Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Exclamation Problemy z pomiarem balansu bieli w Nikonie d80

    Witam Wszystkich.
    Kupiłem ostatnio filtr IR Hoya R72.....raz kiedy próbowałem zmierzyć balans bieli "migał "napis PRE,i tylko raz...ponieważ teraz mój aparat nie jest w stanie zmierzyć WB (nie wyświetla "mrugającego" PRE,w ogóle nie dzieje się nic (nie mierzy))...
    -włączam aparat
    -naciskam menu (balans bieli)
    -pomiar balansu bieli (zmierz "ok")
    -kieruję aparat na obiekt,naciskam WB i spust migawki do połowy
    ....po czym mam pusty górny wyświetlacz (tylko w prawym dolnym rogu widnieje mały napis PRE)...nie dzieje się nic,pomiaru po prostu nie ma...
    Proszę o porady i pomoc osób ,które spotkały się z takim problemem lub wiedzą cokolwiek na ten temat...

  2. #2

    Domyślnie

    A jak zdejmiesz filtr IR to jest tak samo?

  3. #3

    Domyślnie

    Pomiar WB dziala tylko w przyzwoitych warunkach oswietleniowych.
    Ekspozycja byla zblizona do poprawnej?
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  4. #4

    Domyślnie

    D80 nie ma przypadkiem filtra podczerwieni przed matrycą???

  5. #5

    Domyślnie

    Wyciągnij baterię i włóż jeszcze raz... mi pomogło, bo miałem ten sam problem..

  6. #6

    Thumbs up

    heh...problem z głowy...
    po tym jak przytrzymałem przycisk WB "DŁUŻEJ" (ok.2 sekundy)...aparat zaczął mierzyć balans bieli (duże mrugające PRE na górnym wyświetlaczu)...
    ....w każdym razie dziękuję Wszystkim ,którzy odpisali na mój POST...pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    foks444 jak się sprawuje D80 w podczerwieni ?
    D610 | N24-70 f/2.8 | N50 f/1.8 | N70-300VR f/4.5-5.6 | SB-900 + MK-900 |

  8. #8

    Domyślnie

    Tu mozesz poczytac:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=26556
    znajdziesz wiele innych informacji.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  9. #9

    Domyślnie

    foks444 jak się sprawuje D80 w podczerwieni ?
    ...zrobiłem kilka zdjęć wcześniej (miałem problemy z balansem bieli)...teraz jak już rozwiązałem kwestię pomiaru ,będę miał okazję porobić foty z filtrem IR przy (dobrym WB),ale to w najbliższej przyszłości...
    ...hm ...niepokoi mnie długość czasu otwarcia migawki po założeniu R72 ...przy bardzo dobrym świetle 10-15 sekund naświetlania....masakra...

  10. #10
    woocash999
    Gość

    Domyślnie Problem z pomiarem balansu bieli nikon d80

    Cytat Zamieszczone przez foks444 Zobacz posta
    Witam Wszystkich.
    ... kiedy próbowałem zmierzyć balans bieli "migał "napis PRE,i tylko raz...ponieważ teraz mój aparat nie jest w stanie zmierzyć WB (nie wyświetla "mrugającego" PRE,w ogóle nie dzieje się nic (nie mierzy))...
    -włączam aparat
    -naciskam menu (balans bieli)
    -pomiar balansu bieli (zmierz "ok")
    -kieruję aparat na obiekt,naciskam WB i spust migawki do połowy
    ....po czym mam pusty górny wyświetlacz (tylko w prawym dolnym rogu widnieje mały napis PRE)...nie dzieje się nic,pomiaru po prostu nie ma...
    Proszę o porady i pomoc osób ,które spotkały się z takim problemem lub wiedzą cokolwiek na ten temat...
    Przepraszam ze odswierzam temat ale mam ten sam problem z moim D80. Probowalem juz chyba wszystkiego, sciagnalem filtr, zalozylem inny obiektyw, probowalem w roznych warunkach oswietleniowych i wyciagalem baterie jak juz ktos sugerowal wczesniej Dodam tylko, ze u mnie tez nic sie nie dzieje po przytrzymaniu WB tylko aparat szuka ostrosci i mieli silnikiem zamiast przejsc w pomiar bieli. Poza tym faktem aparat dziala bez problemow, wiec juz sam nie wiem moze cos sie nagle popsulo Bede wdzieczny za kazda sugestie !

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •