Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie SB-80DX + D700 = wspomaganie AF?

    Witam,

    W skrocie: czy SB-80DX daje wspomaganie AF (czerwona 'lampka') na D700 (lub D3...)?

    Wersja pelna:
    Jestem poczatkujacym fanem Nikona (przesiadam sie wlasnie z Canona) i mam problem z kompatybilnoscia lamp blyskowych.
    Sa tylko 2 rzeczy na ktorych mi zalezy w lampie: moc i wspomaganie AF (robie duzo zdjec w duzych, ciemnych pomieszczeniach).
    Mam stara SB-28 ale w polaczeniu z D700 nie spelnia ona tego drugiego - nie dziala 'czerwona lampka'. Dlaczego tak jest nie moge zrozumiec - przeciez chyba nie wymaga to super technologii w komunikacji lampa-aparat? Podejzewam tu wzgledy 'kapitalistyczne' Nikona :)
    W Canonie zawsze uzywalem 540ez - jest idealna bo ma duzo mocy i wspomaganie AF dziala na nowych aparatach.

    W Nikonie (co mnie, przyznam, dosc zaskoczylo) nie jest tak latwo!

    Dlatego zastanawiam sie: albo kupie SB-80DX albo SB-800. Nie musze dodawac ze ta pierwsza jest obecnie 2x tansza na czarnym rynku (allegro). Absolutnie nie potrzebuje, nie uzywam i nigdy nie uzywalem trybow automatycznych w lampie wiec szkoda mi troche na SB-800. I stad pytanie: czy na SB-80DX zadziala ta nieszczesna lampka?

    Wiem ze jest watek o kompatybilnosci lamp i strona w jakims 'knowledge base' Nikona, ale na watku nie mowi sie o AF assist a na stronie Nikona nie mowia o D700 ani D3.

    Wiem tez ze jest SB-600 ale ma za malo mocy :(

    Jesli ktos ma doswiadczenie z tymi lampkami to prosze o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Jedyny język w jakim SB-80DX "gada" z D700 to tryb A i M. Niestety w żadnym z tych trybów nie działa lampka wspomagająca AF. Jeśli nie interesuje Cię żadna automatyka, to nie widzę sensu kupowania dedykowanej lampki, lepiej rozważyć jakiegoś Metz'a lub inny wynlazek (szacunek dla wszystkich użytkowników Metz'a, nie mam nic przeciwko tej marce), ale obawiam się, że wspomaganie AF może nie działać jeśli lampka nie jest dedykowana.
    "Zanurz się pod wodę! Jeżeli piekno, które ujrzysz nie wstrząśnie Tobą, to nic ciekawego w życiu już Cię nie czeka..."
    __________________________________________________ _________
    D100 + Nikkor 50/1,4 + 28-105/3.5-4 + 70-300 ED + SB80DX
    F80, UW MotorMarine III

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •