Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie aparat dalmierzowy...

    Witajcie !

    Zwracam się z ogromną prośbą dotyczącą wyboru taniego aparatu dalmierzowego, moje typy to:

    - Rollei XF 35
    - MINOLTA Hi - Matic E
    - Canon A35 F

    Proszę o opinie nt. wyżej wymienionego sprzętu oraz innych ciekawych modeli do 200-250 zł.

    Moje wymagania to :

    - wysokiej jakości obiektyw
    - stosunkowo małe rozmiary
    - najechętniej pełny tryb manualny

    PS: Przejrzałem archiwum ale jest bardzo mało tego typu tematów i praktycznie nic nie znalazłem na temat wyżej wymienionego sprzętu.

    Z góry dziękuje za pomoc.

    Pozdrawiam Yarko

  2. #2

    Domyślnie

    Minolta to pelny automat.
    Modeli Rollei, Canona nie znam.
    Uzywam Minolty Hi-matic 9. Bardzo lubie ten aparat. Ma to, o co ci chodzi oraz tryb automatyki. Oprocz tego moze on automatycznie wspolpracowac z dowolna lampa po wprowadzeniu jej liczby przewodniej (guide number). Zadnego z trybow auto do tej pory jednak nie uzywalem, mimo, ze zalozylem swieze baterie. Na amerykanskim e-bayu dziewiatke mozna dostac za nieduze pieniadze. Zaraz po kupnie wymienilem w swojej uszczelki (koszt - $6 USD zdaje sie) - rzecz do zrobienia jest prosta jak plucie przez okno. Jest tez wczesniejszy model Hi-matic 7, ten nie ma zdaje sie funkcji automatyki lampy. Jest tez model 7S II zdaje sie, ale ten pojawil sie w latach 70-tych i jest drozszy of dziewiatki i siodemki. Jest jeszcze model 11, ale nie interesowal mnie z powodow, ktorych dzis nie pomne - zdaje sie mial ciemniejsze szklo.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, niestety zdaję sobie sprawe, że do 200 zł nie znajde sprzętu z pełnym manualem, chyba jednak dołoże troche grosza i zakupie Canoneta QL 17, niestety jest on większy od rollei i canona A35F.
    Czekam na sugestie innych użytkowników.

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    do 200 zł nie znajde sprzętu z pełnym manualem
    Za tyle kupisz kilka Minolt Hi-matic 9 lub 7.
    Jezeli nie wyrazilem sie jasno: obydwie sa w pelni manualne i dzialaja bez baterii.

  5. #5

    Domyślnie

    HelmutWieczorek - podałem ceny z allegro i tam Hi - Matic'i E czy F chodzą po 200 zł, 9'tki lub 7'tki narazie nie spotkałem, ale bede czekał aż się pojawią

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    155

    Domyślnie

    polecam MINOLTA Hi - Matic E, automat ale naprawde bardzo fajny, trzeba tylko pamiętać żeby ustawiać większą czułość niż mamy faktycznie a to z powodu niedostępności oryginalych rtęciowych bateri (1,35V). Ja stosuje zwykłe 1,5 i czułość ustawiam o 1 więcej i naświetla prawidłowo
    M7000, M700si, KM D7, KM D7D,A-700,A-900,24-70,70-200,50/1,4,Hi-Matic E,X700 + 28/50/70-200, LX3

  7. #7

    Domyślnie

    lesiu999 dzięki za odpowiedź.

    Jednak zdecydowałem się na Canoneta QL 17, ale Hi-Matic'a E też sobie sprawie ze względu na jego małe rozmiary i całkiem niezłą optykę.
    Niestety na allegro jest bardzo mało tego typu sprzętu i nie ma w czym wybierać, chyba przejade się na giełde foto..........a może zna ktoś jakiś komis z tego typu sprzętem ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •