Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Problemy z bateriami EN-EL1

    Witam,
    mam problem z bateriami EN-EN1. Pierwsza dokupiona bateria 680 mAh dziala i laduje sie bez zarzutu.
    Pozniej zakupilam natomiast 3 rozne baterie (nieoryginalne, ale z roczna gwarancja) 1000, 1100 oraz 1400 mAh. Ze wszystkimi tymi bateriami jest nastepujacy problem: laduje baterie normalnie, ladowarka pokazuje, ze zostaly juz naladowane, gdy natomiast wkladam je do aparatu wylaczaja sie po zrobieniu 2-3 zdjec. Myslam wiec, ze jest to problem z ladowarka, ktora po prostu nie doladowuje i postanowilam zakupic nowa. Wczoraj gosc w sklepie powiedzial mi, ze kupno nowej ladowarki nic nie pomoze i jest wina baterii, poniewaz tak na prawde wszystkie one maja max do 700 mAh. Tymczasem w necie mozna kupic cala mase baterii nawet o pojemnosciach ok 2500 mAh.
    Sklep na stronie podaje tez przykladowe czasu ladowac dla roznych pojemnosci takze tych pow. 1000 mAh.
    Czy myslicie, ze zakup nowej ladowarki rozwiaze problem?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Problemy z bateriami EN-EL1

    Czas ładowania sprawnego akumulatora to ok. 1,5 h w ładowarce Nikona. Prawdopodobnie akumulatorki są wadliwe. Miałem kiedyś podobny przypadek. Z zamienników np. Premium Gold, Hama, Hanhel. Inne to porażka.
    Można jeszcze rozładować całkowicie do zera, przeczyścić styki spirytusem i spróbować naładować ponownie (ładowanie może rozpocząć się po pewnym czasie, ok. 1-2 h). Zakup ładowarki raczej nic nie da.
    Podawane pojemności akumulatorów są naciągane (marketing).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •