Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie statyw - kladziona kolumna

    mam pytanie do osob posiadajacych - jak czesto zdarza sie Wam korzystac z mozliwosci ustawianie kolumny centralnej w poziomie. zastanawiam sie nad statywem i jest to opcja ktora mi sie podoba w wykonaniu MF w wersji XPro. szybko i wygodnie.. ale troche mnie zastanawia czy poza tym ze jest, to czy bede z tego w ogole korzystal tak naprawde. bo gadzet to miec zawsze fajnie. ale inne firmy czesto nie maja takowej opcji. dlatego pytanie czy korzystacie i do jakich celow sie przydaje.
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem

  2. #2

    Domyślnie

    Do makro-super sprawa.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Johann.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam MF od roku i może z pięć razy miałem potrzebę użyciu kolumny poziomej, przeważnie do skopiowania dość dużego dokumentu leżącego na stole (bez tej kolumny bym tak nad stół nie sięgnął). Fajnie to mieć ale i bez tego da się przeżyć. Decyzja należy do Ciebie
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  4. #4

    Domyślnie

    w makro rewela , nie mam ale sprawdzałem i nieżle daje radę

    pozdr. arachiusz
    arachiusz.pl

  5. #5

    Domyślnie

    W moim przypadku praktycznie nie używana opcja - potwierdzam jak ktoś robi makro to jest to super sprawa.
    Nikon D40 | N18-55 VR | YN460-II | I JESZCZE ROWER |

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem MF bez składanej kolumny i przy robieniu makro brakowało tej opcji na tyle, że właśnie nabyłem nowy, z możliwością użycia kolumny centralnej w poziomie. (sprzedaż starego i kupno nowego drożej wyszło, niż różnica między statywami z i bez możliwości złożenia kolumny)

  7. #7

    Domyślnie

    zależy co fotografujesz - ja praktycznie podczas każdego obfotografowywania Hi-Fi z tego korzystam.

  8. #8

    Domyślnie

    no wlasnie.. tylko ja macro raczej slabo. chyba ze jakies zabawki na stole i to tez nie od gory. pytanie jest raczej natury nie 'czy dolozyc do manfrotki xprob i miec kladziona kolumne', bo i tak bym kupil xprob, tylko czy jak kupie nogi innej firmy bez tej opcji, to czy moge cierpiec z tego powodu. jedyne co mi przychodzi do glowy to ewentualne kadry na szerokim kacie z niskiego pulapu, gdzie nogi sa szeroko 'na pajaka' i wtedy maja szanse znalezc sie w kadrze. dlatego szukam innych opcji w ktorych to moze byc przydatne
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    no wlasnie.. tylko ja macro raczej slabo. chyba ze jakies zabawki na stole i to tez nie od gory. pytanie jest raczej natury nie 'czy dolozyc do manfrotki xprob i miec kladziona kolumne', bo i tak bym kupil xprob, tylko czy jak kupie nogi innej firmy bez tej opcji, to czy moge cierpiec z tego powodu. jedyne co mi przychodzi do glowy to ewentualne kadry na szerokim kacie z niskiego pulapu, gdzie nogi sa szeroko 'na pajaka' i wtedy maja szanse znalezc sie w kadrze. dlatego szukam innych opcji w ktorych to moze byc przydatne
    Pomyśl o Benro seria Versatile, też mają możliwość ustawienia kolumny w poziomie.
    Tutaj link do ich polskiej strony: Benro

    Fotografia może(i powinna) wyrażać uczucia, gdyż dla każdej emocji czy przemyślenia da się
    odnaleźć odpowiadający im aspekt świata zewnętrznego.
    BLOG

  10. #10

    Domyślnie

    mam MF 190 xprob - polozenie kolumny w poziomie jest rewelacyjne, zwlaszcza przy fotografii pejzazowej. oczywiscie mozna takie zdjecia z reki robic, ale w chwili zastosowania jakis ND mija sie to z celem. jesli schodzisz z czasami do 1s to taki wynalazek bardzo sie przydaje mam ten statyw od lipca 2008 i wychodzac w plener kazdorazowo kolumne mam w poziomie...warto miec taki gadzet jesli martwisz sie o nogi wchodzace w kadr to moze byc problem przy FX + 12-24mm, ale nie koniecznie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •