Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    ja sie dziwie ludziom, ze za darmo testuja i debuguja monopoliscie
    Microsoftowi ten obsra... wodotryskami szajs, tracac czas i ryzykujac
    utrate danych. i jeszcze sie tak entuzjastycznie jaraja, ze maja nowe
    latajace spinacze i trujace tylek pieski...




    a tak serio... bardzo bym chcial zobaczyc, w jaki sposob ten nowy
    MS Bloatware jest szybszy na maszynach z 1GB RAM. bo to albo
    znaczy, ze jest nie w ta strone zoptymalizowany, albo ze te wyniki
    ostro smierdza...

  3. #3

    Domyślnie

    Czytałem na sieci, że nowa 7 jest właśnie optymalizowana w stronę słabszych sprzętów. Microshit po przeprowadzeniu badań rynkowych stwierdził, że najbliższe lata będą boomem dla netbooków...to wiele mówi. Moim zdaniem właśnie tak będzie bo będą chcieli podebrać swoją część tortu w tej kwestii.

    http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/...9_Linuksa.aspx
    Ostatnio edytowane przez Calme ; 07-01-2009 o 11:06

  4. #4

    Domyślnie

    Akustyk - Windows 7 jest zoptymalizowany i to bardzo - osobiście jestem zaskoczony zarządzaniem energią. Temperatura procesora na moim laptopie na XP to średnio 52 stopnie, na Vista 63 stopnie a na w7 48 stopni, a mam nadzieję że skoro osiągnęli już zmiany funkcjonalne to teraz będą optymalizować wykorzystanie zasobów.
    bajery ciągle można wyłączyć

    Edit - Po co? Boss kazał sprawdzić co przestanie działać, ile komputerów trzeba będzie wymienić itd...
    Ostatnio edytowane przez Tr0n ; 07-01-2009 o 23:06
    pozdrawiam Sebastian

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n Zobacz posta
    Akustyk - Windows 7 jest zoptymalizowany i to bardzo - osobiście jestem zaskoczony zarządzaniem energią. Temperatura procesora na moim laptopie na XP to średnio 52 stopnie, na Vista 63 stopnie a na w7 48 stopni, a mam nadzieję że skoro osiągnęli już zmiany funkcjonalne to teraz będą optymalizować wykorzystanie zasobów.
    bajery ciągle można wyłączyć
    Nie epatuj temperaturami, bo to admin odpowiada za obciążenie procka i to pod każdym systemem.

    Chyba, że jest blondynką.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nie epatuj temperaturami, bo to admin odpowiada za obciążenie procka i to pod każdym systemem.

    Chyba, że jest blondynką.
    Tak? A jaki masz wpływ na wykorzystanie zasobów przez kernel windowsa albo usługi które zawsze muszą być włączone?
    pozdrawiam Sebastian

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n Zobacz posta
    Tak? A jaki masz wpływ na wykorzystanie zasobów przez kernel windowsa albo usługi które zawsze muszą być włączone?
    Ja tam kastruję swoje okienka ze zbędnego chłamu już na etapie przed instalacyjnym, więc unikam natrętów.

    Poza tym większość usług można i trzeba wyłączyć, poza krytycznymi.

    Tak więc, podsumowując, kastracja, wyłączenie natrętów i graficznych popierdółek i mamy siódemkę na XP.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #8

    Domyślnie

    Słyszałem taką opinię, że 7 ma być tym czym miała być Vista. Oby. Bo ja cały używam XP Pro, a Vista to moim zdaniem "pomyłka", która chyba w zamierzeniu miała TYLKO ładnie wyglądać.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n Zobacz posta
    bajery ciągle można wyłączyć
    Chciałbym doczekać chwili, kiedy te bajery trzeba będzie włączać, jeśli komuś ich będzie brakować. Jak naciskam F3 żeby wyszukać jakiś plik (inna sprawa że win ma problemy z wyszukiwaniem...) i jak widzę tego ...eee pieska, to mi ciśnienie skacze chociaż generalnie lubię psy...
    Infantylność oprogramowania rośnie logarytmicznie w stosunku do wzrostu infantylności użytkowników... sic.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n Zobacz posta
    Akustyk - Windows 7 jest zoptymalizowany i to bardzo - osobiście jestem zaskoczony zarządzaniem energią.
    moze nazwijmy rzecz po imieniu, zamiast odwracac kota ogonem: to po prostu XP/Vista sa zachlewione

    przy czym, ja tu nie mam zbyt wielu zludzen. pisze to z sluzbowego laptopa HP (<odglos wymiotu>),
    w ktorym goly, firmowo zainstalowany system, ma nasrane 50 bog wie jakich procesow, ktore zzeraja
    dobre 0,5GB pamieci. ja wiem, ze to jest HP, a ta firma stawia sobie za punkt honoru takie obsranie
    swoich produktow kretynskimi aplikacjami, zeby sprzet chodzil duzo ponizej mozliwosci... ale inni
    producenci, nawet jesli sa bardziej "ascetyczni", to jednak nadal przeginaja z ciapaniem Wind.

    skutek jest taki, ze chocby i MS bog wie co zrobil z kolejnym kernelem, to o ile sobie kompa sam sprytnie
    nie spreparujesz z wlasnej instalki Windy, to chocby skaly sraly, bedzie chodzil mulascie. a ze w korporacjach
    nie ma czasu na amory i turlanie sie recznie z kazdym kompem, to nie musze mowic

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n Zobacz posta
    Temperatura procesora na moim laptopie na XP to średnio 52 stopnie, na Vista 63 stopnie a na w7 48 stopni, a mam nadzieję że skoro osiągnęli już zmiany funkcjonalne to teraz będą optymalizować wykorzystanie zasobów.
    bajery ciągle można wyłączyć
    to ja moze przeredaguje... ciesze sie, ze MS prawidlowo zaimplementowal kernel pod mozliwosci nowych
    procesorow. nadal jednak jestem daleki od szalu, bo to uwazam raczej za naturalna kolej rzeczy. bynajmniej
    oczekiwalbym od systemu wypuszczanego w 2009 roku, zeby uwzglednial wmogi procesorow
    energooszczednych

    szkopul w tym, ze z optymalizacja jest troche jak z ciastkiem - albo sie zjadlo ciastko albo sie ma ciastko.
    jak optymalizujesz pod netbooki, to mozliwosci szybkich, wydajnych stacji z duza iloscia pamieci nie beda
    dobrze wykorzystywane. Ameryki nie odkryje jak napisze, ze RAM jest szybszy od dyskow i mozna dzieki
    niemu mocno przyspieszyc I/O.

    pozyjemy, zobaczymy. nie mam naboznego stosunku do systemu operacyjnego, bo to ma udzwignac
    Lightrooma, Mozille i foobara. a jak on sie nazywa, to mi dynda i powiewa, byle dal normalnie pracowac

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •