Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Pomocy; problemy ze zrzutem zdjęć w Nikon Transfer !!!!!!!!!

    Witam wszystkich

    Do tej pory trzy razu uruchomiłem NIKON Transfer i trzy razy zrzuciłem fotki, wszystko było ok, aż do dziś :-/
    Po odczytaniu ilości zdjęć (162) klikam na "start transfer" i pojawia się komunikat, że Nikon Transfer przestał działać; problem pojawia się za każdym razem. Nie pomogło odinstalowanie i ponowne zainstalowanie programu, w ustawieniach aparatu (USB) też wszystko gra, o co chodzi?? Gdzie może tkwić problem?? Jak go naprawić?? Co jest winowajcą?? Aparat, komputer czy oprogramowanie?? Proszę o pomoc...

    Pozdrawiam i z góry dzięki wielkie !!!!

  2. #2

    Domyślnie Odp: D300, Pomocy; problemy ze zrzutem zdjęć w Nikon Transfer !!!!!!!!!

    Witam ponownie.

    Pomocy się nie doczekałem ale wydaje mi się, że sam doszedłem do tego w czym tkwi problem. Mianowicie POJEMNOŚĆ KARTY CF. Mam kartę Sandisk Extreme III 12 GB i wychodzi na to, że przy przekroczeniu określonej pojemności (8GB??) program NIKON TRANFER przestaje działać. Nadmienię, że na stronie NIKONA jest info, że D300 obsługuje karty o pojemności do 8GB włącznie. Ja mam wspomnianą 12-tke i gdy chciałem zrzucić prawie pełną kartę pojawił się problem. Część zdjęć usunąłem, tak by zostało ok 6-7 GB i problem zniknął. Myślę, że to stanowiło sedno problemu. Mam nadzieję, że moje info okaże się pomocne.
    Pozdro.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    ja mam inny problem. Nikon transfer nie widzi po podłączeniu D300 aparatu i nie wyświetla jego ikony w polu source. Jak wybiorę mass storage w menu aparatu to w NT w obszarze source pojawia się ikona dysku wymiennego i można przeprowadzić transfer plików. Nie wiecie może co jest nie tak w pierwszym wypadku. Komp pracuje pod Vistą. Wersja NT 1.1.0.
    z góry dziękuję za pomoc.

  4. #4

    Domyślnie

    A może ktoś w tym watku wytłumaczyć po co używać Nikon Transfer?
    Pzdr
    D800

  5. #5

    Domyślnie

    bo byl na plytce - wiec trzeba koniecznie szit zainstalowac

  6. #6

    Domyślnie

    Ja również nie rozumiem sensu instalacji takiego oprogramowania...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn Zobacz posta
    bo byl na plytce - wiec trzeba koniecznie szit zainstalowac
    bo nie masz pojecia jakie ma funkcje i jak go stosować... nie wyobrażam sobie teraz zgrywania zdjec bez NikonTransfer.... specjalna numeracja folderów, dodatkowo ja zmieniam całkowicie numery zdjęć wg specjalnego klucza, zgrywam razem z "backupem" na drugi dysk, z wprowadzeniem odpowiednich meta-danych, itp itd - to jest soft do zgrywania zdjęc z sensem - oczywiscie można przeciagnąc myszka z okna do okna - kazdy ma swoje priorytety

  8. #8

    Domyślnie

    a tam zaraz pojecia nie mam
    tworze swoja strukture katalogow - zdjeciom nie zmieniam nazw - tylko folderami
    a do zmian wedlug klucza to najlepszy jest Total Commander - do kopiowania takze - nie ma himerycznych humorkow jak sie wklada nietypowe karty w czytnik :P

    co kto lubi - ale bundled nie znaczy best - choc oba na B sa

  9. #9

    Domyślnie

    Może małe odnowienie wątku...

    U mnie również działało całkiem miło i dziś przestało - po kliknięciu w "Start Transfer" program się wysypuje (unhandled exception) i tyle. Reinstalacja nie pomogła (miałem 2.1.1, zainstalowałem najpierw tą samą, potem najnowszą 2.2.1). Ilość plików nie jest powodem problemu, bo było ich 36, a zgrywałem bezproblemowo ilości 10x większe. Próbowałem też wyłączyć Data Execution Protection w systemie (gdzieś znalazłem info o możliwych problemach i takim rozwiązaniu) i to również nie jest powodem problemów.

    Darujmy sobie dyskusję o tym czy ten program ma sens czy nie - pytam co może być powodem problemów, bo już sam nie wiem.

    4\/3!!

  10. #10

    Domyślnie

    Pierwsze pytanie zawsze brzmi: co się zmieniło? Jeżeli odpowiesz sobie dobrze na to pytanie, to znajdziesz rozwiązanie zagadki.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •