Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar MarzycielPL
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Nibylandia (Konin)
    Posty
    152

    Domyślnie Drukarka do zdjec??

    Witam ja do Was z pytaniem o dobra drukarke do zdjec mysle ze moge na nia przeznaczyc max 600 zl i chodzi mi o wmiare rozsadne ceny druku pojedynczego zdjecia. Drukowanie dokumentow mnie nie interesi bo mam laser w pracy. Zdaje sobie sprawe ze w tej cenie nie znajde nic profi lecz nie chce mi sie latac za kazdym razem do labu z plytka.

    Dziekuje i pozdrawiam...
    D80+50/1,8+AF-S DX VR 18-200 f/3.5-5.6G+Tokina 28-70 2,8+SB600+4GB SDHC KINGSTON+HOYA HMC UV(0)+MacBook 13,3", 2,1 C2D, 120 GB, 4 GB RAM, WD MyBook 750 GB
    http://www.digart.pl/centrum/digarty.html

  2. #2

    Domyślnie Odp: Drukarka do zdjec??

    Posiadam Canona, Pixma IP4300 i muszę przyznać że byłem bardzo zadowolony z jakości druku.
    Zdjęcia drukuję A4 zresztą mniejsze się nie opłaca.
    D80 + N18-70 + 55-200 + N50/1.8 + T12-24/4 + Sb600 + dylematy

  3. #3

    Domyślnie Odp: Drukarka do zdjec??

    Podłącze się pod pytanie. Ciekawi mnie tylko czy wybrać tego canona czy może bardzo popularnego epsona 285. Czy jest między nimi różnica w jakości zdjęć? Bo wiem, że canon jest dużo tańszy w eksploatacji.
    D750
    flickr

  4. #4

    Domyślnie Odp: Drukarka do zdjec??

    Myślę, że większość drukarek sobie poradzi z dobrym wydrukiem zdjęć. Jakość bardziej będzie zależała od papieru. Co do ekonomi takiego druku do zawsze to wychodzi drogo. Wystarczy sprawdzić ceny tuszy plus papieru foto. Jak myślisz o drukowaniu sporych ilości zdjęć to od razu zainteresuj się systemami stałego zasilania. Wiem, że to kolejna inwestycja ale opłacalna. Ja mam Epsona R220 + stałe zasilanie i co do opłacalności jest O.K. Przyznam, że zbyt dużo samych zdjęć nie drukuję ale jak już to robię, to jestem zadowolony z jakości wydruków. Czasem wychodzą zbyt ładne

  5. #5

    Domyślnie Odp: Drukarka do zdjec??

    Nie no jasne, że zdaję sobie sprawę, że taniej niż w labie nie będzie. Ale zakładając, że koszt drukowania nie jest bardzo istotny to jaką drukarkę wybrać? Tak do 350-400 zł.
    D750
    flickr

  6. #6

    Domyślnie Odp: Drukarka do zdjec??

    A4 jest tańsze niż w labie.
    Jakość jest lepsza niż powiedzmy w MM czy fotojokerze (przynajmniej tych z których ja korzystałem), natomiast gorsza niż w pożądnym labie.
    Standardowo kolorki są mocniej nasycone a zdjęcia bardziej kontrastowe. Traci się trochę na subtelności fotografii, natomiast dobrze to wygląda na ścianie w antyramie.
    D80 + N18-70 + 55-200 + N50/1.8 + T12-24/4 + Sb600 + dylematy

  7. #7

    Domyślnie Odp: Drukarka do zdjec??

    także polecam canona pixmę 4300 + zamienniki tuszy firmy skyhorse
    Zdjęcia są rewelacyjne!
    Druk dwustronny do dokumentów i na CD to także fajne dodatki.

    Koszt około 300zł

    tusz kupisz np tu :
    http://www.drukmarket.pl/p1113+Wklad...+blekitny.html
    ######################
    D50 | T17-50 | 55-200VR | T90

  8. #8

    Domyślnie Odp: Drukarka do zdjec??

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    ......
    Standardowo kolorki są mocniej nasycone a zdjęcia bardziej kontrastowe. Traci się trochę na subtelności fotografii, natomiast dobrze to wygląda na ścianie w antyramie.
    Dobrze gada. Wódki mu dać

    Mam identyczne spostrzeżenia.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Drukarka do zdjec??

    Ja lece na 2gim zestawie orginałów.. na prawdę te zamienniki dają tak samo dobre rezultaty jak orginały?? Jeśli tak to nawet 10 x 15 będę w domu drukował...
    D80 + N18-70 + 55-200 + N50/1.8 + T12-24/4 + Sb600 + dylematy

  10. #10

    Domyślnie Odp: Drukarka do zdjec??

    ja widzę tylko subtelne zmiany kolorystyki, co przy nieskalibrowanym bardzo budżetowym monitorze nie pozwala ocenić trafności ich oddania.

    Jacyś spece się wypowiadali, że są nieco cieplejsze barwy i można zdjąć nieco saturacji w sterowniku drukarki, co prowadzi do dalszych oszczędności Poszukaj na googlach - jest wieeelki wątek na jakimś forum canonowym o tym.
    Bardzo duży + dla skyhorsa jest za to, że układy scalone przekładasz 1 raz na ramkę a potem kupujesz tylko wkłady do tych ramek i nic z chipami nie mieszasz


    Ja drukuję tylko w domu - stanowczo podnosi to współczynnik FunFactor
    ######################
    D50 | T17-50 | 55-200VR | T90

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •