Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie SB-800 kontra analogowa lustrzanka

    Na dniach przywiezie mi pan poczciarz Praktice PLC3, kupiłem ta puszkę bo chciałbym wykorzystać jakoś leżące i kurzące się szkła M42. Mam jeszcze lampę Unomat B24CT, zapewne będzie działać z tym aparatem.
    Ale chciałbym bardziej kreatywnie błyskać niż tylko na wprost, i czy do takiego aparatu mogę bezpiecznie podpiąć SB-800? Owszem zdaje sobie sprawę, że błyskać trzeba będzie z manualnymi ustawieniami, ale o to się nie boje bo już jakąś praktykę mam w tym ale czy nic nie będzie lampie?

    Do moderatora:
    Szukałem na forum choćby podobnych tematów ale nie znalazłem, jeśli by jakiś jednak był to proszę o przeniesienie.
    pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    było ostatnio
    lampa na A aparat na M i wprowadzić te same ustawienia iso i przesłony

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    było ostatnio
    lampa na A aparat na M i wprowadzić te same ustawienia iso i przesłony
    ok, to wiem
    ale bardziej mi chodzi o czy nic nie będzie takiej lampie po podpięciu do takiej puszki? jakieś napięcia czy coś?

  4. #4

    Domyślnie

    przecież practica nie działa na 230V
    co miało by uszkodzić lampę?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    przecież practica nie działa na 230V
    co miało by uszkodzić lampę?
    nie wiem, dlatego pytam

  6. #6

    Domyślnie

    Tylko jak założysz lampę na sanki w Praktice, to prawdopodobnie mogą się zewrzeć niektóre bolce w lampie do masy. Bezpieczniej jest wyzwalać przez przewód P.C i nie zakładać bezpośrednio na sanki. możesz również zaizolować te bolce na stopce lampy, np jakąś taśmą.
    ZENIT DIGITAL

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KGB Zobacz posta
    Tylko jak założysz lampę na sanki w Praktice, to prawdopodobnie mogą się zewrzeć niektóre bolce w lampie do masy. Bezpieczniej jest wyzwalać przez przewód P.C i nie zakładać bezpośrednio na sanki. możesz również zaizolować te bolce na stopce lampy, np jakąś taśmą.
    z ciekawości założyłem sabinkę na smienę i śmiga jak trzeba.
    przecież ktoś pomyslał raczej przy projektowaniu lampy że znajdzie się taki co w trybie A podepnie ją do np starego nikona

  8. #8

    Domyślnie

    A konstruktorzy gniazdek 230V pomyśleli żeby ktoś palca nie włożył i zastosowali małe otwory
    ZENIT DIGITAL

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •