Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie Plamki na na zdjęciach. D40

    Witam!

    Od pewnego czasu zauważyłem, że na moich zdjęciach widoczne sa jakieś małe plamki, Ja myślę że to może być jakieś zabrudzenie na obiektywie ? Jak myślicie ? .... Jak można to wyczyścić aby nie uszkodzić aparatu. ?


    Szczególnie uciązliwe jest to gdy próbuję zrobić zdjęcia HDR, to wychodzą mi bardzo widoczne duszki w tych miejscach.

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Brudna matryca.
    Plamki widać przy większych f?
    http://nikon.org.pl/showthread.php?t=60409
    Było o tym milion razy.
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  3. #3

    Domyślnie

    Ja zrobiłem to w domku, pałeczki do uszy, spirytusik i delikatnie wyczyściłem. Do f22 nie miałem żadnych plamek A ty na jakiej przysłonie robisz fotki ?

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem, na początek, radziłbym zastosować gruchę (o ile z apteki, to trzeba wymyć talk i wysuszyć) - jeśli nie pomoże, to ja bym sam nie czyścił, ale dał znajomemu koledze z większym doświadczeniem.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #5

    Domyślnie

    przy wiekszych f?

    zabardzo nie wiem o co chodiz, bo jestem bardzo początkujący, ale chyba chodzi o przesłone taa ? ...
    hmmm nie zawsze widać te plamki, ale ja najczęściej robię na AUTOMACIE .... teraz zainteresowałem się zdjęciami HDR i na manualu robie, ale przesłony nie przestawiałem. ...

    zainteresuje sie teraz instrukcja czyszczenie matrycy, może sobie poradzę

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateuszek Zobacz posta
    przy wiekszych f?

    zabardzo nie wiem o co chodiz, bo jestem bardzo początkujący, ale chyba chodzi o przesłone taa ? ...
    hmmm nie zawsze widać te plamki, ale ja najczęściej robię na AUTOMACIE .... teraz zainteresowałem się zdjęciami HDR i na manualu robie, ale przesłony nie przestawiałem. ...

    zainteresuje sie teraz instrukcja czyszczenie matrycy, może sobie poradzę
    f - czas przysłony, ustaw na jak największy i zrób zdjęcie... i zobacz czy plamka jest wyraźniejsza
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoMichal Zobacz posta
    f - czas przysłony, ustaw na jak największy i zrób zdjęcie... i zobacz czy plamka jest wyraźniejsza
    a jak przestawić to ? gdzie to w opcjach jest ??

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoMichal Zobacz posta
    f - czas przysłony, ustaw na jak największy i zrób zdjęcie... i zobacz czy plamka jest wyraźniejsza
    .
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  9. #9

    Domyślnie

    jak to przestawić ???

  10. #10

    Domyślnie

    Dajesz M i przednie kółko, a na wyświetlaczu ci się zmniejsza/zwiększa f.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •