Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    127

    Domyślnie czułość a skan

    czy czulosc filmu ma wplyw na jakosc skanu ? tzn na pewno ma, ale czy np 400 nadaje sie do skanowania ? jaka maksymalna czulosc nadaje sie do skanu ?

  2. #2

    Domyślnie

    kazda czulosc nadaje sie do scanu
    jego jakosc bedzie zalezala od filmu i od scanera
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    maksymalna? 25600iso
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  4. #4

    Domyślnie

    Wysokoczułe filmy są po prostu bardziej ziarniste i owo ziarno będzie po zeskanowaniu widoczne. Zeskanować można wszystko.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    127

    Domyślnie

    ja wiem ze mozna zeskanowac wszystko, tak jak i mozna zeskanowac wywolane zdjecie , ale chodzi mi o to, zeby cos pozniej szlo z tym zrobic.

  6. #6

    Domyślnie

    widzialem 3200 zeskanowane i bylo piknie - oczywiscie nie ogladalem cropow bo to dobre fotki byly
    sam scanowalem max 400
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    Ja dzisiaj skanowałem Deltę 3200 i idzie coś później z tym zrobić, aczkolwiek ziarniste toto jest jak jasna cholera - co ma zresztą swój urok.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    127

    Domyślnie

    czornyj poslij jakis skan, albo i dwa jak mozesz.

    gall@elsat.net .pl

  9. #9

    Domyślnie

    gary, skanujesz gdzieś w Warszawie, czy sam? Ja dałem ostatnio do skanowania w Wilabie i mało z krzesła nie spadłem, jak zobaczyłem efekty... Nie chcę mieć z tym labem więcej nic do czynienia...

  10. #10

    Domyślnie

    skanuje w topcanie - to punkt poligraficzny - maja nikona coolscana 5000ed i skanuja w rozdzielczosciach 2000,3000,4000dpi
    zamowilem w 3000 co daje 13,5Mpix na klatce - w tiffie plik ma 40 MB
    wychodzi rewelacyjnie, (kolory, nie poobcinane) tylko trzeba powiedziec zeby na klisze uwazali bo porysowali mi troche...
    jednak zdjecia nie maja zadnej dominanty jak z innych labow i dlatego bede skanowal tam, mimo ze nie jest najtaniej - jedna klisza to koszt chyba 20-30 zeta
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •