Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Ca
    Gość

    Domyślnie Nasycenie koloru

    Witam,
    Mam pytanie do tych co się bardziej znają a mianowicie mam taki problem. Obrabiam sobie fotkę Adobe Lightroom 2 Beta i wszystko pięknie kolorki mam takie jakie chce podbite tak jak lubię potem to zdjęcie zapisuje na dysku umieszczam na swojej stronie lub oglądam w IrfanView i co kolory są jakby wyblakłe zupełnie inne niż w Adobe. Proszę powiedzcie mi co robie źle lub o co tu chodzi.
    Pozdrawiam
    Carl.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Nasycenie koloru

    Czy pracujesz w tej samej przestrzeni barwowej (CMYK?, RGB?) ? Tu może byc problem. Sprawdź. Do internetu i do laba koniecznie RGB.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  3. #3

    Domyślnie Odp: Nasycenie koloru

    Zmień przestrzeń z AdobeRGB na sRGB

  4. #4
    Ca
    Gość

    Domyślnie Odp: Nasycenie koloru

    Zrobiłem tak jak radziliście ale dalej problem występuje i nie rozumiem dlaczego. Przedstawiam poniżej print screan po lewej fotka z irfan-a po prawej to samo tylko w photoshop. Dlaczego jest inny odcień zielonego. Może mi ktoś powiedzieć co robię dalej źle?
    http://img239.imageshack.us/my.php?i...4278892bp1.jpg

  5. #5

    Domyślnie Odp: Nasycenie koloru

    Irfan nie ma modułu zarządzania barwą

  6. #6
    Ca
    Gość

    Domyślnie Odp: Nasycenie koloru

    ale fotka oglądana w IE też jest inna niż w PS. Pytanie dlaczego lub bardziej precyzyjnie co zrobiłem źle.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Nasycenie koloru

    IE też nie ma modułu zarządzania barwą. Wszystko zrobiłeś dobrze - PS ma moduł, który koryguje wyświetlanie barw, a IE oraz Irfan tego modułu nie mają. Musiałbyś pracować w przestrzeni monitora, żeby nie było widać różnicy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •