Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Pasek do Nikona - o poradę proszę ;)

    Witam!
    ---------------
    Postanowiłem wymienić firmowy pasek Nikona na neoprenowy Matina.
    Fotoludek oferuje dwa rodzaje - jeden nazwijmy go zwykły za 40zł, a drugi profilowany za 49 zł. Różnica w cenie mała, ale jak już coś nabyć to z głową, aby służyło, a nie leżało w szafie.
    Jeżeli ktoś ma wiedzę, który lepszy - będę wdzięczny za wskazanie, ewentualnie na jaki inny pasek jeszcze zwrócić uwagę.
    Z góry podziękowania!
    Tutaj jest... podpis

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam Matina, mam Katę profilowany i szeroki. Przy ciężkim sprzęcie jest super.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam Matina ("zwykły" neoprenowy). Super- polecam, oryginalny Nikona znacznie odstaje...
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  4. #4

    Domyślnie

    Nie podales na jaki sprzet ma byc pasek, a to sprawa dosc istotna. Ciezkie klamoty duzo lepiej
    nosi sie na szerokim profilowanym neoprenowym pasku. Wowczas nacisk na jednostke powierzchni
    generowany przez wage zestawu jest najmniejszy.

    Obok poleconej tu Katy warte uwagi sa tez Voyagery Lowepro, szerokie, wersja prosta (S) lub profilowany (C)
    to chodzi o to jak jest wyciety kawalek neoprenu, czy jakby to nazwa na prosto w ksztalcie prostokata)
    dobrze sie uklada jak pasek wisi na ramieniu czy tez lekko pod katem w ksztalcie banana (wtedy profil lepiej
    sie uklada gdy aparat wisi przed toba na klatce piersiowej).

    Lowepro w paskach ma fajne odpinane klamry, dzieki czemu w domu mozemy pasek odpiac i zostaja nam
    tylko krotkie dinksy przyczepione na stale do aparatu (takie czulki jak u owada)

    Moim zdaniem na dobrym pasku nie ma co oszczedzac, roznica w cenie miedzy srednia polka a wyzsza to
    30-40 PLN, czyli kwota w stosunku do reszty sprzetu niewielka, a kofmort uzytkowania bezcenny.

    http://products.lowepro.com/product/...-C,2075,41.htm
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 14-09-2008 o 20:03

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc.
    Aparat to d80, grip, sb800 i trochę różnych szkiełek.
    Tutaj jest... podpis

  6. #6

    Domyślnie

    mam zwykły (też od fotoludka) tyle, że z klamrami - często z jego wypinania korzystam. Miałem 1 dzień Lowepro z klamrami - nie polecam - miałem wrażenie, że jego klamry się "usztywniały" w momencie obciążenia paska. Natomiast klamry matina uważam za solidne.
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  7. #7

    Domyślnie

    Przyjrzyj się też paskom Op/tech (http://optechusa.com/category/second/?CATEGORY_ID=4). Są świetne, wiele rodzajów i nie takie drogie. Z GB można je ściągnąć w cenie 15-18 funtów.

  8. #8
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    lowepro transporter..ma kieszonki na karty pamięci..mega wygodne..no i szybkie wypinanie..często noszę za ten pasek D300+Grip+100-300/4
    instagram.com/darkroomnightlife

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli ma być wygodnie, to tylko neoprenowy, np. Matin.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  10. #10

    Domyślnie

    No, cena też ważna - oglądałem Katę /fajna/, ale 120 zł za pasek to dla mnie trochę dużo.
    Jeszcze raz podziękowania za porady.
    Tutaj jest... podpis

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •