Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie Wybór Nikona z seri F...tylko którego??

    WItam wszystkich,jestem nowy na forum więc nie bijcie jeśli taki temat już był (choc ja osobiście nie znalazłem) czytałem tylko kilka pokrewnych tematów.Mam pytanie, chciałbym zainwestować w konkretniejszy sprzęt czyli jakiegoś NIkona z seri F.Problem jest tylko w którego? Czytałem juz sporo o parammetrach technicznych wiekszości z tych Nikonów ale wolałbym wiedzieć więcej o praktycznym aspekcie ich uzytkowania.Pierwotnie myślałem na kupnem F5 choć teraz nie jestem do niego przekonany, gdyż nie wiem czy nie lepiej kupic np. F90X (bo F5 droższa a reporterem nie jestem) a jesli już w gre wchodzi F90x to czy może F90 lub jeszcze inaczej F100 i tu generalnie zaczynają się schodki... Póki co korzystam ze szkieł bez AF ale nie ukrywam,że jestem coraz bliżej jakiegos konkretnego szkła z AF.Błagam pomóżcie,doradzcie!!

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli nie F5, to F100. To jest lepsza i nowocześniejsza konstrukcja od F90-tek.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok F100,a jak z obiektywami,rozumiem,że można do niego wsadzić zarówno stare manualne szkło jak i dobry AF i efekt bedzie ok ??

  4. #4
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Bierz F100, zobaczysz cz Cię fotografia analogowa kręci, nie ma sensu przepłacac.
    Ważnym argumentem jest również duże podobieństwo pomiedzy tym modelem a cyfrowymi korpusami Nikona.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  5. #5

    Domyślnie

    Krecic to kreci od kilku lat i póki co tylko analogowamam juz chyba z 5 aparatów i szkła ale kazdy inny więc to męczące i dlatego chcę troszkę ujednolicić sprzęt a wiadomo że zakres szkieł do Nikona jest najciekawszy

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze jedno małe pytanko,czy nowocześniejszy oznacza solidnie wykonany??Osobiście lubię mięć sprzęt solidny nawet jesli jest ciężki.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekWojtak Zobacz posta
    Jeszcze jedno małe pytanko,czy nowocześniejszy oznacza solidnie wykonany??Osobiście lubię mięć sprzęt solidny nawet jesli jest ciężki.
    Nie zawsze. "Nowoczesne" Nikony F75, F65 i F55 z solidnością mają mało wspólnego, również "nowoczesny" F80 już troszkę więcej. Za to F100 - klasa sama w sobie. Przerobiłem praktycznie wszystkie analogowe Nikony i F100 podchodzi mi najbardziej.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  8. #8

    Domyślnie

    Diękuję bardzo za rady,reraz już nie mam watpliwości Pozdrawiam serdecznie

  9. #9
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    a mi bardziej podchodził f90x od f100...hi hi...F90x to piękna maszyna i bezbłędna...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekWojtak Zobacz posta
    WItam wszystkich,jestem nowy na forum więc nie bijcie jeśli taki temat już był (choc ja osobiście nie znalazłem) czytałem tylko kilka pokrewnych tematów.Mam pytanie, chciałbym zainwestować w konkretniejszy sprzęt czyli jakiegoś NIkona z seri F.Problem jest tylko w którego? Czytałem juz sporo o parammetrach technicznych wiekszości z tych Nikonów ale wolałbym wiedzieć więcej o praktycznym aspekcie ich uzytkowania.Pierwotnie myślałem na kupnem F5 choć teraz nie jestem do niego przekonany, gdyż nie wiem czy nie lepiej kupic np. F90X (bo F5 droższa a reporterem nie jestem) a jesli już w gre wchodzi F90x to czy może F90 lub jeszcze inaczej F100 i tu generalnie zaczynają się schodki... Póki co korzystam ze szkieł bez AF ale nie ukrywam,że jestem coraz bliżej jakiegos konkretnego szkła z AF.Błagam pomóżcie,doradzcie!!
    Jeżeli masz takie rozterki, to F80
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •