Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Motocross

  1. #1

    Domyślnie Motocross

    Pierwsze zawody w tym sezonie, Tiverton, hr. Somerset

    Bardzo prosze o konstruktywna krytyke. Sam wiem jakie bledy popelnilem, bede wdzieczny za wiecej podpowiedzi bo pewnie cos pominalem. Aha, zaznaczam. Lubie ciasne kadry
    1. Slupek juz i tak skrocony bo wczesniej siegal az do brody
    2.
    3.
    4.
    5. Ciete tak, bo w tle po leej nieciekawie
    6.
    7.Nie moglem sie zdecydowac czy 6 czy 7.
    8.Ostrosc uciekla do przodu (numer, blotnik, zawieszenie?)
    9. Przyciete z troche szerszego, lubie ciasny kadr
    Pursue happiness with diligence

  2. #2
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    podoba mi się 3 - reszta - trzeba ćwiczyć ...

  3. #3

    Domyślnie

    Widze że masz syfy na matrycy zdjecia dobre ale cwicz

  4. #4

    Domyślnie

    Przeciętnie, tylko 9 reszta kiepsko, 8 było by dobre ale nie ostre. Musisz ćwiczyć, głownie kadry bo sa mało ciekawe nie oddaja akcji tego sportu.
    NIKON D300+ MB-D10+ NIKKOR AF-S 80-200 2.8

  5. #5

    Domyślnie

    pogoda słaba i ciężko o fajną ekspozycję, ale kadry też słabe . po co np taka 8???-nie wyszło to kosz już na etapie podglądu
    jedynie 7 w miarę ok i coś tam klimatu mx'a oddaje. 9 jakby może rozjaśnić bo wydaje mi się niedoświetlona i złapać sekundę później gdy się podpiera nogą dało by radę

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ozborn Zobacz posta
    Przeciętnie, tylko 9 reszta kiepsko, 8 było by dobre ale nie ostre. Musisz ćwiczyć, głownie kadry bo sa mało ciekawe nie oddaja akcji tego sportu.
    Widzialem Twoj topic i zrobilo mi sie przykro Za tydzien robie drugie podejscie, na innym torze. Problem polega tylko na pogodzie (pomijam swoj poziom). Tu przez 350 dni w roku jest pochmurno, szaro, buro i ponuro.

    Ale przynajmniej kadry moge poprawic.

    Dzieki wszystkim za komentarze. Wnioski mam, zobaczymy co mi z tego wyjdzie
    Pursue happiness with diligence

  7. #7

    Domyślnie

    przy pochmurnej pogodzie polecam jakieś tele, dzięki temu zrobisz dynamiczne ujęcia pozbywając się nieba

  8. #8

    Domyślnie

    mam N55-200. Wszystkie te foty byly nim robione. Staralem sie robic tez szersze ujecia, jednak widze ze to bez sensu.
    Pursue happiness with diligence

  9. #9

    Domyślnie

    Dokładnie szersze to możesz, ale z bliska ja robię S10-20 a reszte 55-200 jak ty hehe, zakręty rób centralnie albo z lekka z prawej i lewej strony nie stój tylko kucaj aby bardziej na równi z jeźdzcem być. Lepiej wyglądać będą zakręty ciaśniejsze zawodnicy bardziej będą złożeni w taich. No i czekaj jak noga będzie wyłożona jest to praktyczie środek zakrętu kiedy zawodnik jest najbardziej złożony potem daje ostro gazu i wyskakuje z zakrętu to momet kiedy można złapać wyciągnięta nogę i kołnierz piachu za nim, Poćwicz, 55-200 łap do 120 mm poźniej to już nie ma co. A szerokim łap dosłownie na pół metra od zawodnika, ale to niebezpieczne trzeba wiedzieć kto jak jeździ żeby nie zostać przejechanym ehehhe. Zakręty możesz robić od wewnetrznej łapiąc przód i bok motocykla fajna perspektywa i od zewnętrznej już z pozycji kucającej na 100% poprzez bande żeby np,. banda zakrywała część przedniego koła fajnie też wychodzi. Czasy kręć max 1/500 ja takie robię i jest spoko. Choć wolał bym nawet 1/640 , ale zaraz napisza ci , żę kółka nie rozmazane heeh. Ja w tym roku robię całokowicie zamrożony ruch jak fotografowie z TRANSWORLD MOTOCORSS i ich się nikt nie czepia o nie rozmazane kółka. Głównie i tak liczy sie reflex. I jedno pamiętaj jak zawodnik wyleci z zakrętu i jedzie na ciebie nie uciekaj ominie cię. Oczewiśćie jak nie jest 1 metr od ciebie w innych przypadkach lepeij zostać na miejscu bo jak on skręci w lewo i ty pobiegniesz w lewo to źle się może skończyć. Czekam na kolejną wrzutkę od ciebie. Możęsz się zastosowac lub nie do tycg rad jak chcesz. POzdro
    NIKON D300+ MB-D10+ NIKKOR AF-S 80-200 2.8

  10. #10

    Domyślnie

    dzieki wielkie za tak dokladny opis. Przejrzalem z wielkim usmiechem na gebie. Potem przeczytam dokladniej i sobie rozrysuje ( ) a przed nastepnymi zawodami sobie jeszcze przypomne.
    Pursue happiness with diligence

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •