Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: ktory 80-200

  1. #1
    conik
    Gość

    Domyślnie ktory 80-200

    z tego co sie zdazylem zorientowac jest kilka obiektywow o tej ogniskowej:
    taki : http://www.kenrockwell.com/nikon/ima...S_6218-768.jpg zdaje sie najstarszy z AF
    taki: http://farm3.static.flickr.com/2121/...493a29.jpg?v=0
    taki: http://www.kenrockwell.com/nikon/ima...-afd-n-600.jpg
    oraz jego wersja z silnikiem SWM

    oczywiscie cena jest rozna w zaleznosci od modelu
    osobiscie nie potrzebuje super szybkosci a zalezy mi bardziej na kompromisie jakosc/cena
    wykluczam wiec na dziendobry najnowszy model z swm
    zostaja 3 starsze konstrukcje
    ktora waszym zdaniem jest ok a ktora nie i dlaczego choc ze specyfikacji wynika ze to w zasadzie taka sama konstrukcja optyki
    dodam jeszcze ze to ma byc taki "rezerwowy" dluzszy obiektyw bo do rzeczy naprawde wymagajacych bedzie 135/2
    pozdr
    Konrad
    Ostatnio edytowane przez conik ; 18-08-2008 o 13:11

  2. #2

    Domyślnie

    Polecam wersja ostatnią dwupierścieniową, szybsza niż te starsze pompki optycznie b. dobra.
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  3. #3

    Domyślnie

    Za Robren weź N80-200 D ED New. Super jakość, a cena też w miarę normalna. N80-200AF-S ( tylko używka ) ma cenę zbliżoną do używki N70-200VR - i tu trzeba się zastanowić, natomiast pompka jest kontrowersyjna w użyciu ( ze względu na pompkę ). Mam N35-70 i trochę to wysuwanie irytuje.

  4. #4

    Domyślnie 80-200

    Kaleid opisal wszystkie wersje zerknij moze cos ci ulatwi
    Pozdrawiam Mirek
    NIKON

  5. #5

    Domyślnie

    Faktycznie 80-200 AF-D NEW to chyba najlepsza opcja (sam się nad tym szkłem zastanawiałem), ale kupując sprawdź BF/FF na długim końcu. Niekórzy pisali, że ta wersja miewa z tym problemy.

    Pozdrawiam
    Mamiya + Sony

  6. #6

    Domyślnie

    A może - jeśli chodzi o kompromis jakość/cena - rozważyć N70-300VR. Ja tak zrobiłem ( dołożyłem jeszcze parametr waga i zasięg do 300mm ).
    Cena spada znacznie ( przy zakupie używki ), jakość nieznacznie, ale trochę gorsza, spada również waga i objętość ( może mieć czasami znaczenie ). Wzrasta zakres i masz VR ( czasami też może się przydać ). AF z silnikiem - to też plus.
    Poza tym masz 135/2.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 124miko Zobacz posta
    A może - jeśli chodzi o kompromis jakość/cena - rozważyć N70-300VR. Ja tak zrobiłem ( dołożyłem jeszcze parametr waga i zasięg do 300mm ).
    Cena spada znacznie ( przy zakupie używki ), jakość nieznacznie, ale trochę gorsza, spada również waga i objętość ( może mieć czasami znaczenie ). Wzrasta zakres i masz VR ( czasami też może się przydać ). AF z silnikiem - to też plus.
    Poza tym masz 135/2.
    zapomniałeś dodać, że spada (pogarsza się) też, i to dość znacznie, światło, co może mieć ogromne znaczenie, zależnie od zoastosowań i potrzeb
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Mam drugą ( nowsza ) wersje pompki i nie powiem na ten obiektyw zlego slowa. Do "pompki" mozna sie przyzwyczaic ( teraz jak zakladam obiektyw z pierscieniem to jest mi trudniej operowac nim bo najczesciej uzywam pompki ). mij egzemplarz nie ma najmniejszych problemow z FF i BF , szybkosc AF tez jest wystarczajaca jak dla mnie ( dal rade na zawodach skokow konnych ) jedyna wada jest ciezar ale przy swiatelku 2,8 nie da sie tego uniknac. Jest to kawal dobrego szkla w solidnej obudowie. Polecam
    D70s + Grip + Nikkor 80-200/2,8 + Tamron 17-50/2,8 + Vivitar 100/3,5 Macro + Nikkor 50/1,8 + SB-800
    - Całośc skradziona 30/08/2008 w okolicach Płońska

  9. #9

    Domyślnie

    ostatnio byl na forum watek o wszystkich wersjach N80-200 oraz N70-200 ze szczegolowym rozpisaniem roznic. poszukaj tylko.
    D700 | N16-35/4 | N50/1.4G | N85/1.8D

  10. #10

    Domyślnie

    Jak masz 135-tke to może dokupić 180-tke i będzie ładny komplecik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •