Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    Oszczędny w słowach Awatar Boomerang
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    124

    Domyślnie

    Analog przy cyfrze będzie Ci przydatny w jednym momencie. Slajd wyświetlony na dużym ekranie jest lepszy niż plik na 42 calach w LCD. Nie pozbędę się mojego F100 dopóki będą slajdy w sprzedaży. Ale jeśli nie masz zamiaru urządzać pokazów to nie inwestuj w analogi.
    DX

  2. #42

    Domyślnie

    "Analog przy cyfrze będzie Ci przydatny w jednym momencie."

    Nie do konca sie zgodze... z "jednym"
    Moze on tez zastapic filtr ND przy zdjeciach pod slonce.
    Jak wiadomo "UFO" jest wynalazkiem cyfrowym, co nawet do siebie
    merytorycznie pasuje, bo i "ufo" i "cyfra", to inny swiat

    Pozdro
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  3. #43

    Domyślnie

    b&w w syfraku to też taki ersatz...dobry film b&w jest nie do zastąpienia...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #44

    Domyślnie

    Nie mam wielkiego doświadczenia z f100 ale mam od roku f80s i instrukcję do f100. To może zabrzmi kontrowersyjnie i puryści sie oburzą ale na moje oko to oprócz własnie pociechy dla oka nie ma w f100 az tak wiele różnic w stosunku do f80. Może szybszy AF, wymienne matówki, pomiar ekspozycji dla obiektywów manualnych i ta wytrzymałość 100 kk (czyt. kiloklatek). Co najważniejsze moim zdaniem w aparcie analogowym (patrząc wyłącznie pod kątem jakości zdjęcia a o to chyba chodzi) to algorytmy doboru ekspozycji a tu są one identyczne czyli dobiorą je tak samo w identycznej sytuacji zdjęciowej. F80 na moje oko nie pobłądził ani raz naswietlając slajd - chyba dlatego że slajdy z reguły to widoczki które rzadko należą do tzw "trudnych sytuacji zdjęciowych". Gorzej z makro, tu potrzeba byc może podnieść niekiedy lustro ale zarówno f80 jak i f100 nie mają MLU więc po problemie wyboru pomiędzy nimi. Na mój osąd zarówno f80 jak i f100 przeżyją niejednego robiącego 100 filmów rocznie. Minusem f80 może być zdalne wyzwalanie wężykiem a w f100 juz mozna 10 pinowym elektronicznie - to jest argument. Co do ogólnej kultury pracy zespołu lustro-migawka to f80 jest bardzo cichy i dobrze wytłumiony. Zrobiłem kilka zdjęć w czasie podniesienia stojąc blisko ołtarza i było ok. Zwierzyny tez nie powinien wystraszyc bardziej niz f100. Czyli pozostaje według mnie argument szkieł manualnych typu Ai/Ai-s oraz zdalne wyzwalanie/sterowanie. Co do szkieł, to jest tyle dobrych i rewelacyjnych nowych szkieł w rozsądnej cenie, że tymi starymi warto interesować sie może z sentymentu (np. że piescień ostrości chodzi z wyczuwalnym oporem itp) jednak są to szkła juz w znakomitej większości lub w ogóle nieprodukowane (o przepraszam Zeiss chyba jeszcze robi ze dwa 50 i 85) a kupowanie z ogłoszeń to loteria bo trudno zaufać treści: "wewnątrz klika nieuniknionych paproszków i dwie minimalne ryski na przedniej soczewce nie posiadające absolutnie wpływu na jakośc fotografii" .

    Ok, kończę bo sie rozpisałem ale tylko dlatego że sam mam ochotę na f6 i na Twoim miejscu pominąłbym f100 jako ekssemiprofi. Dlatego jeśli:
    a) zamierzasz wyciskać z velvii wszystko co ona tylko potrafi przy użyciu topowych szkieł i prezentować zdjęcia na wystawach to kup f6 od razu z SBR1C1 i klilkoma SB-800
    b) jeśli zamierzasz tylko starannie tworzyć fotografie na filmie 10 rolek rocznie to zastanów się nad pozostaniem przy f80 i kup D200.
    f80 to świetny sprzęt

    Pozdrawiam
    F80s, F70, Kiev 60, Tamron 28-80/2.8, Nikkor 50/1.8, Volna MC 80/2.8

  5. #45

    Domyślnie

    Zapominasz o duzo jasniejszej matowce, normalnym BP ze spustem, AF duzo sprawniej dzialajacym (3 pola krzyzowe, zamiast jednego) oras synchro 1/250 a nie 1/125.
    Na papierze F80 wyglada jak troszke minejszy brat F100 ... jednak chwila pracy z F100 pokazuje, ze F80 to fajny aparacik a aparat to trzymasz w rece.

  6. #46

    Domyślnie

    Juru966, a patrzyłeś przez wizjer F100?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie

    to sporo wyjasnia :P
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  9. #49

    Domyślnie

    Tak tak, koledzy maja rację niestety.
    F80s, F70, Kiev 60, Tamron 28-80/2.8, Nikkor 50/1.8, Volna MC 80/2.8

  10. #50

    Domyślnie

    a ja zwariowałem. kupi lem nową F80 +dwa obiektywy>

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •