Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Helios 2/58 mocowanie odwrotne

    Witajcie

    mój aktualny sprzęt to to co w stopce.

    dziś wpadł mi w ręce zenit TTL z obiektywem Helios 44 M 2/58. Czy ten obiektyw nadaje się z którymkolwiek moim N do mocowania odwrotnego i zdjęć makro? jak to wygląda w praktyce? Co potrzebuje żeby połączyć razem te obiektywy, normlna przejściówka 52/67 z allegro za 20 zł wystarczy?


    Pozdrawiam
    Mrozu

    --------------------
    D80, N 17-80, N 70-300 VR, SB-800, Zenit TTL, Helios 2/58... i mnóstwo chęci

  2. #2

    Domyślnie Odp: Helios 2/58 mocowanie odwrotne

    Pierścień odwrotnego mocowania i powinno dobrze działać Spece to się bawili w wyjmowanie soczewki, chyba przedostatniej, ale nie pamiętam, bo się nigdy tym za bardzo nie interesowałem :P A na jakim obiektywie chcesz korzystać z tego zestawiku? Bo ja to bym radził kupić jakieś tanie szkiełko, bo lepszego to szkoda (może się pokrzywić...). A co do ustawień późniejszych to jak dobrze pamiętam Heliosik na max otwarty, kit też, kit ustawiony na MF i nieskończoność. Ale pewien nie jestem.


    pozdro

  3. #3

    Domyślnie Odp: Helios 2/58 mocowanie odwrotne

    właśnie...
    wydaje mi się że lepsze efekty otrzymam z 70-300 - większą skale odwzorowania i właśnie z tym obiektywem chciałbym używać Heliosa.

    zaniepokoiło mnie niestety to o czym napisałeś, że może się pokrzywić:/ czy jest to naprawdę realne? zdarzały się takie przypadki? nie bardzo mam kasę na nowy obiektyw, jaki by nie był. bo grybym miał to bym kupił coś dedykowanego do makro:P może się coś stać z 70-300?


    Pozdrawiam
    Mrozu

  4. #4

    Domyślnie Odp: Helios 2/58 mocowanie odwrotne

    Jak bedziesz delikatny i ostrożny to nic się nie stanie 300'tce . Jednak polecam do zabawy w makro pierścienie lub mieszek, ewentualnie soczewki. Pozdrawiam
    Marek
    D800 + parę szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Helios 2/58 mocowanie odwrotne

    Ja w ten sposób używam Heliosa, polecam: http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...10&postcount=6
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  6. #6

    Domyślnie Odp: Helios 2/58 mocowanie odwrotne

    co do uszkodzenia to są to moje przypuszczenia poparte czytaniem postów i twierdzeń gościa z innego forum, który dużo z tego korzysta. Twierdzi on, że jest to możliwe.

    Moje skromne zdanie jest takie, że może, bo w końcu te obiektywy to kupa plastiku, który, jak wiemy lub też nie, jest bardzo podatny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Ja bym kupił jakiegoś taniego zoom'a i tyle.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Helios 2/58 mocowanie odwrotne

    tańszego zooma... hmmm ale przecież jak mniemam, skala odwozorowania zależy w głównej mierze od ogniskowej, zgadza się?

  8. #8

    Domyślnie Odp: Helios 2/58 mocowanie odwrotne

    zgadza się. Albo jest drugie wyjście, jak się boisz to kup jakiegoś starszego manuala :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •