Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 3669

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Zdalne błyskanie (strobing) cz. 3 - przykłady w pomieszczeniach

    Zdalne błyskanie - 3 - przykłady wykorzystania w pomieszczeniach


    Wątek dotyczy wykorzystania lamp błyskowych do doświetlania postaci (i nie tylko) podczas fotografowania w plenerze i pomieszczeniach. W szczególności dotyczy on tzw. off-camera lighting, czyli zdalnego błyskania, przy czym omawiane są w nim nie tylko lampy Nikona (SB), ale też innych producentów. Wątek dotyczy tylko lamp błyskowych - oświetlenie studyjne nie jest w nim omawiane.

    Wątek powstał z wydzielenia w jednym z wcześniej założonych wątków trzech części oraz dodania kolejnych, takich jak bieżąca:
    1) Sprzęt i informacje techniczne
    2) Przykłady zdjęć w plenerze
    3) Przykłady zdjęć w pomieszczeniach
    4) Softbox reporterski


    Ze względu na podział wystąpić w nim mogą nieciągłości. Poniższy wklejony post jest już przykładem wykorzystania doświetlania - jeżeli jesteś tutaj po raz pierwszy, zacznij lekturę od części pierwszej, czyli sprzęt i informacje techniczne !


    ----------------


    No i znowu kilka sampli. Wykorzystałem chwilę karmienia dzieciaków i przyatakowałem z moim zestawem. Po prawej trochę światła z okna, a po lewej 45-60 stopni parasolka. Ustawienia różne - okazało się, że na manualnych najłatwiej jest pracować Parametry: 1/60, f/4, ISO400, moc błysku - chyba 1/32, na lampie dyfuzor, lampa około metr od twarzy.

    Kilka sampelków nieartystycznych. Po kliknięciu otworzy się w high-res dla chętnych.



    edit: Zapomniałem podsumować - zajebiaszczo

    edit2: Jest jeszcze jedno zdjęcie, którego nie wklejam, aby nie wystraszyć Hehe.
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew ; 24-10-2009 o 13:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •