Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zamiennik MC-30

  1. #1

    Domyślnie Zamiennik MC-30

    Czy ktoś mógłby polecić sprawdzony zamiennik wężyka spustowego MC-30. Kupiłem jakiś czas temu za około 35 zł na allegro, ale od początku były z nim problemy, działał tylko na MF, a ostatnio wogóle odmówił współpracy, tzn, jak się nim porusza to raz na 10 wyzwoli migawkę, ale to mało wygodne. Proszę o pomoc bo niechciałbym się znowu nadziać. Widziałem na allegro fajną zabawkę Photixa za 200 zł z wyświetlaczem elektronicznym z ustawianym czasem od 1s do 59min i paroma innymi funkcjami, ale myślę, że raczej rzadko bym z tego korzystał, więc wolę tani a sprawdzony wężyk działający z AF i w trybie bulb.
    Acha ma działać z D300
    prawie wszystko o microstockach
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2

    Domyślnie

    Przejrzyj ten watek:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=87419

    wg mnie wszystkie te wężyki są tak samo badziewne ale i tak samo proste w budowie i działaniu. Pod koniec wątku opisałem co kupiłem. Moim zdaniem powinieneś rozkręcić swój wężyk i zobaczyć co jest nie tak, myślę, że jest to łatwe do poprawienia i że wężyk będzie działał we wszystkich trybach po Twojej ingerencji.
    Łukasz // Nikon D300 + T12-24/f4 + N50/f1.8 + N70-300VR + SB900 // Fujifilm X-T20 + 18-55/f2.8-4

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za wątek, chyba wiem już który wziąść, a swojego nie rozkręcę bo własnie kupiłem taki szajs, który ma wtyczki nierozbieralne.
    prawie wszystko o microstockach
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    pozostałe wężyki tez nie mają wtyczek rozbieralnych - ale przycisk powinno się jakoś rozebrać
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  5. #5

    Domyślnie

    Jedzie już do mnie Phottix i mam nadzieję że tym razem będzie ok. Z drugiej strony 35 zł to kwota którą można przeżyć w przypadku wpadki.
    prawie wszystko o microstockach
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    Phottix dotarł i jest ok. Działa bez zarzutu, ostrzy i wyzwala. Solidniejsza konstrukcja od tamtego badziewia. Wtyczka pasuje idealnie, tak, że jak ktoś ma ten sam dylemat co ja miałem, czyli jaki tani zamiennik to polecam tą firmę.
    prawie wszystko o microstockach
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •