Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Domowe studio

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie Domowe studio

    Witam!!!
    Przymierzam się do zakupu jakiegoś zestawu do focenia portretów w domciu posiadam na ta chwile dwie błyskotki 65Ws i myslalem o zakupie dwoch parasolek rozpraszających wraz z dyfuzorem i jakies dwa statywy na 290 cm czy taki zestaw spełni rolę domowego mini studia?

  2. #2

    Domyślnie

    wiesz to zalezy do czego bedziesz wykorzystywal studio. mam w domu dwie lampy+parasolki+statywy i w fotografii produktowej jak i w mniej wymagajacych portretach jest ok. do tego uzywam sb600 i naprawde mozna robic calkiem fajne zdjecia.

  3. #3
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dusker Zobacz posta
    wiesz to zalezy do czego bedziesz wykorzystywal studio. mam w domu dwie lampy+parasolki+statywy i w fotografii produktowej jak i w mniej wymagajacych portretach jest ok. do tego uzywam sb600 i naprawde mozna robic calkiem fajne zdjecia.
    Trzecia lampa kontrująca jest też ważna.
    Ja swoje studio zacząłem w konfiguracji: trzy lampy błyskowe na statywach, softbox, kilka parasolek, statyw na tło, szmaty, jedna szara bela papieru tła oraz jedna biała. Do tego drobiazgi jak klamry na szmaty, "barndoors", etc.
    Jak po polsku jest "barndoors"? Chodzi mi o te klapki na lampę.

  4. #4

    Domyślnie

    te klapki to zwyczajnie wrota bynajmniej ja się z takim własnie nazewnictwem spotkałem

  5. #5
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mArKo-85 Zobacz posta
    te klapki to zwyczajnie wrota bynajmniej ja się z takim własnie nazewnictwem spotkałem
    No tak, czyli dosłowne tłumaczenie...

  6. #6
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    ja ci proponuje zamiast parasolek kupić dwa softboxy 60x60

  7. #7
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bonzo Zobacz posta
    ja ci proponuje zamiast parasolek kupić dwa softboxy 60x60
    U mnie parasolki to dają praktycznie za darmo jako dodatek do lamp, więc to nie problem. Ja mam ich z sześć i za żadną nie płaciłem bo każda była dołączana do czegoś tam.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dusker Zobacz posta
    wiesz to zalezy do czego bedziesz wykorzystywal studio. mam w domu dwie lampy+parasolki+statywy i w fotografii produktowej jak i w mniej wymagajacych portretach jest ok. do tego uzywam sb600 i naprawde mozna robic calkiem fajne zdjecia.
    Głównie zależy mi na portrecie to sa moje poczatki dlatego chcialbym poeksperymentowac troche, do tego jest potrzebny sprzet i zastanawiam sie co dokupic

  9. #9
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialy260 Zobacz posta
    Głównie zależy mi na portrecie to sa moje poczatki dlatego chcialbym poeksperymentowac troche, do tego jest potrzebny sprzet i zastanawiam sie co dokupic
    Trzecia lampa..

  10. #10
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    swiatlo ja tez mam parasolki i leżą w szafie kompletnie ta forma rozpraszania światła mi nie pasuje , ale to już kwestia gustu i potrzeb

    bialy260 nie szalej z wydatkami bo może się okazać że studio cię nie kręci i niepotrzebnie wydasz kase.Jak na tym co masz spodobają ci się prace studyjne to zawsze można dokupić następne większe lepsze lampy teraz poznaj i naucz się opanowywać te 2 źródła światła dobrze , bo nie sztuka mieć mase światła i zalać modela nim a mając ileś tam lamp każdy popełnia ten sam błąd na początku że wali nimi na oślep nochyba że ty już masz praktyke jakąś ze studiem i światłem to co innego

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •