Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Rex King
    Gość

    Domyślnie Jak ułożyć współpracę Metza z Nikonem???

    Szanowni "fotożysze" jeżeli macie jakieś doświadczenia w konfiguracji współpracy lamp firmy Metz z Nikonami bardzo prosiłbym o wasze uwagi. Ja posiadam to co widzicie w podpisie x i MZ70-4 z 3402M. Stosując pomiar 3D w lampie zazwyczaj mam zdjęcie niedoświetlone . Bardzo ciężko mi znaleźć jakieś panaceum na to, gdyż czasami foty wychodzą OK, ale większości brakuje światła. Niestety eksperymentowałem z kilkoma kliszami i nie mogę śię już połapać w którym miejscu coś psuję. Prosiłbym Was o uwagi, odnośnie rodzaju pomiaru jaki stosujecie i wybranych ustawień w aparaciku tj. na jakim czasie synchro robicie fotki oraz z jakich rodzajów błon korzystacie przy takim foceniu. Może należy standardowo dodawać korektę EV. Oczywiście będę bardzo wdzięczny za uwagi od osób fotografujących z lampami nikonowskimi, czekam z niecierpliwością i pokorą na wskazówki

    Wielkie dzięki, Sylwek K.

  2. #2

    Domyślnie

    Coś nie do końca jestem przekonany czy 3D bla bla.. , działa z tą kostką. Czy nie powinna być z M2 na końcu.
    Co do meritum to propnuje się poczytanie "Ciekawych Dodatków" z tej strony
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3
    Rex King
    Gość

    Domyślnie

    Masz w 1000% rację kostka dokładnie nazywa się 3402M- ma te M, jak ją kupowałem to sprzedawca zapewniał mnie, że umożliwia nawet współpracę z nowymi cyfrówkami Nikona.
    Dzięki wczytam się w porady zawarte na podanej stronie przez Ciebie.

    Sylwek K.

  4. #4

    Domyślnie Re: Jak ułożyć współpracę Metza z Nikonem???

    Cytat Zamieszczone przez Rex King
    Szanowni "fotożysze" jeżeli macie jakieś doświadczenia w konfiguracji współpracy lamp firmy Metz z Nikonami bardzo prosiłbym o wasze uwagi. Ja posiadam to co widzicie w podpisie x i MZ70-4 z 3402M. Stosując pomiar 3D w lampie zazwyczaj mam zdjęcie niedoświetlone . Bardzo ciężko mi znaleźć jakieś panaceum na to, gdyż czasami foty wychodzą OK, ale większości brakuje światła. Niestety eksperymentowałem z kilkoma kliszami i nie mogę śię już połapać w którym miejscu coś psuję. Prosiłbym Was o uwagi, odnośnie rodzaju pomiaru jaki stosujecie i wybranych ustawień w aparaciku tj. na jakim czasie synchro robicie fotki oraz z jakich rodzajów błon korzystacie przy takim foceniu. Może należy standardowo dodawać korektę EV. Oczywiście będę bardzo wdzięczny za uwagi od osób fotografujących z lampami nikonowskimi, czekam z niecierpliwością i pokorą na wskazówki

    Wielkie dzięki, Sylwek K.
    No ja mam Meca, ale seria 300 (kostka SCA 343) i jest git.

  5. #5

    Domyślnie

    Z tego co podaje Metz to wszystko powinno być ok. pomiar 3D powinien działać. Może masz wprowadzoną korekcję w lampie?
    Ja mam Metza 54MZ-3 i nie ma najmniejszych problemów z tą funkcją.
    Sprawdzę co pisze na kostce, choć na stronie metza mam podaną taką samą kostkę jak Twoja czyli sca 3402M.
    Pomiar 3D działa tylko przy obiektywach z D.
    Sprawdzałeś:
    1. naświetlenia tego samego ujęcia w zwykłym TTL-u, A i 3D czy są różnice ?
    2. czy masz wprowadzoną korektę w lampie?
    3. czy masz sygnalizację prawidłowego naświetlenia w lampie po zrobionym zdjęciu?



    -----------------
    Pozdrawiam
    - Arek

    [ Dodano: Wto 25 Sty, 2005 ]
    Sprawdziłem na kostce jest tak jak podaje Metz na swojej stronie - sca 3402M, czyli kostkę masz prawidłową.
    Zapomniałem jeszcze o jednym, sprawdź czy nie masz ustawionej korekcji na kostce.


    --------
    - Arek

  6. #6
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki sprawdzę, ale z tego co widzę to miałem jakiś rozszerzony tryb pracy zoomu tj dla 28MM lampa mi się ustawiała na 24 itd, a dla 70mm na 50. Może to był właśnie chaczyk???
    Poeksperymentuje trochę z lampą.
    Dzięki, Sylwek

  7. #7

    Domyślnie

    Napewno będzie słabsza moc błysku, ale tak bardzo nie powinno wpływać. Też stosowałem takie rozwiązanie.
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

  8. #8

    Domyślnie

    włąsnie to sprawdziłem...metze mają 2 ustawienia dla 35mm aparatów:
    auto zoom - tu jest normalnie
    zoom 35mm - tu lampa pokazuje szerzej niż ma aparat
    zapewne chodzi o równomierność oświetlenia całej klatki
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    Poeksperymentuje trochę z lampą.
    Jestem ciekaw czym się zakończyły te eksperymenty ?

  10. #10

    Domyślnie

    Również chętnie bym zerkną
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •