Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Filtr szary, neutralnie szary połówkowy?

    Jeszcze kilka dni temu byłem przekonany, że nie istnieje coś takiego jak szara, neutralna połówka i przyciemnienie drzewa jak na poniższym zdjęciu jest efektem nie do uniknięcia:


    Korzystałem z filtra Marumi GC-GRAY. Skoro istnieją to czy mógłby ktoś polecić jakiś dobry neutralny filtr? Na Allegro neutralne szare połówki są tylko dla systemu COKIN.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Filtr szary, neutralnie szary połówkowy?

    zupełnie niezrozumiałe jest to co napisałeś. Chcesz szarą połówkę, która przyciemni niebo, a nie przyciemni drzewa? Tak to nie da rady... Możesz użyć slabszefo filtra, żeby przyciemnienie było mniej widoczne. Możesz uzyć filtra systemu cokina z delikatnym przejściem- przyciemnienie drzewa wtedy też będzie mniejsze. Możesz też ew użyć filtra polaryzacyjnego, żeby wydobyć błekit nieba (ale tylko wtedy gdy cała scena będzie dobrze naświetlona- bo polar nie robi "selektywnego przyciemniania nieba").
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Filtr szary, neutralnie szary połówkowy?

    Przy tak szerokim kącie polar niestety selektywnie przyciemni niebo - jego nasilenie koncentrować się będzie w jednej partii obrazu, stopniowo słabnąc na boki. Jedyne co mogłoby Ci pomóc to szara połówka z przejściem typu light (soft też od biedy się nada, poczytaj wątek ALFA o filtrach). Ale jeśli chodzi Ci o wyciągnięcie drzewa - to i tak zostaje w sferze obróbki, no chyba, że sobie maskę na filtrze wydrapiesz

  4. #4

    Domyślnie Odp: Filtr szary, neutralnie szary połówkowy?

    Cytat Zamieszczone przez Frodo'85 Zobacz posta
    Przy tak szerokim kącie polar niestety selektywnie przyciemni niebo
    Tu nie ma znowu "tak szerokiego kąta". Exifa co prawda nie ma, ale zdjęcie nie wygląda na jakiś bardzo szeroki kąt. W każdym razie- faktycznie przy szkłach UWA polar może powodować nierówną polaryzację nieba, co nie wygląda dobrze.
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Filtr szary, neutralnie szary połówkowy?

    zupełnie niezrozumiałe jest to co napisałeś. Chcesz szarą połówkę, która przyciemni niebo, a nie przyciemni drzewa? Tak to nie da rady...
    Dokładnie tak samo myślałem, ale niektórzy twierdzą, że jest inaczej... (komentarze do zdjęcia):

    ... ja kupiłem Marumi za 300 zł. i jest super (100 % neutralności)
    kiepska szara polowka ???
    ..porzadne polowki HiTecha ktore nieba tak nie psuja
    Mam tez podróbkę Cokin do drugiej Sigmy za kilkadziesiąt złotych i też wcale nie barwi zdjęć.
    i z tego forum

    Ale widać że neutralna to ona nie jest
    Ostatnio edytowane przez Carax ; 23-06-2008 o 12:15

  6. #6

    Domyślnie Odp: Filtr szary, neutralnie szary połówkowy?

    Chodzi Tobie o ten czerwonawy zafarb? Niestety wiele filtrów, nawet dobrych marek, bywa z zafarbem. W ubiegłym roku przglądałem kilka filtrów połówkowych Hitecha i żaden nie był neutralnie szary po położeniu na białą kartkę papieru. Wszystkie były fioletowe. W ten sposób musiałem wyciągnąć z kieszeni dodatkowo ponad 100 zł i kupić filtr Lee, bo akurat ten nie miał zafarbu.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Filtr szary, neutralnie szary połówkowy?

    a no to trzeba było napisać że chodzi Ci o zafarb ja mam same Hitechy- żaden nie barwi. Kupowane w raysfoto (www.raysfoto.pl)
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  8. #8

    Domyślnie

    połówka owszem, nie daje mocno widocznego zafarbu, spójrzcie co mam z szarym 1.2 ND Hitecha, reklamować ?


  9. #9

    Domyślnie

    A jak położysz filtr na białej kartce to jest neutralnie szary? Jeśli nie to reklamować.

  10. #10

    Domyślnie

    na kartce jest praktycznie czarny, to mocny filtr, patrząc przez niego nie ma zafarbu...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •