Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62
  1. #1

    Domyślnie Ochrona wizerunku......przedmiotów?

    Pewien gość, którego żona jest mi winna kasę, przysłał do mnie następującego maila:

    Zwracam sie do Pana, w zwiazku z uzyciem przez pana, wizerunku produktow firmy Astra Tech do zdjeć.

    Prosze o informacje, czy jest Pan w posiadaniu dokumentow, w ktorych Astra Tech wyraza zgode na jego uzycie (z mojej najlepszej wiedzy wynika, ze taka zgoda nigdy nie zostala Panu udzielona przez Astra Tech Sp. z o.o. ,a uzycie w/w wizerumu produktow, odbylo sie z naruszeniem prawa w zakresie prawa do wizerunku).
    Prosilbym o zajecie stanowiska w przeciagu najblizszego tygodnia, tj. 18.03.2008. Po jego uplywie sprawa zostanie przekazana do Departamentu Prawnego Astra Tech, ktory to podejmie stosowne srodki prawne w zwiazku z zaistniala sytuacja.
    A oto fotka:


    Tymi produktami są implanty stomatologiczne. Fotki produktów sam wykonałem. Elementy otrzymałem od gościa.
    Co szanowni forumowicze na to?
    Mam mu napisać, żeby się gonił?
    Ostatnio edytowane przez freefly ; 12-03-2008 o 00:59

  2. #2

    Domyślnie

    IMHO durnie sformułował pismo - "czy jest Pan w posiadaniu dokumentow..." przecież wie, że nie jesteś. Na razie wygląda to tylko na akcję zastraszeniową. Ja udałbym głupiego i napisał, że fotografie przedstawiające ww produkty zostały wykonane na zlecenie firmy xxx (należącej do jego żony) i jakiekolwiek roszczenia winny być kierowane do Twojego zleceniodawcy. A do żony tego pana wysłałbym wezwanie do zapłaty i od razu informacje o wyjaśnienie statusu prawnego wizerunku przedmiotów, które fotografowałeś z informacją, że w przypadku dochodzenia roszczeń ze strony firmy Astra pod Twoim adresem, wyciągniesz adekwatne konsekwencje w stosunku do niej.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    IMHO durnie sformułował pismo - "czy jest Pan w posiadaniu dokumentow..." przecież wie, że nie jesteś. Na razie wygląda to tylko na akcję zastraszeniową. Ja udałbym głupiego i napisał, że fotografie przedstawiające ww produkty zostały wykonane na zlecenie firmy xxx (należącej do jego żony) i jakiekolwiek roszczenia winny być kierowane do Twojego zleceniodawcy. A do żony tego pana wysłałbym wezwanie do zapłaty i od razu informacje o wyjaśnienie statusu prawnego wizerunku przedmiotów, które fotografowałeś z informacją, że w przypadku dochodzenia roszczeń ze strony firmy Astra pod Twoim adresem, wyciągniesz adekwatne konsekwencje w stosunku do niej.
    Ale po co wo ogóle pisać cokolwiek? jaka ochrona "wizerunku przedmiotów".. niech poskarży sprzedawcy arbuzów że wykorzystał też wizerunek arbuza..po co pisać jakieś rzeczy że było wykonywane na zlecenie firmy xxx - po co wdawać się w jakieś głupie sprzeczki - pisząc takie rzeczy pogrąża się że niby ma jakieś zlecenie itp. Co do kasy - to normalnie - wezwanie do zapłaty, sąd itp. ale to nie było przedmiotem pytania - możesz uprzejmie napisać pytanie co to jest "ochrona wizerunku przedmiotu" bo nie wiesz o co chodzi i jaka ustawa wprowadza takie pojęcie? zastrzeżony wzór użytkowy to raczej nie jest - poza tym o ile wiem nawet jakby był to nie podlega ochronie przed zdjęciami a przed wykonywaniem takiego samego przedmiotu - więc zanim napiszesz żeby gość walił się na ryj zadaj mu parę pytań dodatkowo piszesz że te śrubki dostałeś od tego gościa - dał ci je tak sobie? czy żebyś zrobił zdjęcia czy co? - bo jak tak sobie to możesz sobie z nimi robić co chcesz i gość może ci.... no wiesz co ci może
    a jak dał do zdjęć to tym lepiej - przecież zrobiłeś zdjęcia - a jak były na zlecenie to należy ci się kasa (nie napisałeś za co ta kasa - czy za te zdjęcia czy coś innego? ).

  4. #4

    Domyślnie

    Wizerunek przedmiotu??? A gdzie tam jest logo tego producenta??? Jakoś nie widzę. Poza tym przedmioty w handlu bez logo producenta i bez nazwy chyba nei mają wizerunku? Napisz mu goń sie pan na drzewo liście prostować
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    Ale po co wo ogóle pisać cokolwiek? jaka ochrona "wizerunku przedmiotów".. niech poskarży sprzedawcy arbuzów że wykorzystał też wizerunek arbuza..po co pisać jakieś rzeczy że było wykonywane na zlecenie firmy xxx - po co wdawać się w jakieś głupie sprzeczki - pisząc takie rzeczy pogrąża się że niby ma jakieś zlecenie itp. Co do kasy - to normalnie - wezwanie do zapłaty, sąd itp. ale to nie było przedmiotem pytania - możesz uprzejmie napisać pytanie co to jest "ochrona wizerunku przedmiotu" bo nie wiesz o co chodzi i jaka ustawa wprowadza takie pojęcie? zastrzeżony wzór użytkowy to raczej nie jest - poza tym o ile wiem nawet jakby był to nie podlega ochronie przed zdjęciami a przed wykonywaniem takiego samego przedmiotu - więc zanim napiszesz żeby gość walił się na ryj zadaj mu parę pytań dodatkowo piszesz że te śrubki dostałeś od tego gościa - dał ci je tak sobie? czy żebyś zrobił zdjęcia czy co? - bo jak tak sobie to możesz sobie z nimi robić co chcesz i gość może ci.... no wiesz co ci może
    a jak dał do zdjęć to tym lepiej - przecież zrobiłeś zdjęcia - a jak były na zlecenie to należy ci się kasa (nie napisałeś za co ta kasa - czy za te zdjęcia czy coś innego? ).
    Te śrubki dał mi do zdjęć dobowolnie z i entuzjazmem dwa lata temu i dwa late temu zrobiłem tę fotkę. Ale fotki to była moja inicjatywa, gdyż jako technik dentystyczny, chciałem pobawić się fotografią i zrealizowac jakies swoje wizje artystyczne.
    A żona gościa wisi kasę za prace protetyczne.

  6. #6

    Domyślnie

    No to tak jak pisałem:
    1. Po pierwsze zapytaj go co to jest "ochrona wizerunku produktów" i jakie paragrafy polskiego prawa ma na myśli pisząc o tym bo ochronie podlega ale wizerunek osoby a nie przedmiotów, a poza tym:
    2. "Te śrubki kupiłeś przecież parę lat temu w markecie budowlanym jako wkręty do półek co je robiłeś w piwnicy ale okazały się za słabe bo półka ci spadła albo znalazłeś je w ogóle na ulicy " - nie ma na nich żadnych znaków towarowych ani oznaczeń więc o co w ogóle chodzi...

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie sraj na to bo to jest śmieszne jak sqrczysyn. Prowadziłem wykład w praw autorskich i praw pokrewnych tam nic nie ma o wizerunku przedmiotów!! Olej to nie bierz do bani. Ciesz sie życiem walcz z próchnica :P
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  8. #8

    Domyślnie

    ale zanim go oleje niech podrażni się z gościem - jakieś przyjemności w życiu nawet dentysta powinien mieć
    niech zapyta o co chodzi.. jakieś takie rzeczy, niech tamten myśli że coś może

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    No właśnie sraj na to bo to jest śmieszne jak sqrczysyn. Prowadziłem wykład w praw autorskich i praw pokrewnych tam nic nie ma o wizerunku przedmiotów!! Olej to nie bierz do bani. Ciesz sie życiem walcz z próchnica :P
    Mnie to również rozbawiło.
    Dlaczego niektórzy robią z siebie idiotów? Nie mogę pojąć.

  10. #10

    Domyślnie

    1. Brak logo producenta.
    2. Przedmioty nie mają wizerunku, zatem nie może on podlegać ochronie.
    3. Jeśli nie publikowałeś tych zdjęć, to może na nich być nawet d..a jego żony z wkręconą śrubką i jemu nic do tego! (Jeśli publikowałeś - patrz 1 i 2)
    4. Ten pan próbuje wmanipulować Cię w uzależnienie 2 spraw, które powinny być traktowane rozłącznie. Nie daj się i rozmawiaj o nich osobno. Dług - na serio, wizerunek przedmiotu - hmm..., wiesz jak.
    5. Rozpocznij drogę prawną do zwrotu długu - pisemne wezwanie do zapłaty z podaniem ostatecznego terminu (góra 2 tygodnie) wysłane poleconym, potem pozew. Przygotuj papiery potwierdzające wykonanie usługi.

    Do większego pogrążenia tego pana podaj jeszcze parę szczegółów:
    - czy to było zlecenie (i czy za pieniądze)
    - czy on wykorzystuje te zdjęcia (nawet w ramce u siebie na ścianie)
    - czy zwróciłeś mu te implanty



    Ale jaja, nieźle się uśmiałem


    P.S. Pomysł na fotkę świetny.
    Dużo sprzętu, mało czasu

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •