Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1
    Kondzio
    Gość

    Domyślnie nikon coolpix 5700 kabel usb

    Witam!!!
    Kupiłem(allegro) ostatnio kabelek USB do mojego aparatu.Niestety ku mojemu zdziwieniu podłączjąc aparat do komputera wyskakuje komunikat "jedno z urządzeń usb ma awarię".Nie mogę wiec komunikować kompa z moim aparatem. Czy miał ktoś z Was taki problem.
    wszystkie stery są ok, Porty usb również, używam xp. Czy jest mozliwosc, że to wina kabla czy przyczyna tkwi w innym miejscu???

  2. #2

    Domyślnie

    według mnie masz port zepsuty...ale nie mialem nigdy takiego czegos, próbowałes podłaczac inne rzeczy do tego portu ? mzoe spróbuj (jak masz) podłaczyc do innego..

  3. #3
    Kondzio
    Gość

    Domyślnie

    Porty są ok, pozostałe urządzenia typu skaner ,drukarka czy telefon dzaiłają bez zarzutu. nie mam mozliwosci sprawdzić czy kabel działałby z innym aparatem albo mój aparat z innym oryginalnym kablem.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Posty
    12

    Domyślnie

    Widocznie podróbę kupiłeś i może od allegrowicza z Warszawy. Znam temat po kupił takie coś mój siostrzeniec do NC 5400. Próbowaliśmy też z moim NC 5700 i niestety był wadliwy kabel. Dodatkowo system zawieszał. To wina kabla. Ja nie mam wątpliwości. Powiesić kogo trzeba dla przykładu niech bubli nie sprzedają. Ci co te kable sprzedają dobrze o tym wiedzą, że to szmelc. Pozdrawiam.

    [ Dodano: 12-05-2006, 21:27 ]
    PS. Nie ryzykuj sprawdzania tego kabla z innym aparatem. Lepiej sprawdzić aparat z oryginalnym kablem. Oryginały czasem trafiają się na allegro ja tam kupiłem ale miałem pewność, że kupuję oryginał.

  5. #5
    Kondzio
    Gość

    Domyślnie

    Kabelek dostałem z Wrocławia. Spróbuję go reklamować, zobaczymy co z tego wyniknie. Najlepszym rozwiązaniem jest kupienie czytnika kart CF i chyba tak zrobię. Kupno oryginalnego kabla raczej nie wchodzi w grę(100 zł) Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Fajnie - od razu powiesić. Ale tak do końca nie wiadomo jeszcze czy słusznie. Urzązdenia USB podłączone do USB potrafią utrudniać zycie. U mnie nie wszystkie urządzenie podłaczone pod jeden koncentrator działają. Pierwsze co mi się nasuwa to odłącz inne urządzneia USB i pozostaw tylko aparat. Zobacz we właściwościach sprzetu czy nie masz jakiegos komunikatu. Wadiwy kabelek - przerwany pzrewód, podłączony nie w tej kolejności ? A generalnie to polecam czytnik kart- szybciej zrzucisz zdjęcia a czasami może się przydać jako pendrive.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Posty
    12

    Domyślnie

    [quote="irekka"]Fajnie - od razu powiesić. Ale tak do końca nie wiadomo jeszcze czy słusznie.
    Każdy sprzedający powinien wiedzieć co sprzedaje a kabel można sprawdzić przed wysyłką. Tymbardziej, że sprzedają je cały czas. Za coś te negatywy dostają. Koszty zwrotu i powrotnej wysyłki to prawie połowa ceny tych badziewnych kabli. Wie to każdy kto przez to przeszedł a dodatkowo istnieje ryzyko uszkodzenia aparatu i o tych kosztach to nawet lepiej nie myśleć. Napewno czytnik jest dobrym rozwięzaniem i dość uniwersalnym jeśli chodzi o różne karty które się używa. Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Z tym sprawdzaniem to chyba za daleko pojechałeś - jak sobie wyobrażasz technicznie sprawdzanie kabli - ma ktoś np 20 typów - i żeby je sprawdzić to powinien mieć np 20 aparatów fotograficznych - chyba, że będzie sprawdzał to omomierzem. Ale musi wyciagnąć to z opakowania - i zaraz będa głosy, ze sprzedaje używany towar. W sklepie kupując też Ci nie sprawdzą, chyba że przyjdziesz z aparatem i laptopem - ale wcale nie jestem pewny czy ktoś pozwoli Ci rozerwać opakowanie.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Kondzio
    Gość

    Domyślnie

    Kontaktowałem sie z jeszcze jedna osoba która zakupiła owy kabelek i dowiedziałem sie, że występują te same problemy co i u mnie a więc wniosek jest jeden- uszkodzony kabel. Poinformuje Was jak sprawa sie zakończy :P Pozdrawiam

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jednak <irekka> coś z tymi kablami jest nie tak i sprzedający doskonale wiedzą o tym bo te kable sprzedają długo. Kupujący powinien otrzymać towar sprawny i tu nie mam nic do dodania. A jednak "powiesić" ! Na temat skutków jakie może spowodować kabel niesprawny może się tylko wypowiedzieć ktoś kto się zna na tym ale nie ja wykluczałbym nawet uszkodzenia elektroniki aparatu a to już zbyt duże ryzyko. Kabel "nieoryginalny" na allegro to wydatek 12-25 zł plus np 6 za wysyłkę a uszkodzony aparat to niestety złom. Sprzedawca takiego bubla napewno nie wyrówna Ci strat. Przejedziesz się na nim dając mu negatywa a on w rewanżu da Ci to samo i napisze że nie jesteś godny zaufania, że sprzedał towar nowy, że przecież on jest supersprzedawca..... Pozdrawiam.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •