Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do makro

    Witam
    Mam mały dylemacik a w zasadzie pytanko: Zbliża się wiosna zaczynają puszczać pąki i wylatuja owady. Potrzebuje jakis obiektyw do makro jakie rozwiązanie byście polecili?
    D7000 i parę słoików
    Forza Motorsport...

  2. #2

    Domyślnie

    tamron 90
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  3. #3

    Domyślnie

    A jakiś tańszy sposób wchodzi w rachubę np. pierścienie itd?
    D7000 i parę słoików
    Forza Motorsport...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rattler Zobacz posta
    A jakiś tańszy sposób wchodzi w rachubę np. pierścienie itd?
    A nie prościej jest wejść do odpowiedniego działu i się wszystkiego dowiedzieć w 3 min?
    http://forum.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=75
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #5

    Domyślnie

    są jeszcze soczewki makro, w hybrydach stosowałem konwenter raynox ale tak na prawdę najlepiej kupić obiektyw a gdyby jeszcze pierścienie pośrednie to byłaby już bajka , zawsze możesz jeszcze kupić adapter odwrotnego mocowania i założyć kit , jakaś namiastka jest
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  6. #6

    Domyślnie

    Odwzrorowanie 1:1 dla kogoś, kto faktycznie chce się bawić w makro jest najsensowniejszym rozwiązaniem.
    Tutaj - z budżetowych rozwiązań - tamron 90mm nie ma sobie równych. Jest to bez wątpienia świetny obiektyw do makro, w stosunkiowo przystępnej cenie.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśłi ma mieć obiektyw 1:1 i niedrogi to: Tamron 90 lub Tokina 100.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  8. #8

    Domyślnie

    polecam tokinę 100, ale kurcze o tym było miliard razy
    Mamiya + Sony

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar szela
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Dublin/Żory
    Posty
    246

    Domyślnie

    I ja się przy okazji czegoś zapytam, ponieważ również szukam szkiełka do macro! Polecacie tutaj Tokine 100! Ja mam D90 i przy szukaniu tego obiektywu na allegro znalazłem taki opis "Obiektyw nie ma wbudowanego silnika, więc w niektórych body nikona (min D40, D60) nie będzie działał AF - będzie trzeba ostrzyć ręcznie i w tych też modelach może nie działać poprawnie - dotyczy także modelu D90 z którym niepoprawnie współpracuje elektronika i należy używać go jedynie w trybie manulanym. Teraz pytanko do tych którzy podpinali to szkiełko do D90; czy to prawda???
    Dzięki

  10. #10

    Domyślnie

    A co powiecie o Sigmie 105? Lepszy jest Tamron?
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •