Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar albertnowicki
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Września i Poznań, trochę tu trochę tam ;)
    Posty
    138

    Domyślnie Nikon Transfer problem z pobieraniem NEF+JPG z D300

    Witam,

    Przeinstalowałem ostatnio Winde (mam Viste Home Premium) i powstał mi dziwny problem, który przedtem nie istniał (przed reinstalacją)

    Otóż Nikon transfer pobiera mi z karty tylko i wyłacznie NEFy ( na karcie w puszce zawsze zapisuje NEF+JPG) a JPG zostawia. Potem musze je zrzucać czymś innym.

    Mam najnowszą wersję Nikona transfera i dziwi mnie to troszke.

    Niedawno robiłem też upgrade firmware'u w moim D300 do wersji 1.10 i może to jest przyczyną, a reinstalacja windy nie ma tu nic do rzeczy?

    Czy ktoś z Was spotkał się juz z takim zachowaniem?
    Zdjęcia zrzucam przez czytnik USB a nie z puszki.
    Albert
    www.albertfoto.pl
    D610, SB-910 oraz parę różnych słoików

  2. #2

    Domyślnie

    Tak przy okazji -- chociaz moze troche OT.
    Do czego wykorzystujecie ten program (Nikon Transfer), do czego nie mozna uzyc po prostu operacji systemowych (zalozenie katalogu, skopiowanie plikow -- to przeciez bardzo proste operacje)?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Tak przy okazji -- chociaz moze troche OT.
    Do czego wykorzystujecie ten program (Nikon Transfer), do czego nie mozna uzyc po prostu operacji systemowych (zalozenie katalogu, skopiowanie plikow -- to przeciez bardzo proste operacje)?
    IPTC, automatycznie nowy folder, kopiowanie tylko nowych plików, zmiana nazwy i parę miłych funkcji według potrzeb. W skrócie - dla wygody i zaoszczędzenia czasu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    IPTC
    Mozna dodac chociazby w ViewNX. Juz na spokojnie, po przesianiu, obrobce, itd.


    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    automatycznie nowy folder
    F7 w Total Commanderze i tez jest.


    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    kopiowanie tylko nowych plików
    A tego to juz w ogole nie rozumiem. Fotografujesz cos, zrzucasz na kompa i zostawiasz na karcie, z ktora znowu idziesz cos fotografowac?


    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    zmiana nazwy
    Po odsianiu zdjec z danej sesji, zmieniam seryjnie nazwy w 2 sekundy w View NX lub Nikon Capture. Mam przynajmniej wtedy numeracje po kolei, a nie z dziurami, ktore wynikaja z usunietych zdjec.


    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    W skrócie - dla wygody i zaoszczędzenia czasu
    No to ja jakis dziwny jestem, bo nie widze tu wygody, ktora argumentowalaby instalowanie do tego kolejnego, dedykowanego oprogramowania.
    Wracam z imprezy, wrzucam karty do czytnikow, zakladam katalog o nazwie imprezy, przenosze do niego zdjecia z kart, przegladam i odsiewam w ViewNX, na koniec seryjna zmiana nazw, i gotowe. Nigdy bym nie wpadl na to, zeby wcisniecie F7, a pozniej F6 w Total Commanderze "zlecac" osobnemu programowi...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Wykorzystuję do tego produkt Nikona - PICTURE PROJECT. Jak wszyscy jego użytkownicy wiedzą, że pozwala na określenie nazwy zdjęć dużą ilością znaków (bynajmniej więcej jak 30 znaków nie używałem), czego NT nie ma, dla mnie to jest bardzo istotne, a także zgrywa z CF-a zarówno JPG-i jak i NEF-y.
    Pozdrawiam
    Darek

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Darek_D80 Zobacz posta
    Jak wszyscy jego użytkownicy wiedzą, że pozwala na określenie nazwy zdjęć dużą ilością znaków
    W nazwach plikow wrzucasz opis imprezy?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar albertnowicki
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Września i Poznań, trochę tu trochę tam ;)
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Tak przy okazji -- chociaz moze troche OT.
    Do czego wykorzystujecie ten program (Nikon Transfer), do czego nie mozna uzyc po prostu operacji systemowych (zalozenie katalogu, skopiowanie plikow -- to przeciez bardzo proste operacje)?
    Ja chociażby dlatego, że jak zrzucam innymi programami czy poprzez zwykłe kopiowanie "między oknami" to potem niektóre aplikacje błędnie interpretują zdjęcia w orientacji pionowej.
    Do tego używam automatycznego zakładania katalogu i automatycznej zmiany nazwy na zasadzie Nazwa+data z exifów, w ten sposób nigdy żaden numer się nie powtórzy.
    Do zrzucania - bo do tej pory bezproblemowo zasysał całośc czyli NEF+JPG i nadawał im te same nazwy.
    Albert
    www.albertfoto.pl
    D610, SB-910 oraz parę różnych słoików

  8. #8

    Domyślnie

    Ja uważam że dedykowany wyżej wymieniony programik mi jest zbędny, wole wytnij-wklej i nie narzekam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez albertnowicki Zobacz posta
    Ja chociażby dlatego, że jak zrzucam innymi programami czy poprzez zwykłe kopiowanie "między oknami" to potem niektóre aplikacje błędnie interpretują zdjęcia w orientacji pionowej.
    Takie cuda dzieja sie wtedy, kiedy obroci sie zdjecie w programie, ktory nie odczytuje prawidlowej orientacji z EXIFa (wiec otwierajac plik samodzielnie tego nie zrobi), a pozniej zapisze z oryginalnym EXIFem.


    Cytat Zamieszczone przez albertnowicki Zobacz posta
    Do tego używam automatycznego zakładania katalogu i automatycznej zmiany nazwy na zasadzie Nazwa+data z exifów, w ten sposób nigdy żaden numer się nie powtórzy.
    Swietna konstrukcja. Baaardzo podnosi prawdopodobienstwo powstania bledu w przekazie informacji miedzy klientem a fotografem.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    W nazwach plikow wrzucasz opis imprezy?
    Nie, ale lubie miec szczegolowo opisane fotografie, moze to okazac sie Tobie dziwne, bo czesto kopiuje mase zdjec dla rodzinki z roznych imprez do jednego katalogu, jest to dla nich wygodne, gdy kazda fotka ma dosc szczegolowy opis i nie ukrywam, ze rowniez dla mnie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •