Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Portretowy watek Inka

    Na pewno warto zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych użytkowników w kwestii portretowej

    Zatem pozwoliłem sobie założyć taki wątek, w którym chciałbym prezentować zmagania z moim d300 w tym temacie.

    Proszę głównie o porady - co zrobić aby było lepiej

    No to zacznijmy:

    Pierwsza sesja odbyła sie niedawno na dworcu głównym w Poznaniu - tematem mial byc "Maciek w drodze" - Maciek był a z droga było różnie, no ale do konkretów:

    1.
    2.
    3.
    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsze i trzecie dają radę, ale na dwojce wagon przecina glowę modela fatalnie. Na 1 fajne światlo na twarzy.
    Ogólnie takie sobie kadry.
    Szary, cichy człowiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za odpowiedź - w 2-giej faktycznie nie zwróciłem na to uwagi.



    Może jeszcze jakieś sugestie ktoś ma?
    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Jedynka fajna. Światełko dopisało. Troszkę przeszkadza kurtka na ławce. Wypalone niebo mnie nie wzrusza jakoś specjalnie jednak. Dwójka: właśnie światło mi się nie podoba, poza tym nic ciekawego, ani w pozie, ani miejscu. Trójka: model za bardzo spięty, gorszy kadr, zaciśnięta pięść, dziwnie pochylona poza, a i tło nie powala.

  5. #5

    Domyślnie

    Hop do góry!

    Żeby nie było, że wątek umarł - przedstawiam kolejne próby z portretem:

    4.

    5.

    6.

    Proszę o opinie i porady na przyszłość
    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

  6. #6

    Domyślnie

    mimo, że się nie znam to może coś powiem
    1. zbyt wypalona skóra i uciety łokieć
    2. mało kontrastu, troche za jasne, więcej ostrości i niepotrzebnie ucięty łokieć, w kadrach: wszystko albo nic
    3. jest najlepsza mz, ale: wyprostować kadr, żeby ta ściana tak nie uciekała, bo to rozprasza i poza tym w dolnym lewym pojawiają się jakieś liście, nie na temat ;P wypalił Ci sie dekolt modelkii dałabym więcej kontrastu, ale to już subiektywne
    proponuję na manualu pokombinować, żeby przepaleń nie było

  7. #7

    Domyślnie

    z całego występu nr 6 mi się podoba (bo ja lubię takie piękne widoki)

  8. #8

    Domyślnie

    Tak... i mnie te widoki do gustu przypadły

    Tylko żebyś mi tej ściany nie prostował! Niektórzy to chcieliby wszystko tak książkowo - poziomica... krzywo? No to korekta! Nie, w tym przypadku absolutnie. Sama przestrzeń + pochył + GP wprowadzają ciekawą perspektywę "wchłaniającą" oglądającego. Dzięki takiemu kadrowaniu wywołuje dodatkowe emocje, oddziaływuje (?) na oglądającego. Wyprostujesz i postawisz szklaną szybę. Ktoś spojrzy i już tego efektu nie będzie. Będzie tylko przyjemne zdjęcie z zachowanymi poziomami.
    Oczywiście nie ma tak łatwo. Nie każdy krzywy kadr działa w ten sam sposób. Ten akurat mi przypasował.
    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Fajno dzięki za odpowiedzi - już myślalem, że nikt nie ma nic do powiedzenia jednocześnie będąc świadomym jak wiele mam do ogarnięcia w dziedzinie "portretu"

    Szczerze dziwi mnie odzew dotyczący 3 zdjęcia - mnie ono się podoba, fakt ale nie najbardziej - chociaż modelce akurat ten kadr najbardziej przypadł do gustu... cóż coś w tym jest widocznie.
    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

  10. #10

    Domyślnie

    Czekaj, bo ja się sam teraz zamieszałem. Ja pisząc o pochyłach miałem na myśli zdjęcie o numerze 6. Missbizarre pisze o 3... i też myśli o 6. A Ty myślisz o którym? Z męskich portretów podoba mi się 1. Reszta mi nie podchodzi ze względu na kolorystykę, to co dzieje się w tle, przepały na 2 itp.
    pozdrawiam

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •