Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie "Prawie" idealna panorama

    Witam serdecznie tak się zdarzyło że przyjdzie mi wykonać panoramę którą będe musiał złożyć ręcznie. Jakiekolwiek automaty nie wchodzą w grę. Mam manfrotka 190 i głowię kulową z możliwością obrotu wg własnej osi. Mam pytanie czy dokupienie płytki Manfrotto 357 Quick Release Adapter poprawi pracę związana z tym że osiagnę NP i nie powstaną błędy zamieszczone na zdjęciu a mające kolor biały. Za pomoc dzięki.


  2. #2

    Domyślnie

    To może pomóc, ale tylko przy poziomym ułożeniu aparatu. Ważne jest też idealne wypoziomowanie aparatu przy każdym zdjęciu, czyli trzeba dokupić poziomicę do sanek na puszce.

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Ważne jest też idealne wypoziomowanie aparatu przy każdym zdjęciu, czyli trzeba dokupić poziomicę do sanek na puszce.

    No ale cena przykładowej poziomicy to lekka przesada 110 zeta za Manfrotto dwuosiowa poziomica 337. Raczej odpuszczę chyba że znasz jakiś tańszy zamiennik

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    a może lepiej nie np. 3 tylko wykonać 6 zdjęć? Ja tak robie i w procesie edycji zaklejam dodatkowymi dziury, dodatkowo mam tolerancje na prostowanie w PS gdyz zdjęcie obejmuje wiekszy kadr i ma większą rozdzielczość.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •