Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Pecet jak sieczkarnia

    Witam serdecznie ostatnio byłem u znajomego i co przykuło moją uwagę. Facet ma pecet 1 gb ramu procek chyba celeron 2 i co najważniejsze w ogóle nie słychać jego wentylatorów normalnie aż się zdziwiłem że miał włączony komputer. Ja posiadam 512 ramu 1.7 celeron i karta 404 jak dawałem raz kompa do naprawy to prosiłem aby mi wymienili wentylatory na jakieś nowsze i ciche, ale niestety serwismen powiedział że one są ciche i tylko je wyczyścił nota bene za 20 zł. Dlatego proszę poradźcie jakie kupić wentylatorki do mojego zabytku aby mnie żona do piwnicy z tym kompem nie wyrzuciła? Za pomoc dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli masz wentylatorek na karcie grafiki to najlepiej zmień kartę na pasywną - to chyba trudno wyciszyć (mały i szybkoobrotowy)
    Otwórz komp jak działa i zlokalizuj co najbardziej daje czadu i to wymieniaj. Może być to chłodzenie procesora, zasilacza, chipsetu, głośne dyski twarde (ale to rzadziej).
    Kupuj jak największe i jak najwolniej obracające się wentylatory. Po pewnym czasie i tak mogą nałapać kurzu i zacząć hałasować, ale będą bez porównania cichsze od fabrycznie montowanego szmelcu. Jeśli wiatrak na procesorze hałasuje to najlepiej wymienić z radiatorem, a nowy powinien mieć "pipy" (rurki przewodzące ciepło)
    Możesz też zamontować potencjometr do regulacji obrotów wiatraka - szczególnie przydatne do wiatraka w obudowie. Po wszelkich zmianach monitoruj temperaturę, żeby nie ugotować procka - zawsze coś może pójść nie tak...

    mam nadzieję, że choć trochę pomogłem
    Pozdrawiam.
    ######################
    D50 | T17-50 | 55-200VR | T90

  3. #3

    Domyślnie

    Najgłośniejszy jest wentylator na procesorze, tu więc trzeba skupić swoją uwagę.

    Dobrym patentem jest plastykowa redukcja (taka ramka za 16 złotych), dokręcana do radiatora procesora, dzięki której
    można założyć większy wentylator od nominalnego (nawet do 12cm).

    Nie muszę chyba dodawać co to daje (większy przepływ powietrza, przy mniejszych obrotach i błogiej ciszy).

    Drugi etap, to karta graf. z pasywnych "chłodziwem" i regulator obrotów wentylatora w zasilaczu.

    Koniec.

  4. #4

    Domyślnie

    zgadzam sie z ADAM1
    moj GF8800 mimo ze mam wszystkie wentyaltory mega ciche nie daje spokojnie spac w pokoju...:/
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  5. #5

    Domyślnie

    Eee tam... Akurat na GF8800 jest jeden z cichszych wentylatorów, z jakimi się zetknąłem... Weź sobie go na chwilę paluchem zatrzymaj i zobacz, jaka będzie różnica w natężeniu hałasu. U mnie jest praktycznie niezauważalna (gdy karta pracuje bez obciążenia, na idle). Najgłośniejszym elementem chłodzenia jest zawsze wentylator w zasilaczu. Dlatego z własnego doświadczenia polecam Valeo Smart 0dB. Zasilacz ma wielgachny wolnoobrotowy wentylator, a ponadto sam kontroluje swoją temperaturę (gdy nie jest obciążony, całkowicie wyłącza wentylator). Przy niezbyt intensywnym używaniu komputera, całość pracuje mi w zasadzie bezgłośnie. Szum zaczyna się dopiero wtedy, gdy włączę jakąś grę typu "Crysis", gdzie i karta zaczyna się mocno pocić (wentylator wchodzi na obroty) - potrzebuje wtedy sporo mocy, więc i zasilacz zaczyna intensywniej pracować, a co za tym idzie, musi się mocniej chłodzić. A tak normalnie, to mojego kompa ledwo co słychać. A jak go włączne np. po nocy, to słyszę tylko "bip" po selfteście płyty i dalej cisza... Dopiero po jakimś czasie, jak komponenty się lekko podgrzeją, zaczyna wydobywać sie z obudowy cichy szum. Wynika on jednak z tego, że ten nieszczęsny GeForce nawet, gdy pracuje bez obciązenia i tak pobiera jakieś 70-80W, więc po jakimś czasie zasilacz musi zacząć sie delikatnie chłodzić. W praktyce u mnie wentylator w zasilaczu zawsze sie pomalutku kręci. Z inna kartą (mniej proądożerną) zasilacz przechodzi na bierne odprowadzanie ciepła.
    Moje chłodzenie wygląda następująco:
    Zasilacz - jak już napisałem - 560W Tacens Valeo Smart 0dB
    Procesor (Q6600) - Arctic Cooler Freezer 7 Pro
    Grafika (8800GTX) - wbudowane chłodzenie
    Do datkowo mam jeszcze w obudowie dwa wielgachne wentylatory wolnoobrotowe. Na przodzie wpychający powietrze do budy i przy okazji na dyski (Tacens cośtam na olejowych łożyskach) i na tyle wydmuchujący powietrze (ThermalTake dostarczony razem z budą). Obydwa ledwo co się kręcą, chodzi o to, żeby wymusić ruch powietrza w obudowie.
    Całośc sprawuje się bardzo cicho. Naprawdę trzeba się wsłuchać, żeby usłyszeć prace wiatraków. Znajomi się pytają, czy na wodne chłodzenie się przerzuciłem. Na początku miałem odruch "włączania" włączonego komputera. Jak wracałem z pracy i siadałem przy kompie, odruchowo sięgałem do włącznika, bo myślałem, że może żona pod moja nieobecność go wyłączyła.

    EDIT:
    Acha, te 2 wentylatory w obudowie są zasilane z gniazdek/pinów na płycie, więc też ich praca jest sterowana programowo w zależności od temperatury w środku. W praktyce, jak już wspomniałem, ledwo co się obracaja i sa całkowicie bezgłośne. Chyba mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby musiały się jakoś solidniej rozbujać...
    W każdym razie nie mam żadnego panelu sterującego/kontrolującego pracę wiatraków...
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 19-08-2008 o 11:00

  6. #6
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    .
    Zasilacz - jak już napisałem - 560W Tacens Valeo Smart 0dB
    Procesor (Q6600) - Arctic Cooler Freezer 7 Pro
    Grafika (8800GTX) - wbudowane chłodzenie.
    Zasilacz z wentylatorem -300zł jestem w stanie tyle dać za tego smoka tylko ciekawe czy spasuje do mojego. No i szkoda że nie można zrobić testowego odsłuchu i niestety sam tego nie wymienię tylko muszę oddać pecet do serwisu bo się poprostu na tym nie znam.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Zasilacz z wentylatorem -300zł jestem w stanie tyle dać za tego smoka tylko ciekawe czy spasuje do mojego. No i szkoda że nie można zrobić testowego odsłuchu i niestety sam tego nie wymienię tylko muszę oddać pecet do serwisu bo się poprostu na tym nie znam.
    Zasilacz jest o tyle fajny jeszcze, że ma wypinane kable. Wpinasz tylko te, których potrzebujesz. Jedynie główne zasilanie płyty jest na stałe, ale wtyczka jest jakgdyby rozdzielana i jeżeli masz starszą plytę, możesz sobie podpiąc na 20 pinów, a jak kiedyś zmienisz płytę, dopniesz do wtyczki dodatkowe 4 piny. Nie powinno być problemu z kompatybilnością. Ponad to cena jest, wydaje mi się, atrakcyjna. Za model podobnie wyposażony jakiejś bardziej hmm... popularnej firmy trzeba by zapłaciś sporo więcej. Ma tez b.dobre charakterystki prądowe. Duża moc idzie w parze z amperarzem dla poszczególnuych napięć. Jak to się mówi, "para nie idzie w gwizdek". Innymi słowy, dostarcza prąd do podzespołów komputera, a nie ogrzewa Ci pokój.

    EDIT:
    Wymiana zasilacza nie jest wielką filozofią. W zasadzie wszystko pasuje tylko w jedno, przewidziane dla siebie miejsce i nie masz możliwości się pomylić. Kwestia wyszarpania z płyty dotychczasowych kabli, wykręcenie 4 śrubek i zrobienie tego samego, tylko w odrotnej kolejności z nowym zasilaczem. Jakby co, moge Ci z tym pomóc (zdalnie, rzecz jasna).
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 19-08-2008 o 11:25

  8. #8
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Witam skończyło się na tym że oprócz wymiany wentylatora jednak kupuje nowy pecet. Jeden pójdzie dla córki "sieczkarnia" drugi pozwolę sobie zastosować do 1. Obróbki zdjęć przede wszystkim 2. film. muzyka. W gry nie gram więc jeśli to nie będzie złamanie regulaminu pozwolę sobie kontynuować wątek pod względem SZYBKOŚCI i DECYBELI.
    1. Procesor Intel Quad Core Q9450
    2.Płyta główna Asus P5Q-E
    3. Pamięć za bardzo nie mam pojęcia ale powiedzmy że "przyszłościowo" ma być
    4.Dyski minimum 500 w zależności od kwoty końcowej mogę dołożyć drugie tyle
    5.Zasilacz-Bardzo dobry cichy w/w chyba jest ok
    6.Karta graficzna- aby się wkomponowała w całość
    7. Obudowa i inne
    8 Koniecznie XP ale jak wyjdzie na jaw że Vista jest cacy to tak aby hulać na niej.
    Mile widziane uwagi co do konfiguracji.
    ps. Kwota 3 tys zł mam nadzieje ze wystarczy choć jeśli trzeba by było dołożyć to się zapożyczę a dam radę.

  9. #9

    Domyślnie

    jedyna uwaga to bierz karte graficzna bez wentylatora czyli pasywna ...
    i windowsa XP jednak
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Warszawa Bielany
    Posty
    14

    Domyślnie

    Thermalright Ultra-120 eXtreme 1 szt. 169.00
    Asus P5Q Pro 1 szt. 418.00
    Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 1066 MHz CL5-5-5-15 DHX Technology 1 szt. 431.00
    Radeon 4850 Sapphire 512MB 2xDVI (PCI-E) LiteBOX TOXIC 1 szt. 589.00
    Samsung SpinPoint F1 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) 2 szt. 304.00
    CoolerMaster Elite 330 Black-Silver 1 szt. 132.00
    Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E5-550W 1 szt. 350.00
    Intel Core2 Quad Q9300 2,50 GHz (S775/45nm) tray 1 szt. 803.00
    Razem brutto: 3196.00 zł

    Do tego, 2 wentylatory 120mm Noiseblocker, jeden na proc, i jeden do obudowy. W sklepie apollo.pl będziesz miał trochę taniej, bo ceny z Komputronika.

    PS. Karty pasywne, są słabe, bo lepsze karty wydzielają więcej ciepła. A to i tak będzie ciche. Ja sam miałem/mam podane wyżej części, i wiem że są cichutkie.
    Ostatnio edytowane przez Xilomion ; 01-09-2008 o 11:22

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •