Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Question Druga lampa do oświetlenia tła

    Witam,
    rozijam sobie amatorskie domowe studio. W tej chwili mam D300, którego lampą wbudowaną odpalam SB600 na statywie z parasolką. Chciałbym możliwie najniższym kosztem (tak koło 200 PLN) uzyskać możliwośc oświetlenia tła, czasem może kontrę. Na początku chciałem dokupić drugą SB600, ale sobie pomyślałem, że może nie potrzeba. No i mam dwie opcje:
    1. Świetlówka kompaktowa odpowiednik coś koło 400W - czyli światło ciągłe.
    2. Tania lampa błyskowa z wbudowaną fotocelą. Tak sobie myślę np. o tej:

    http://www.allegro.pl/item411327248_..._cyfrowek.html

    Chyba wolałbym wyjście drugie - bałem się jednak, czy ta druga lampa nie będzie się odpalać na przedbłyski sterujące - widzę jednak, że ta z linka powyżej ma specjalny tryb wyzwalania, pomijający przedbłyski.

    Tak więc pytanie - które rozwiązanie polecacie? Czy ktoś z Was ma może lampkę z linka? A może żadne z tych rozwiązań i raczej zbierać na SBXXX - ale w tej chwili już przez foto jestem w długach i wolałbym nie.
    Pozdrawiam, Piotr

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że jeżeli będziesz pracował w manualu to żadnych przedbłysków sterujących nie będzie.

    A może takie rozwiązanie:


    http://www.allegro.pl/item418063976_...wana_moca.html

  3. #3

    Domyślnie

    ale sb-600 nie ma wbudowanej fotoceli więc dając lampki na M musisz dodać i do sabinki fotocelę

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    To co ma wbudowane SB-600, jeśli mogę wyzwalać ją w CLS z lampy wbudowanej w D300? Myślałem, że fotocelę... Niedawno nawet dwie SB-600 odpalałem.
    Pozdrawiam, Piotr

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcepanek Zobacz posta
    O, cenowo całkiem całkiem.

    Ostatnio na dwie SB-600 fociłem, przy czym druga doświetlała tło. No i znalazłem problem - SB-600 jest prostokątna i efekt, jaki chciałem uzyskać (okrągłe halo wokół głowy) się nie udał. Trzebaby jaki klosz wymyślić...
    Pozdrawiam, Piotr

  7. #7

    Domyślnie

    wycinanke z tuby po prinlesach zaloz na lampe i bedziesz mial efekt halo
    Pozdrawiam Paweł
    a D80 nadal robi zdjęcia ... | Forum Farmaceutyczne

  8. #8

    Domyślnie

    Orkaniusz, wyzwalanie sb 600 wbudowaną lampą w CLS to co innego. W manualu potrzebna jest fotocela, która reaguje na błysk jakiejkolwiek lampy, nie tylko wbudowanej - w Kreatywnym Systemie Oświetlenia.

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcepanek Zobacz posta
    Wydaje mi się, że jeżeli będziesz pracował w manualu to żadnych przedbłysków sterujących nie będzie.
    manual w CLS daje i tak przedbłyski sterujące.

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    ale sb-600 nie ma wbudowanej fotoceli więc dając lampki na M musisz dodać i do sabinki fotocelę
    i musisz zrezygnować z CLS (jesli M na lampie, jeśli M w menu lamp na body - nie trzeba rezygnować, mozna w CLS)

    Cytat Zamieszczone przez Orkaniusz Zobacz posta
    To co ma wbudowane SB-600, jeśli mogę wyzwalać ją w CLS z lampy wbudowanej w D300? Myślałem, że fotocelę... Niedawno nawet dwie SB-600 odpalałem.
    SB600 ma czujnik tylko do użytku CLSa. On nie widzi błysków nie systemowych. Do pracy manualnej musisz mieć zewnętrzną fotocelę lub pracowac w CLS i w manualu.

    Którą z opcji się wybiera to zależy od tego czy wszystkie lampy mają CLS, czy nie. Jeśli choć jedna z lamp! nie obsługuje CLS to trzeba przejść (z SB600) na zewnętrzne fotocele. Jeśli wszystkie lampy mają CLS - to mozna pracowac manualnie z CLS i wtedy sb600 nie potrzebują osobnych fotocel.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-08-2008 o 00:43
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    SB600 ma czujnik tylko do użytku CLSa. On nie widzi błysków nie systemowych. Do pracy manualnej musisz mieć zewnętrzną fotocelę lub pracowac w CLS i w manualu.
    Ja pierniczę, człowiek tyle czasu poświęca na fotografię, czyta, ogląda, a się okazuje że tyle jeszcze się nie wie. Dziękuję Wam za wyjaśnienia.

    Coś czuję, że tak całkiem tanio to się domowego studia nie zrobi... Czekam na premię...
    Pozdrawiam, Piotr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •