Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Niedziałające przyciski w nowym Nikon D40 - pomocy

    Witam, jestem tu nowy.
    Niedawno zakupiłem Nikon D40 - jakieś 2-3 tygodnie temu.
    Dzisiaj włączam, zrobiłem zdjęcie i coś zauważyłem że jest nie tak.
    Po włączeniu aparatu, samoczynnie się ustawiał na pierwsze zdjęcie samowyzwalacz, co mnie zdziwiło.
    Po zrobionym zdjęciu nie wyświetlał go bezpośrednio po zrobieniu. Nie mogłem też zrobić podglądu klawiszem.
    Generalnie aparat robił zdjęcia, ale żadne klawisze oprócz spustu nie działały.
    Zresetowałem ustawienia aparatu i teraz mam już pewność że coś jest nie tak. Po zrestartowaniu włączam aparat i pokazuje się komunikat " Zegar został wyzerowany" i prosi o ustawienie zegara. Niestety żaden przycisk w aparacie nie działa. Stało się to bardzo nagle, mam aparat około 2-3 tygodni, prawie nie używany, nawet z domu nie wychodził. W sumie sprzęcik jak nowy. A tu nagle taki zonk.

    Wie ktoś może co może być tego przyczyną? Przed zrestartowaniem aparatu robił zdjęcia, wyświetlacz działał, ale klawisze nie reagowały i nic z ustawieniem nie dało się zrobić, pokrętło do trybów jedynie działało i można było wybrać odpowiedni. Ale wszystkie inne klawisze nie działały. Teraz po zresetowaniu nie mogę nic zrobić, bo najpierw muszę ustawić datę, a tej bez klawiszy działających nie ustawię.

    Lipa. Niestety jestem fotoamatorem i nie mam pojęcia co mogło się stać.
    Prosiłbym o szybką poradę, bo ewentualnie jutro idę do sklepu oddać na gwarancji. Aha, sprzęt kupiłem w MediaMarkt, czy ewentualnie do nich odnieść i zażądać nowego? Nie wiem w jaki sposób załatwić tą sprawę.
    Czy powołać się na niezgodność towaru z umową?
    Dzięki z góry za pomoc.

  2. #2
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Współczuję.
    W Miejskiej Macalni, jak sama nazwa wskazuje, nie kupuje się fotoaparatów. Nie raz słyszałem, że trafiają tam sprzęty po fabrycznych naprawach - dlatego coś taniej. Czy warto jednak ryzykować?
    Spróbuj powalczyć o zwrot kasy i idź do normalnego sklepu.
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  3. #3

    Domyślnie

    Będzie problem, ponieważ sprzęt wziąłem na raty 0% razem z konsolą PS3. Więc może być problem z odzyskaniem kasy skoro... jeszcze za ten aparat nie zapłaciłem. A umowa z bankiem o kredytowanie już zapadła i cofnąć się tego chyba nie da. Ale jak najbardziej interesuje mnie wymiana na nowy model, mam nadzieję że się uda.

    Ale pisząc tutaj o moim problemie, chciałbym uzyskać od was choć częściową odpowiedź, co tak naprawdę mogło się stać z aparatem, jaka jest przyczyna takich kłopotów. Zapewne sporo jest tu znawców tematu i marki Nikon, w związku z tym liczę że znajdzie się ktoś kto mi odpowie czy to co się stało u mnie jest powszechne czy może niespotykane, jak generalnie jest z wadliwością sprzętu Nikona, zwłaszcza modelu D40.
    Samo załatwienie kwestii reklamacji to dla mnie nie problem, idę i grzecznie rozmawiam, a jak nie to awantura Tyle że chciałbym wiedzieć więcej na ten temat i liczę na pomoc.

  4. #4

    Domyślnie

    Wiesz, nie jesteśmy wyrocznią. (Choć czasem i tak bywa) Ciężko wyciągać wnioski jeśli nawet nie ma się sprzętu w łapkach. Jedyne co możesz zrobić to zadzwonić do serwisu Nikona. A że nie mieszkasz w Wawie to też nie możesz się tam po prostu przejść. Współczuję.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SlaWasII Zobacz posta
    W Miejskiej Macalni, jak sama nazwa wskazuje, nie kupuje się fotoaparatów.
    Ja np. kupilem w MM i uzywam sobie juz ponad dwa lata bez jakichkolwiek problemow. Nie generalizujmy.
    Btw. ciekawa nazwa "fotoaparaty"

    Co do problemu. Wydaje mi sie, ze tylko serwis. Przynajmniej ja nie potrafie poradzic inaczej.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #6
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Btw. ciekawa nazwa "fotoaparaty"
    Trąci myszką... tak lubię.

    A propos MM. Mam przykre wspomnienia. O3wiście to jest mój pojedynczy, osobisty przypadek - nie stanowi o regule. Sumienie kazało mi wspomnieć o tem.
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martini33 Zobacz posta
    Prosiłbym o szybką poradę, bo ewentualnie jutro idę do sklepu oddać na gwarancji. Aha, sprzęt kupiłem w MediaMarkt, czy ewentualnie do nich odnieść i zażądać nowego?
    Z tego co wiem (tak jest w moim mieście), w MM można wymienić wadliwy towar do tygodnia. Potem tylko gwarancja. Ale to chyba już nie u nich.

  8. #8

    Domyślnie

    Może głupie pytanie, ale próbowałeś ładować baterię ??

  9. #9

    Domyślnie

    Jak aku słabe to blokuje spust migawki, ale np. zdjęcia można przeglądać.
    Z tego co piszesz martini, to czy tylko przyciski na tylnej ściance przestały działać (wszystkie?)? Czy przyciski koło spustu migawki również?
    BTW, spróbuj obadać czy któryś z przycisków nie wykazuje zachowania jakby był zablokowany w poz. wciśniętej.
    Jezeli nic nie wykrejesz to niestety ->serwis, ale po to on właśnie jest

  10. #10

    Domyślnie

    Aparat już pojechał kilka dni do serwisu. Oddałem na Niezgodność Towaru z umową, zażądałem wymiany na nowy sprzęt i mam nadzieję że to dostanę.

    Akumulator naładowałem na full, też myślałem że jak słaba jest to nie da się podglądu zrobić, ale jak naładowałem na full to nic się nie zmieniło.

    Co do przycisków - to nie działały kompletnie wszystkie. Jedyny który działał ( przed resetem) to włącznik oraz spust migawki, tzn. robił zdjęcia, ale nic oprócz tego. Nie wyglądało aby coś było wciśnięte, bo specjalnie każdy klawisz sprawdzałem i wciskałem. Dziwną jeszcze rzecz zauważyłem - gdy włączało się aparat, to zawsze pierwsze zdjęcie wykonywał z samowyzwalaczem (którego wogóle nikt nigdy nie ustawiał ani nie włączał). A już każde następne normalnie. Pokrętło do zmiany trybów fotografowania też nie działało, bo jak chciałem zmienić z AUTO na cokolwiek innego, to nie było żadnej reakcji. Po resecie ustawień nie mogłem już kompletnie nic zrobić.
    Dziwna sprawa, szukałem po kilku forach podobnych sytuacji, ale nigdzie podobnej sytuacji nie znalazłem. Oby tylko było to coś co nie warte jest naprawiania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •