Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Sigma 70-300 mm i samoistne wysuwanie

    Witam.

    To mój pierwszy temat na forum i nie zauwazylem jeszcze problemu którego chce opisać. Mianowicie posiadam od miesiąca czasu Sigme 70-300 mm DG motor AF do D60. Zauważyłem że obiektyw potrafi sam się rozsunać od ogniskowych 70 mm do 100 mm, przy kadrowaniu w dół. Mam się zacząć przejmować? Czy to jest normalne,że obiektyw pod własnym ciężarem sam się rozsuwa?. Dodam, że zauważyłem problem od tygodnia. Wcześniej "stał" nieruchomo.

    Z góry dzięki za pomoc. Waham się przed wysłaniem "go" na gwarancje, dlatego prosze o wypowiedzi w tym temacie.
    Nikon D60 II KIT 18-55 mm + Sigma DG APO 70-300 mm + Sigma 18 -200 + Sunpak PF30Z

  2. #2

    Domyślnie

    jako, że to jest obiektyw kręcony a nie rozsuwany, to IMHO powinieneś się "martwić". No chyba, że założyłeś na koniec jakiego pół kilowego Raya czy coś w tym stylu.
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem zdania że jeśli coś nie stoi samoistnie tylko opada "pod własnym ciężarem" to trzeba się martwić

  4. #4

    Domyślnie

    No raczej nie mam nic założonego. Ewentualnie : osłone przeciwsłoneczną i filtr. Nic wiecej na to nie zakładałem.
    Nikon D60 II KIT 18-55 mm + Sigma DG APO 70-300 mm + Sigma 18 -200 + Sunpak PF30Z

  5. #5

    Domyślnie

    takie rzeczy sie nie powinny dziać

    oddaj na gwarancje
    | D80 | T17-50 |SB 800 |

  6. #6

    Domyślnie

    No to panowie mnie zmartwiliście. Myślałem że bardziej jest "niezawodny" ten sprzęt.

    Chociaż dziś do małżonki kupiłem ten sam obiektyw. Ten z kolei stoi nieruchomo. Zobaczymy czy i ten się poluzuje.
    Nikon D60 II KIT 18-55 mm + Sigma DG APO 70-300 mm + Sigma 18 -200 + Sunpak PF30Z

  7. #7

    Domyślnie

    Mam to samo więc może ten typ tak ma?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez durom Zobacz posta
    Mam to samo więc może ten typ tak ma?
    Ja pozwole sobie przedzwonić do Gdyni - centrum k-consult - dystrybutora na terenie Polski tych obiektywów. Jednocześnie jest to centrum serwisowania Samsunga oraz Sigmy. Spytam w prost co jest grane z tymi obiektywami. Jeśli oni nie podziałaja, spróbuje przez przedstawiciela handlowego tej firmy, z nim mam bardziej "koleżeński" kontakt (w mojej pracy),niż tą firmą. Może on coś podziała.

    A tak do tematu : Kolega od kiedy zauważył problem ?
    Ostatnio edytowane przez yarass ; 11-07-2008 o 22:28
    Nikon D60 II KIT 18-55 mm + Sigma DG APO 70-300 mm + Sigma 18 -200 + Sunpak PF30Z

  9. #9

    Domyślnie

    Sporo obiektywow cierpi na taka przypadlosc, wiec bez histerii. Czym zoomiak tanszy, tym prawdopodobienstwo wieksze. W zasadzie jest o czasem irytujace, ale trzeba z tym zyc albo probowac znalezc egzemplarz, ktory ma ta przypadlosc wyeliminowana lub wystepuje ona w stopniu znikomym.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam taka sigme bez silnika koło 2 lat i nigdy nic takiego sie nie działo...
    никон

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •