Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Instalacja windowsa-help

    Witam:
    mam płytę główną: Asus P5Q PRO, P45, DDR2, PCI-Ex, S-775
    Dysk: WD 320Gb, 16 Mb, SATA II - WD3200AAKS

    Dowiedziałem się, ze XP może podczas instalacji nei widzieć dysku. W związku z tym mam ściągnąc sterowniki do płyty głównej i za pomocą nLite dorzucic do instalki windowsa te pliki i wypalić. No i problem, na stronie Asusa znalazłem takie coś:
    --- Marvell 6121 SATA Driver V1.2.0.57 for Windows XP & 64bit XP & 32/64bit Vista. Enable support for HitachiGST drives under DriverXpert
    ------ Marvell 88SE6111 SATA Controller Driver V1.2.0.51 for Windows XP/Vista & 64bit XP/Vista.(WHQL)
    ------Make Marvell 88SE6111 SATA Controller Driver Disk for Windows XP/Vista & 64bit XP/Vista.

    dla mnie to to samo, ale zapewne jakas subtelna różnica jest pomóżcie bo już zdurniałem... A nie chce też spędzic całego weekendu na walce z kompem.

  2. #2
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    ------Make Marvell 88SE6111 SATA Controller Driver Disk for Windows XP/Vista & 64bit XP/Vista.
    To powinno zadziałać.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki dzejms - wypalam płytke i do dzieła

  4. #4

    Domyślnie

    Proszę moderatora o wywalenie wątku. Nowy komp dysk zobaczył, wszystko dobrze idzie. Dziękuję..

  5. #5

    Domyślnie

    Nie trzeba się bawić w dodawadnie sterów do cd, są dostępne równiez w wersji na floppa, tworzysz taka dyskietkę i podczas startu instalki xp dajesz F6 później wybierasz sterownik z listy i wsio leci dalej
    Do notebook'ów można ściągać śmiało sterowniki sata od intela

  6. #6
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    A jak nie masz floppa w laptopie. Widziałeś floppa w nowych laptopach?
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli się dysk podłączy do wejścia serialowego to nie trzeba sterowników pod raid. Jeśli pod wejścia 3GB/s, które kontroluje kontroler radiowy to bez sterów dodatkowych Windows nie widzi dysku, ponieważ płyta też nie widzi. W książce od płyty głównej jest opis wejść. Podłączenie pod raidowy kontroler ma pewne plusy, ponieważ obsługuje kolejkowanie rozkazów NCQ. W biosie trzeba ustawić AHCI.
    x

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki Panowie - pisze już z windowsa na nowym kompie - instalka przebiegła bez problemów.

  9. #9

    Domyślnie

    Pod laptopem funkcjonuje coś takiego jak flopp na usb a jesli juz chcemy to pominąć należy wyłączyć w biosie obsługę AHCI.

  10. #10

    Domyślnie

    niektórzy nie maja floppa - to juz jest zbędne i bezsensowne montowanie takiego urządzenia. nie mówiąc już o kupowaniu floppa na usb...
    trochę złomu w dużym plecaczku.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •