Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Szuwarowy pomost

    Najbardziej interesuja mnie uwagi n.t. obrobki, co do piksela wylacznie globalnej i bez odszumiania.
    Wolanie w Irfanie, skladanie w Gimpie. Pucha D80.
    Szczegolny nacisk klade na tonalnosc.

    Oczywiscie innych nie wykluczam.

    A.



    B.



    Kolor celowo (pogladowo) przesaturowany, a kadr z natury, slabo sie nadaje do BW.
    To juz wiem, ale co jeszcze?
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  2. #2

    Domyślnie

    ja za kolorem

  3. #3

    Domyślnie

    A wiesz Janusz, ze ja tez?
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2008
    Miasto
    Babimost, Lubuskie
    Posty
    36

    Domyślnie

    kolor zdecydowanie wygrywa. mimo wszystko czegoś mi brakuje tutaj tylko nie wiem czego
    D80 | D40x | 18-135 f/3.5-5.6 | 50 f/1.8 | Lowepro Flipside 300 | Lowepro | filterki..

  5. #5

    Domyślnie

    Ja za kolorem również, ale... ale tak naprawdę to obie wersje są dla mnie jakieś takie spłaszczone. Kolor lepszy, bo właśnie tego spłaszczenia mniej na pierwszym planie.
    Ogólnie klimat szuwarowo-bagienny jest mi bliski, tylko tej głębi gdzieś zabrakło...

    ...a ja sobie we wrześniu może gdzieś się pogubię na jeziorach?...
    Trochę człowieka i technika się gubi...

    Pozdrawiam, Ewa.

  6. #6

    Domyślnie

    jeśli można coś zasugerować (bo krajobraz to nie moja działka...)- odnośnie BW to wtej chwili jest za szaro. Nie wiem jak konwetowałeś- ale gdybyś rozjaśnił żółcienie i zielenie, a ściemnił niebieskości i czerwienie- to kadr dużo by zyskał mz. Miałbyś ładny kontrast między trawą a pomostem- a tak to szaro

    więc w obecnej formie wolę kolor ale w bw, jak sobie zrobiłem testowo- dostaje mocy
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  7. #7

    Domyślnie

    A ja wolę bw, ale obrobiłbym je nieco inaczej. trochę niezręcznie się czuję poddając szybkiej obróbce Twoje zdjęcie, ale.... sam się prosiłem o uwagi)


  8. #8

    Domyślnie

    o właśnie o czymś w podobnym kierunku myślałem. Mi podoba się intensywniejszy efekt- ale to kwestia gustu. No i akurat nie chciałem wstawiać obrabianego cudzego zdjęcia, bo ludzie róźnie reagują
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  9. #9

    Domyślnie

    właśnie, właśnie, jeśli obraziłem, to przepraszam

  10. #10

    Domyślnie

    Poszerzanie zakresu tonalnego całkowicie spłaszczyło tą fotografie niezależnie od wersji.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •