Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Czyszczenie matrycy D40

    Znowu ja

    Moderator troszkę sie pospieszył zamykając mój poprzedni topic, tak więc jezeli sitnieje taka mozliwość - to prosiłbym o scalenie obu wątków.

    --------------

    Teraz konretny temat.

    Na matrycy widze sporo małych kropeczek i paprochów, niestety gruszka nie chce tego usunąć...
    Pytam by czegoś nie spieprzyć...
    Czy matrycę mogę przetrzeć np ściereczką z mikrofazy ??
    Na sucho ? na mokro (jesli tak to czym )??
    Nie wiem zy te plamki to nie jest jakis tłuszcz czy to po prostu paprochy...
    Z pcozatku myślałem, że to lustro zostawia takie syfki na zdjęciu ale po dokladnym wyczyszczeniu lustra - nic sie nie zmienilo..
    Kupno Nikona nie czyni cię fotografem - stajesz się zaledwie posiadaczem Nikona.
    Kontrowersyjny indywidualista

  2. #2

    Domyślnie Odp: Czyszczenie matrycy D40

    Kronos zamknął, bo uznał, że już problem rozwiązany. Wydaje się jednak, że masz trochę brudów. Sugeruję podmuchać jeszcze (można solidniej, nic nie powinno się stać; aparat trzymaj otwartą komorą lustra do dołu).

    O czyszczeniu matrycy były różne wątki - poszukaj. Generalnie jak nie jesteś pewien co zrobić, raczej nie próbuj - szkoda ryzykować. O ściereczce z mikrofazy raczej zapomnij.

    No i odnośnie lustra - ono nie może nic zostawiać na zdjęciach, bo podczas robienia zdjęć jest podniesione.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Czyszczenie matrycy D40

    jak co to tak mooooocno przeszkadza to oddaj do serwisu do czyszczenia - kosztuje to 80zł. Albo poszukaj serwisu w swojej okolicy co to robi. Sam nic nie grzeb.
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  4. #4

    Domyślnie Odp: Czyszczenie matrycy D40

    No na gołe oko to cięzko jest cos tam znaleźć ale sami zobaczcie

    F32 F22 chyba tez podobny efekt daje, a wyglada to tak



    Troche to nieciekawie wyglada...
    Zastanawia mnie skad ten brud bo w sumie to optyki nie zdjemowalem odkad zalozylem...


    gryszke przykładam maxymalnie blisko ale tak by nie dotknąć ( z lekkim zapasem ), ale tak jak pisalem - niewiele to zmienia...
    To sa chyba jakies tluste plamy... :/ bo kurz dawno by sfrunał po 15 minutach czyszczenia..
    Ostatnio edytowane przez Orsacchiotto ; 14-04-2008 o 22:20
    Kupno Nikona nie czyni cię fotografem - stajesz się zaledwie posiadaczem Nikona.
    Kontrowersyjny indywidualista

  5. #5

    Domyślnie Odp: Czyszczenie matrycy D40

    Środek aparatu wcale nie jest taki czysty (brud może być choćby od mechaniki i produkcji), poza tym sama puszka nie jest szczelna.

    Pozostaje czyszczenie w serwisie, co polecam.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Czyszczenie matrycy D40

    Zbyszku...a od kiedy jesteś Moderatorem?
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  7. #7

    Domyślnie Odp: Czyszczenie matrycy D40

    Od 24 godzin

  8. #8

    Domyślnie Odp: Czyszczenie matrycy D40

    jak dla mnie bomba
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  9. #9

    Domyślnie Odp: Czyszczenie matrycy D40

    Jedyny serwis to warszawa... biorąc pod uwagę brak samochodu, co więcej - brak jakiejkolwiek siedziby dhl/ups/masterlink cokolwiek innego zwiazanego z wysylkami kurierskimi a takze brakc zasu ( te 3-4 dni bez aparatu to za duzo) raczej serwis odpada...
    Czy zaryzykowalibyście kupna takowiego "zestawu" ?
    http://allegro.pl/item341570837_najl...sor_clean.html
    Kupno Nikona nie czyni cię fotografem - stajesz się zaledwie posiadaczem Nikona.
    Kontrowersyjny indywidualista

  10. #10

    Domyślnie Odp: Czyszczenie matrycy D40

    Zasuwaj do Wrocławia na ul. Psie Budy - człowiek zrobi Ci to za 50-60 zł na poczekaniu. No, z godzinę to może potrwać.
    -------
    I tego "posiedacza" w stopce to byś zmienił...
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 15-04-2008 o 01:47
    Krzysztof Paszkiewicz

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •