hehe

    gratulacje za chęci!!!
    de czysta i szkua

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •