Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie firma-usługi fotograficze

    prowadzi ktoś może taki twór i jest wstanie udzielić kilku informacji ogólnych w zakresie podatków, form rozliczenia z fiskusem itp. ??

  2. #2

    Domyślnie Odp: firma-usługi fotograficze

    ale jakie uslugi?
    dla ludnosci czy dla firm i mediow?
    jest wiele roznych kategorii uslug zwiazanych z fotografia
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie Odp: firma-usługi fotograficze

    głównie dla mediów

  4. #4

    Domyślnie Odp: firma-usługi fotograficze

    no to ja prowadze
    co chcesz wiedziec?
    moze bede potrafil pomoc
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5
    sailor
    Gość

    Domyślnie Odp: firma-usługi fotograficze

    ja tez prowadze

  6. #6

    Domyślnie Odp: firma-usługi fotograficze

    ja nie, ale mogę pomóc tylko sprecyzuj pytania... bo temat rzeka

  7. #7

    Domyślnie Odp: firma-usługi fotograficze

    1 od pierwszego czerwca startuje z firmą będę świadczył usługi głownie dla redakcji i agencji fotograficznej. do końca roku nie zamierzam kupować żadnego sprzętu. generalnie nie będę miał kosztów oprócz telefonu, internetu paliwa i jakis pierdół. jaka forma rozliczenia z fiskusem jest najrozsądniejsza w takim wypadku.
    i np takie coś mam w umowie z agencją:
    "Wszelkie kwoty wypłacane na podstawie niniejszej umowy są kwotami netto, nie obciążonymi podatkiem VAT. W przypadku, gdy właściwe przepisy wprowadzą obowiązek opodatkowania VAT licencji do zdjęć, do kwot tych będzie doliczany podatek VAT".
    taki punk jest w umowie czy to znaczy, że udzielanie licencji nie jest obciążone podatkiem vat?? czyli zkładając firmę świadcząca usługi foto nie ma sensu wchodzić w vat?? np agencja sprzeda moja fote za 400 ja mam z tego 200. i musze wystawić fakturę na 200 i us zabierze mi z tego 22%. czyli przypuśćmy wystawię faktur vat za 3000 to samego vatu zabiorą mi 550 złotych. a jak bym te 3000 wystawił na rachunek będąc np na karcie podatkowej zapłacił bym chyba mniej??

  8. #8

    Domyślnie Odp: firma-usługi fotograficze

    co to za agencje???
    ja wystawiam zawsze fakture za usluge fotograficzna i zezwolenie na jednokrotna publikacje. 22 proc vat i po krzyku. generalnie agencji powinno walic czy wystawisz z vatem czy bez. jesli sa vatowcem to kwote ktorej nie przeleja tobie przeleja skarbowce wiec zadna roznica. dla ciebie warto byc vatowcem bo koszty wszystkie sa obarczone jakims vatem i szkoda tego nie odliczac. za chwile i tak cos kupisz wiec koszty beda wczesniej czy pozniej. poza tym komerchy ci uciekna bo duze korporacje chca faktur vatowskich przy fuchach.

    ja polecam rozliczanie za pomoca ksiazki przychodow i rozchodow plus vat. wszystko w cyklach kwartalnych. daje to wieksze mozliwosci w dokonywaniu zakupow przy ewentualnych poslizgach przelewowych.

    pozdro
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #9

    Domyślnie Odp: firma-usługi fotograficze

    Jeżeli nie masz za dużo kosztów, to na razie nie proponowałbym wejścia na VAT - i tak będziesz musiał go odprowadzić do US. W przyszłości zawsze możesz na niego wejść - za to jak już wejdziesz, to nie ma możliości rezygnacji.

  10. #10

    Domyślnie Odp: firma-usługi fotograficze

    tylko ze vatu nie placisz ze swoich pienidzy tylko z dodatkowych. w czym wiec problem skoro mozna zyskac chocby parae zlotych???
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •