Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: brudna matryca

  1. #1

    Domyślnie brudna matryca

    Posiadam d50 . Mam brudną matryce. Pokażę zdjęcie możne


    http://img166.imageshack.us/img166/1778/dsc3756vg2.jpg

    Chce go wysłać do serwisu nikona w Warszawie, ze względu na to ze nigdy nie czyściłem matrycy. Nie mam żadnych pędzelków ani niczego do czyszczenia.


    Ktoś powie ze mogę zanieść do fotografa i mi to wyczyści ale w Zakopanem nie ma fotografa. On tylko wywołuje zdjęcia i robi zdjęcia do paszportów itd ( 3 zdjęcia do legitymacji szkolnej kosztują u niego 35 zł XD)

    Ktoś ma jakąś rade ? Może ktoś będzie w Zakopanem i mi wyczysci matrycę lustro i matówkę ??

    Albo poleca jakiś inny serwis (bo o serwisie nikona czytałem i nie che żeby mi czegoś zepsuli [tak w sumie to nie wierze żeby tacy źli byli ale może coś innego polecicie ] )

    To tyle

    Pozdrawiam Kamil K

    ( Przepraszam za błędy interpunkcyjne i ortograficzne oraz za liczne powtórzenia )


  2. #2

    Domyślnie

    mozesz to zrobic samemu zdejmujac obiektyw i dmuchajac kocowka gruszki na matryce powietrzem wydmuchasz te pylki musisz tylko uwazac zeby nie dotknac matrycy koncowka gruszki w instrukcji obslugi masz opcje unoszenia lustra i zkorzystaj z niej.
    najwazniejsze to to zeby gruszka byla bez zanieczyszczen w srodku dlatego proponuje ci zakupic zestaw do czyszczenia matrycy tam jest taka gruszka.
    jakie f bo nie wyglada to najgorzej?
    a tu masz wszystko na ten temat: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=60409
    Ostatnio edytowane przez heathclif ; 28-07-2008 o 22:55
    -------------------------------------------
    Nikon D40x | D7100 - Nikkor 10-24, Nikkor 18-55, Nikkor 18-200 VR

  3. #3

    Domyślnie

    Tak o blokadzie lustra wiem ( robi się to w menu) albo na bulpie mogę to tez zrobić . Czytałem instrukcje na internecie ale raczej wolał bym żeby to ktoś mi zrobił bo jeszcze coś ****.. XD

    f dosc wysokie ale nie pamiętam dokładnie chyba 16 albo 22
    Ostatnio edytowane przez oscyp33 ; 28-07-2008 o 23:02


  4. #4

    Domyślnie

    no daj spokój, gorszą matrycę miałem tuż po zakupie swojego aparatu. Zdjęcie robione na przysłonie f/32 a brud ledwo widoczny (znacznie gorszy miałem do niedawna już na f/20). Ja na twoim miejscu na razie nie robiłbym z tym nic, co najwyżej przedmuchał tak jak przedmówca radzi, gruszką. Tylko nie jakąś tam z zestawu, a zwykłą z apteki (uwaga żeby talku nie było), taniej a efekt taki sam.
    D90|N35 1.8|N50 1.8|N18-70|N55-200|Pentacon 135 2.8|SB-600|MB-D80|dwa statywy i parasolka

  5. #5

    Domyślnie

    sam chcialbym miec takie brudy na f32... . Ja nawet takiej wartosci przyslony nie ustawiam, bo lekarz mi zabronil sie denerwowac, max f22, chociaz ostatnio na f20 juz cos tam mi wyskoczylo... ale nie planuje serwisu czy cos - wystarczy mi gruszka. Jak zejdzie ponizej f16 to bede myslal.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  6. #6

    Domyślnie

    heh wy to jesteście mocni


  7. #7

    Domyślnie

    No rzeczywiście jak tylko takie brudy na f32 to nie ma się czym przejmować!
    D40: S10-20, S30, N50G, N18-200VR, T55-200+DCR250, SB-400...
    Zenith 12XP: H44M, J37A, P29/2.8, P135/2.8.
    ..

  8. #8

    Domyślnie

    Przy f32 tylko takie syfki??? Nawet jeżeli uda ci sie gruchą je przedmuchać to po założeniu szkła i klepnięciu kilku fotek znów coś sie pojawi. Odpuść sobie i już. Zrób taki test na f16 i jak tam nie będzie nic widać to przestań sobie tym głowy zawracać. Chyba że użwyasz wyskokich przysłon to wtedy co innego
    nic...

  9. #9

    Domyślnie

    No generalnie to używam. Jak mam statyw w górach to zawsze zamakam na maxa żeby była ostrość bardzo dobra ale będę musiał albo to wyczyścić albo zrezygnować z tego nawyku. XD


  10. #10

    Domyślnie

    Pewnie chodzi o głębię ostrości (?).
    Obiektywy swoją najlepszą ostrość mają najczęściej w okolicy f8~11, przymykając do f32 sam robisz mydło ze swoich zdjęć.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •