Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Monitor dla amatora

    Witam,

    W krotkim czasie chcialbym wymienic moj stary wysluzony samsung 206BW na cos nowszego. Monitor nigdy nie byl kalibrowany, jest oparty o wczesna matryce TN, wiec po kupieniu drukarki (zdjec nie oddawalem do labu) okazalo sie, ze rozjazd kolorow jest delikatnie mowiac duzy. Wlasciwie mozna pokusic sie o jego kalibracje, ale chyba czas przesiasc sie na 22-24".
    Stad moje pytanie,
    - biorac pod uwage, ze jestem amatorem i nie zarabiam, ani nie mam zamiaru zarabiac na fotografii,
    - wiekszosc czasu spedzam przed komputerem na innych zajeciach niz obrobka grafiki ( internet, office, gry),
    - chcialbym, zeby zdjecia z wydruku byly zblizone do tego co widze na ekranie ( w tej chwili na ekranie jes OK, na wydruku jest czerwony zafarb.
    co moglibyscie polecic w przedziale 22-24"? Na czym pracujecie na co dzien, co jest wystarczajace dla amatora? Co da wynik na ekranie podobny do wydruku z labu/drukarki photo? Chyba nie kazdy z entuzjastow fotografii ma w domu EIZO za 3000 zl?

  2. #2
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3

    Domyślnie

    Czy HP 2475w na matrycy S-IPS wart jest rozwazenia?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mach64 Zobacz posta
    Czy HP 2475w na matrycy S-IPS wart jest rozwazenia?
    Najwyższe modele HP są co najwyżej porównywalne jakościowo z domowymi Eizo serii S. Moim zdaniem nie warto, ale to nie ja będę przy nim pracował.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    Hm, tu na prad.de http://www.prad.de/en/monitore/revie...p-lp2275w.html, oraz na TFT Central http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm ten monitor zdobyl bardzo dobre recenzje - lacznie z rekomendacja do obrobki grafiki....

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mach64 Zobacz posta
    Hm, tu na prad.de http://www.prad.de/en/monitore/revie...p-lp2275w.html, oraz na TFT Central http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm ten monitor zdobyl bardzo dobre recenzje - lacznie z rekomendacja do obrobki grafiki....
    NEC WGX2PRO też zdobywał podobne "rekomandacje" ... po tym jak go miałem do dzisiaj mam odruch wymiotny (zero precyzji w cieniach, kolorowa czerń {brak polaryzatora na tanich IPS sprawia że czerń pod kątem świeci ... jak w tym HP}).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mach64 Zobacz posta
    Hm, tu na prad.de
    Jeśli wierzy Pan prad.de to po co Pan nas pyta?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8

    Domyślnie

    No coz, nie jestem profesjonalista, monitor zmieniam srednio co 2 lata - na te strony trafilem przypadkowo - testy sprawiaja wrazenie kompetentnie przeprowadzonych - chyba nic w tym dziwnego, ze probuje ich wyniki skonfrontowac na tym forum.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mach64 Zobacz posta
    No coz, nie jestem profesjonalista, monitor zmieniam srednio co 2 lata - na te strony trafilem przypadkowo - testy sprawiaja wrazenie kompetentnie przeprowadzonych - chyba nic w tym dziwnego, ze probuje ich wyniki skonfrontowac na tym forum.
    Nie są to w żaden sposób miarodajne testy. Kryteria i same pomiary nie mają większego sensu. To tylko "fachowo" wygląda. A co do monitora, to typowa słabej jakości masówka do zastosowań biurowo-uniwersalnych.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #10

    Domyślnie

    Ok, rozumiem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •